„Prezidentas yra ne kartą akcentavęs, kad, Seimui apsisprendus dėl tam tikrų papildomų skatinimo priemonių, o panašu, kad tas galutinis apsisprendimas įvyks per artimiausias keletą savaičių, būtų logiška peržiūrėti biudžeto eilutes ir atnaujinti skaičius. Prisiminkime, kad biudžetas buvo tvirtintas gruodžio mėnesį, ekonominės prognozės ir mokesčių surinkimo, išlaidų prognozės buvo kitokios, buvo kitokia ekonomikos aplinka“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento patarėjas.

Visgi, anot S. Krėpštos, būtina akcentuoti, kad biudžeto peržiūra nereiškia socialinių išmokų karpymo. Jo teigimu, peržiūra turi būti tikslinga, daroma tam, kad amortizuotų ekonomikos nuosmukį.

„Reikia pabrėžti, kad biudžeto peržiūrėjimas jokiu būdu nereiškia tam tikrų išmokų, ypač socialinių, karpymo. Dažnai biudžeto peržiūra yra suvokiama taip, kad reikia kažką karpyti ar mažinti išlaidas. To tikrai nereikia daryti šiuo metu, nes tai būtų prieš visą ekonominę logiką. Kai ekonomika krenta, biudžetas yra skirtas tam, kad amortizuotų tą nuosmukį, tai reiškia – didinti tam tikras išlaidas, aišku, labai tikslingai, kad jos neštų naudą, bet ir kartu mažinti mokesčius, užtikrinant papildomą impulsą ekonomikai ir žmonių pajamoms“,– sakė Prezidentūros atstovas.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kiek anksčiau sakė nematantis teisinių argumentų, kad biudžetą reikia peržiūrėti.

Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliauskos nuomone, būtina peržiūrėti šių metų biudžetą, nes papildomų priemonių ir pajamų nesurinkimo mastai didėja.

Finansų ministras Vilius Šapoka teigė, kad Vyriausybė nesvarsto galimybės peržiūrėti biudžeto ir mažinti išlaidų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos