„Dabar paruošiamoji stadija, manau, kad ji dar tęsis dar gerų porą savaičių ir kur nors rugpjūčio pradžioje galėtume susitikti ir diskutuoti apie tai, kaip Vyriausybė mato tiek rudenį, tiek ateinančius metus (bent bendrame paveiksle), ir kaip mato opozicija“, – Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Tada bus galima susitikti su kolegomis ir aptarti, ką dar konkrečiai be visų mokesčių sumažinimo ir visų išlaidų padidinimo galėtume svarstyti“, – prisiminusi ankstesnius opozicijos siūlymus juokavo premjerė.

Vis tik konkrečios priemonės turėtų būti priimamos rudenį, kartu paruošus ir kitų metų biudžetą, sako ji.

„Akivaizdu, kad sprendimai, kurie galbūt gali būti reikalingi, atsižvelgiant į gana greitai kintančią ir labai neapibrėžtą padėtį, vis tiek bus ruošiami rudens sesijoje. Taip pat sesijai bus ruošiamas ir ateinančių metų biudžeto projektas, kuriam taip pat reikia įvertinti tą patį geopolitinį ir ekonominį kontekstą“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

2023 metų biudžetą Finansų ministerija, anot premjerės, jau rengia.

„Nepaisant to, kad kam nors yra atostogos, Finansų ministerijai dabar yra pats darbymetis“, – akcentavo I. Šimonytė.

Ji tikino, kad Vyriausybė norėtų išvengti tuščių diskusijų, į kurias „visi ateina ir pasako viską, ką žino, ir neturime kažkokio net sutarimo, aplink kurį galėtume diskutuoti“, tad prieš kažką siūlant Seimui būtina susidaryti aiškesnį šalies ekonomikos vaizdą, numatyti ateinančių metų pagrindinius kitų metų biudžeto bazinius dydžius.

„Tada bus galima susitikti su kolegomis ir aptarti, ką dar konkrečiai be visų mokesčių sumažinimo ir visų išlaidų padidinimo galėtume svarstyti“, – pabrėžė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad iš opozicijos ir Vyriausybės atstovų suformuotos darbo grupės poreikis kilo po to, kai kelias savaites dėl progos pateikti savo „antiinfliacinius“ siūlymus Seimo posėdžius boikotavusi opozicija galiausiai pristatė keturis parengto paketo projektus.

Tačiau jau po pateikimo buvo atmestos visos keturios opozicijos iniciatyvos. Toks valdančiųjų sprendimas buvo palydėtas aštria opozicijos kritika. Teigta, kad vykusios derybos Dialogo grupėje buvo tik butaforinės, kad valdantieji pažemino opoziciją ir pamynė demokratines vertybes.

Opozicinių frakcijų parengtame pakete teikiami siūlymai dėl lengvatinio PVM taikymo maisto produktams, šildymui, mažint akcizus kurui, taip pat neapmokestinamąjį pajamų dydį sulyginti su minimalia mėnesine alga, nuo dabar galiojančio 6 mėnesių iki 12 mėnesių pratęsti terminą, kada įsigaliotų nauji mokestiniai pakeitimai ir kt.

Valdantiesiems atmetus opozicijos parengtus „antiinfliacinius“ siūlymus, parlamentarai užsiminė vasarą ketinantys parengti naujas iniciatyvas. Seimo pirmininkė praėjusio mėnesio pabaigoje teigė, kad apie tai, kaip atrodys parlamentarų darbas su premjere I. Šimonyte, bus aptarta jau šią savaitę.

„Kaip ir kada vyktų opozicijos darbo grupės susitikimai su premjere, bus aptarta kitą savaitę, kai bus pasibaigusi sesija ir aiškiau matysis vasaros perspektyva“, – Eltai tuomet sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją