Trečiadienį šalies vadovas Gitanas Nausėda pristatė gerovės valstybės viziją, kuria ketina vadovautis dirbdamas su būsima Vyriausybe.

„Prezidentas aiškiai akcentavo, kad mokesčių didinimas tikrai nėra jokia panacėja. Tai gali atrodyti pats lengviausias būdas padidinti biudžeto pajamas, bet dažnai tai nesuveikia, nes pernelyg dideli mokesčiai neduoda to rezultato“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Krėpšta.

Jis akcentavo, kad, norint pasiekti didesnį pajamų surinkimą, reikia kovoti su „šešėliu.“

„Šešėlio“ prasme turime neišsemtų rezervų. Kitos valstybės turi žymiai mažesnį šešėlį, ta pati Lenkija padarė didelę pažangą per pastaruosius kelerius metus mažindama šešėlį, pridėtinės vertės mokesčio nesurinkimą. Tai rodo, kad įmanoma šešėlį mažinti, pritaikant išmanias priemones, skaitmenizuojant ir taikant įvairias papildomas mokesčių administravimo priemones“, – sakė prezidento patarėjas.

Pasak jo, daug lėšų iš valstybės atima ir mokestiniai netolygumai.

„Mokestiniai netolygumai, skirtingos veiklos formos atima daug lėšų iš valstybės, nes tam tikros asmenų grupės tikrai moka nepagrįstai mažus mokesčius“, – nurodė S. Krėpšta.

Prezidentas trečiadienį pabrėžė būtinybę kovoti su gyventojų pajamų nelygybe, taip pat akcentavo , kad vienas prioritetų ekonomikoje turėtų būti išmanesnė kova su „šešėliu“.

Šalies vadovas taip pat sakė, kad Lietuva neturi koncentruotis vien į išmokas socialiai jautrioms visuomenės grupėms, tačiau reikia išplėsti socialines paslaugas, užtikrinti užimtumą, didinti išlaidas viešosioms paslaugoms.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės