"Tos žinios, kurios ateina iš euro zonos, nesuteikia pagrindo labiau optimistiškai žiūrėti į 2012 metus", - kalbėjo A. Kubilius.

Tokią prognozę Vyriausybės vadovas išsakė, komentuodamas tarptautinių agentūrų sprendimą devynioms euro zonos valstybėms sumažinti skolinimosi reitingus.

"Tai (reitingų sumažinimas.- ELTA) rodo, kad tarptautinės rinkos dar nėra įtikintos euro zonos ir Europos Sąjungos (ES) priimtais sprendimais, kad tie sprendimai išspręs visas euro zonos problemas. Problemos yra nemenkos, užsitęsusios, jau galima skaičiuoti antrus metus, kai kalbame apie tas pačias problemas. Akivaizdus dalykas, kad toks reitingų agentūrų įvertinimas reiškia, kad toms šalims skolintis teks brangiau skolintis. Tai gali paveikti tų šalių ekonomikos vystymąsi. Mes, būdami atvira ir labai į eksporto rinkas orientuota ekonomika, be abejo, dėl tų šalių galimai patiriamų ekonominių problemų taip pat galime patirti papildomų išbandymų ir sunkumų", - po Vyriausybės pasitarimo sakė A. Kubilius.

Maždaug du trečdaliai (apie 60 proc.) viso Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) sudaro eksportas, iš kurio maždaug 65 proc. tenka eksportui į euro zonos šalis.

ELTA primena, kad reitingų agentūra "Standard & Poor's" sumažino Prancūzijos ir Austrijos reitingus vienu laipteliu nuo aukščiausiojo AAA lygio, taip pat pablogino Maltos, Slovakijos ir Slovėnijos, Italijos, Portugalijos, Ispanijos ir Kipro skolinimosi vertinimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją