„Aš žinau, kad Seimas yra vienoje iš savo rezoliucijų pasisakęs dėl Rusijos kaip valstybės klasifikavimo. Bet kadangi neturėjau progos matyti projekto, negalėčiau jo vertinti, tikrai iš kepurės negalėčiau komentuoti“, – žurnalistams Seime antradienį teigė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime narys R. Lopata siūlo įstatymiškai uždrausti verslo ryšius su teroristine valstybe paskelbta Rusija. Artimiausiu metu šią iniciatyvą ketinama svarstyti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK).

Siūlymo autorius R. Lopata atkreipia dėmesį, kad Lietuva iki šiol dar neturi teisinio mechanizmo, apibrėžiančio ūkio subjektų, fizinių, privačių asmenų santykius su, pavyzdžiui, teroristinėmis organizacijomis ir t.t. Todėl, politikas akcentuoja, kad jo siūlymu bandoma įnešti aiškumo.

Siūlymo iniciatorius atkreipia dėmesį, kad Seimui pritarus įstatymui verslui būtų duodamas trijų mėnesių laikotarpis nutraukti bet kokius ryšius su Rusija.

Opozicija tokią iniciatyvą vertina kritiškai. Opozicijai priklausantys parlamentarai mano, kad verslo ryšių su Rusija nereikėtų reguliuoti, nes tai turėtų būti pačių verslininkų reputacijos atsakomybė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)