„Kalbėtume čia tik apie laikiną sprendimą. (...) Mes kalbame apie paramą tam verslui, kuris yra vienas labiausiai nukentėjusių per karantiną, jis tikrai yra uždarytas jau pakankamai seniai ir dabar negaliu pasakyti, kada artimiausiu metu galėtų pradėti pilnais plaučiais veikti. Šiuo atveju kalbėtume apie metų – pusantrų metų laikotarpį, tikrai nekalbame apie permanentinę lengvatą“, – žurnalistams antradienį teigė ji.
„Pagalbos ir paramos reikia jau šiemet, klausimas, kada šiemet tie verslai galės pradėti veikti platesniu mastu negu kad šiuo metu“, – pridūrė I. Šimonytė.
Pasak ministrės pirmininkės, subsidijos yra numatytos ir jos yra skiriamos, ir tarp tų įmonių, kurios jau gavo paramą, labai didelė dalis yra būtent maitinimo įmonių (...).
„Tačiau turint omenyje, kad ten (maitinimo įstaigose – ELTA) apyvarta krito tikrai labai ženkliai, (...) tokiems sektoriams yra net kelios formos paramos tuo pačiu metu taikomos: yra ir prastovos mokamos, ir subsidijos mokamos, ir galėtų būti papildomai skiriama ir laikina subsidija per mokesčių lengvatą“, – akcentavo ji.
Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas antradienį patikino, kad PVM mokesčio esmei prieštarautų ir siekis nustatyti lengvatinį PVM tarifą restoranams ar kavinėms.
„Mano galva sisteminis priėjimas būtų svarbus, ir viena iš pagrindinių problemų yra PVM atotrūkis. Tokie sprendimai tą PVM atotrūkį didintų. PVM savo esme yra vartojimo mokestis. Diskusijose, kurias girdime viešojoje erdvėje, yra akcentas, kad per mažesnį PVM tarifą būtų subsidijuojamas verslas. Mano galva tai prieštarauja PVM kaip vartojimo mokesčio esmei“, – sako V. Vasiliauskas.
„Didžiausia bėda, kalbant apie mokestinių pajamų didesnį lygį, yra susijusi su PVM atotrūkiu, todėl bet kurie sprendimai, kurie didintų PVM atotrūkį, tiek, kiek turėtum surinkti, ir tiek, kiek renki, būtų klaidingi“, – pažymėjo V. Vasiliauskas.

Ukrainą pasiekė stiklo siunta iš Vilniaus
Į priemiestį Borodianką šeštadienį buvo nugabenta pirmoji Vilniaus valdžios organizuota...
Anksčiau veikė Lietuvoje, o dabar kursis Latvijoje: ar sugrįš žinomas prekybos tinklas
Maždaug prieš savaitę paaiškėjus, kad prekybos tinklas „Spar“ jau artimiausiu metu planuoja...
Pradedamos dėlioti Klaipėdos vasaros estrados rekonstrukcijos gairės
Šią savaitę pirmam pasitarimui susirinkę Klaipėdos savivaldybės atstovai ir projektuotojai...
ECB vadovė: kriptovaliutos nieko vertos ir turėtų būti reguliuojamos
Europos Centrinio Banko pirmininkė Christine Lagarde sako, kad kriptovaliutos „niekuo...
Bedarbių laukia permainos: nauja sistema dalį gali palikti be išmokų (3)
Nuo liepos nemotyvuotų ar valstybės parama piktnaudžiaujančių bedarbių laukia sunkūs laikai....
Top naujienos
Rusija į Ukrainą siunčia specialiai atrinktus karius: sąrašuose – stebinantys sutapimai
„ Rusija į karą Ukrainoje siunčia pačių vargingiausių regionų gyventojus, o etninių rusų...
Mįslingą hepatitą aptiko ir Lenkijoje: profesorius pasakė, kas bendro tarp daugiau nei 70 proc. sergančiųjų (1)
Jau kurį laiką gąsdina neaiškios kilmės vaikų hepatito protrūkis. Kai kurie ligos atvejai yra...
Karas Ukrainoje. Zelenskiui ir Dudai kalbant Aukščiausioje Radoje – oro pavojus (3)
Ukraina atmetė galimybę susitarti su Rusija dėl paliaubų ir pareiškė, kad nesutiks su...
Į priekį stumiasi nauja išmokų už vaikus tvarka: suskaičiavo pliusus ir minusus
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijuoja naują vaiko priežiūros pirmuosius dvejus jo...
Ko nepadarysi dėl meilės: tarpukario lietuviai sugebėjo ir po keliskart vesti, ir apsimetę juodaodžiais paneles vilioti
Raseiniškis Juozas Gabrilavičius buvo jaunas ir gražus, inteligentiškas brunetas. Tėvui padedant,...
Rusijai tęsiant puolimą Donbase Lenkijos lyderis apsilankė Kyjive
Rusijai tęsiant puolimą Ukrainos rytiniame Donbaso regione, Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda...
„Eurovizijoje“ sužibėjusios ispanės koncerte – gausios policijos pajėgos: užkulisiuose pasirodė vyras su ginklu
Chanel Terrero savo regione tapo viena garsiausių atlikėjų po įsimintino pasirodymo...
Plaukų stilistė patarė, kaip šį sezoną dažyti plaukus: su šiomis spalvomis neprašausite
Artėjant vasarai, vis labiau norisi imtis išvaizdos pokyčių. Jei vienos puošiasi naujomis...
Agurkų kaimynystė: prie kurių augalų jie auga puikiai, o prie kurių – ne
Su kai kuriais augalais agurkai sugyvena kuo puikiausiai, bet yra ir tokių, kurie jiems į kaimynus...
Du mėnesius pragaro „Azovstal“ požemiuose išgyvenęs ukrainietis: Putino „įsakymo“ jie nepaisė
Balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje prasidėjo civilių evakuacija iš rusų okupuoto...