"Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Riazanovas Premjerui Algirdui Brazauskui įteikė "Gazprom" naujausią oficialų siūlymą dėl trečdalio "Lietuvos dujų" akcijų paketo pirkimo už 100 milijonų litų - 91 mln. iš karto ir 9 mln. už nereguliuojamas kainas tiems vartotojams, kurie sunaudoja daugiau nei milijoną kub. metrų dujų per metus.
"Lietuvos dujos"
Tokį siūlymą Valstybės turto fondas iš "Gazprom" gavo faksu pirmadienį, o dabar Vyriausybės vadovui įteiktas originalas.

Ūkio ministras Petras Čėsna žurnalistams teigė, jog "Gazprom" pageidavimą dėl laisvųjų vartotojų turi išnagrinėti Valstybės turto fondas bei Privatizavimo komisija ir pateikti siūlymus Vyriausybei.

Ūkio ministras susilaikė nuo "Gazprom" naujausio siūlymo vertinimo, pažymėdamas, jog "lazda yra su dviem galais" - be akcijų paketo kainos reikia įvertinti dujų kainą ir jos būsimą formulę, taip pat kitus faktorius. "Turime susiskaičiuoti", - sakė P.Čėsna.

Jo nuomone, sandoris gali būti baigtas - tai yra pinigai už Rusijos koncernui parduotas akcijas turi būti gauti kitų metų pradžioje.

A.Riazanovas išreiškė viltį, kad Lietuvos Vyriausybė priims pagerintą "Gazprom" siūlymą. Svečias iš Maskvos sakė, kad šį mėnesį šiam sandoriui turėtų pritarti "Gazprom" valdyba, o rugsėjį - koncerno direktorių taryba. A.Riazanovas tikisi, kad iki šių metų pabaigos sandorį galima baigti.

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, A. Brazauskas pabrėžė, kad sutartyje turi būti numatyta dujų kainų formulė ir užtikrintas dujų tiekimas 10 metų.

A.Riazanovas patikino Premjerą, kad dujos neturi brangti, nes dabartinė sutartis galioja iki 2005 m. Kita vertus, nėra prasmės didinti kainas, dėl to, kad ypač didelės yra transporto išlaidos, o tiekti dujas Lietuvai yra gerokai pigiau nei Vokietijai, todėl ir šiuo metu egzistuoja kainų skirtumas.

Ministras Pirmininkas nekart yra pabrėžęs nematąs priežasčių kainų kilimui.

Po susitikimo A.Riazanovas žurnalistams patvirtino, kad "Gazprom" už 34 proc. "Lietuvos dujų" akcijų siūlo 91 mln. Lt ir kitais metais pasirengęs sumokėti dar 9 mln. Lt premiją, jeigu bus palankus sprendimas dėl laisvųjų vartotojų.

Dabar laisvųjų vartotojų kategorijai priskiriamos įmonės, kurios per metus perka ir sunaudoja ne mažiau kaip 15 mln. kubinių metrų dujų. Jos turi galimybę rinktis pačios dujų tiekėją ir su juo tariasi dėl dujų kainos. Vartojantys mažiau kaip 15 mln. kub. metrų dujų per metus priskiriami reguliuojamųjų vartotojų grupei. Dujų kainą jiems "Lietuvos dujos" turi derinti su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Per pirmąjį didžiojo "Lietuvos dujų" privatizavimo etapą, kai 34 proc. bendrovės akcijų įsigijo Vokietijos kompanijos"Ruhrgas AG" ir "E.ON Energie AG", buvo susitarta, kad nuo 2003 m. pradžios laisvaisiais vartotojais bus pripažįstami tie, kurie per metus sunaudos vieną ir daugiau milijoną kubinių metrų.

Praėjusių metų pabaigoje šis terminas nukeltas iki 2004 m. sausio 1 dienos. "Gazprom" žada, kad sumokės premiją, jei Vyriausybė laikysis šio susitarimo su vokiečiais. Už tai papildomą sumą už įsigytas "Lietuvos dujų" akcijas yra pažadėję ir "Ruhrgas AG", ir "E.ON Energie AG".

Dėl šio sandorio dviejų šalių derybos vyksta jau metai. Už "Lietuvos dujų" 34 proc. akcijų anksčiau "Gazprom" siūlė 80 mln. litų. Vyriausybės tokia kaina nepatenkino. Pernai Vokietijos "Ruhrgas Energie Beteiligung" ir "E.On Energie" už 34 proc. "Lietuvos dujų" akcijų valstybei sumokėjo 116 mln. litų.

Vyriausybė siekia, kad ilgalaikės dujų tiekimo garantijos Lietuvai ir dujų formulė apsaugotų šio kuro vartotojus mūsų šalyje nuo staigaus dujų kainos šuolio, kuris įmanomas mūsų šaliai įstojus į Europos Sąjungą, jei nepavyks susitarti su vieninteliu tiekėju.

"Lietuvos dujų" bendrovė šių metų pirmąjį pusmetį gavo 67,807 milijono litų neaudituoto pelno. Pernai bendrovė uždirbo 57,325 milijono litų grynojo audituoto pelno.

Š. m. liepos 1 d. bendrovės "Lietuvos dujos" akcininkais buvo: VĮ Valstybės turto fondas (58,36 proc.), "Ruhrgas AG" ir "E.ON Energie AG" konsorciumas (35,70 proc.), kiti akcininkai (5,94 proc.).

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

JAV sugriežtino oro transporto krovinių iš Artimųjų Rytų oro uostų kontrolę

Jungtinės Valstijos nurodė griežčiau tikrinti lėktuvais gabenamus krovinius iš penkių...

Lietuviai pateko į prestižinį „Forbes“ sąrašą (17)

Vieni iš kriptovaliutų ir finansinių paslaugų startuolio „Monetha“ įkūrėjai Laurynas...

Štai kodėl pasaulio ekonomikai šiemet seksis (11)

Valstybių ekonomikos atsigauna tolygiai bei greičiau, nei buvo tikėtasi. Be to, pasaulinei...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė papildyta (19)

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Pagaminta Šiaurės Korėjoje: paroda, kaip gali atrodyti netolima Rusijos ateitis (12)

„Pristatyti pasauliui uždariausią planetos valstybę“ – tokiu šūkiu savaitgalį Maskvoje...

Top naujienos

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (52)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Po taksi iškvietimo – tikru detektyvu virtusi kelionė po Vilnių

Po išgertuvių taksi automobiliu į namus vykęs individualia veikla užsiimantis vilnietis pateko į...

Nauja kryptis: būsto pirkėjai sau gali leisti vis daugiau – miegamieji rajonai praranda žavesį (65)

Gyventi senamiestyje svajoja daugelis – patogi lokacija, išskirtinė architektūra, išvystyta...

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (78)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Siaubo namai: 13 vaikų kalinę tėvai turėjo neįtikėtinų planų kalbėjo apie dar vieną vaiką (16)

Viena buvusi vieno iš 13 tėvų kalintų vaikų bendramokslė pasakojo, kaip jo išsekusiame ir...

Ką reikia žinoti apie Davoso forumą: 5 dalykai (3)

Antradienį prasideda Pasaulio ekonomikos forumas . Agentūra AFP pateikia pagrindinius faktus apie...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (335)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Susitarta dėl JAV vyriausybės atidarymo (4)

JAV senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris paskelbė, kad valdančiųjų lyderiai pirmadienį...

Architektai iš viso pasaulio sukūrė specialiai Lietuvai pritaikytus mažus namus gyvenimo pradžiai (36)

Apie1500 architektų komandų iš 88 pasaulio šalių priėmė lietuvių iššūkį ir sukūrė...