Naująja prezidento vyriausiąja patarėja ir Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadove skiriama dabartinė prezidento patarėja socialiniais klausimais Irena Segalovičienė.

S. Krėpšta pastaruosius dvejus metus dirbo prezidento vyriausiuoju patarėju, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovu, prieš tai daugiau nei dešimt metų ėjo įvairias pareigas Lietuvos banke. S. Krėpšta yra įgijęs vadovų verslo ir administravimo magistro laipsnį Baltijos vadovų institute bei ekonomikos bakalauro ir magistro (finansai ir bankininkystė) laipsnius Vytauto Didžiojo universitete.

I. Segalovičienė iki šiol buvo Prezidento patarėja socialinės politikos klausimais. Ji yra įgijusi viešojo administravimo magistro laipsnį Kauno technologijos universitete, yra atlikusi mokslinius tyrimus viešojo administravimo stebėsenos ir vertinimo temomis, taip pat stažavosi Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje.

I. Segalovičienė yra dirbusi Strateginių sprendimų paramos grupės vadove Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, dirbo Kauno mero patarėja socialiniais, švietimo ir bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis klausimais, dėstė Kauno technologijos universitete Viešosios politikos ir administravimo institute, dirbo universiteto Strateginio planavimo departamente kokybės užtikrinimo srityje.

„Nuoširdžiai sveikinu abu kolegas ir linkiu jiems sėkmės. Dėkoju Simonui už jo svarų indėlį rengiant įvairias žmonių padėtį pagerinančias ekonomikos, socialinės politikos, mokesčių sričių iniciatyvas ir pastangas nelengvu pandemijos laikotarpiu. Džiaugiuosi, kad jo darbus perima socialinėje politikoje patyrusi kolegė Irena, kuri dar aktyviau prisidės prie atskirties mažinimo ir gerovės žmonėms kūrimo“, – sako prezidentas.

S. Krėpštos kandidatūrą šalies vadovui pateikė LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

Šiuo metu LB valdyboje yra keturi nariai: G. Šimkus, jo pavaduotojai Asta Kuniyoshi (Kunijoši) ir Raimondas Kuodis, narys Marius Jurgilas.

Penkto valdybos nario vieta liko laisva po to, kai pernai sausio pradžioje šešerius metus joje dirbęs Tomas Garbaravičius pasibaigus kadencijai tapo tuometinio jos pirmininko Vito Vasiliausko patarėju užsienio atsargų investavimo, finansinio stabilumo, makroprudencinės politikos ir su klimato kaita susijusiais klausimais.

Pagal Lietuvos banko įstatymą centrinio banko valdybos pirmininko pavaduotojus ir valdybos narius šešeriems metams skiria šalies prezidentas LB valdybos pirmininko teikimu.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (112)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės