Prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės patarėjas Vaidas Augustinavičius sako, kad siūlomas taršos mokestis yra elgsenos mokestis, kuriuo siekiama pakeisti žmonių elgesį, tačiau, pasak jo, svarbu nedidinti dalies visuomenės skurdo.

„Kanadoje gyventojai tam tikras išmokas gauna iš valstybės biudžeto, teikdami metinę pajamų deklaraciją, kad jie galėtų prisidėti prie tos taršos mažinimo, kad jiems ta finansinė našta netaptų skurdo didinimo įrankiu (...) Mokesčių priemonės be papildomų paskatų, – tai nebūtų subalansuota“, – Žinių radijui sakė V. Augustinavičius.

Pasak jo, mokant tokias kompensacijas principas „teršėjas moka“ išlieka, tačiau kartu padedama socialiai pažeidžiamiems žmonėms prisitaikyti prie pokyčių.

„Jeigu tai daro turtingesnės visuomenės, tai Lietuvoje būtinai tai turėtų įvykti“, – teigė patarėjas.

Vyriausybė neseniai pritarė siūlymui atsisakyti automobilių registracijos mokesčio ir palikti tik kasmet mokamą taršos mokestį. Jis būtų renkamas nuo 2023 metų ir visa apimtimi pradėtų galioti 2025 metais, iš jo tikimasi kasmet surinkti apie 170 mln. eurų pajamų.

Ministrų kabinetas taip pat pritarė siūlymui nuo 2023 metų pamažu didinti akcizus taršiausio kuro rūšims, atsisakant lengvatų iškastiniam kurui.

Abiem iniciatyvoms bus reikalingas Seimo pritarimas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)