„Matome galimybę per šiuos metus savivaldybėms papildomai (...) iš ES įvairių lėšų skirti iki 100 mln. litų, kas leistų nemažam skaičiui galbūt mažesnių savivaldybių susitvarkyti su savo šilumos ūkiais“, - kalbėjo A. Kubilius, pridurdamas, jog šios lėšos turėtų būti nukreiptos į tas savivaldybes, kurios gerai valdo savo šilumos ūkius. Vilniaus savivaldybės premjeras tokia nelaiko.

Prezidentė D. Grybauskaitė taip pat pažymėjo, kad valstybės prioritetu išlieka energetinės priklausomybės mažinimas. Esą jau pavasario sesijoje Seimas turėtų svarstyti į tai nukreiptą suskystintų dujų terminalo įstatymo projektą, Visagino atominės elektrinės įstatymą bei Šilumos ūkio įstatymo pataisas.

D. Grybauskaitė pabrėžė, jog minėti projektai valstybei būtini, matant augantį gyventojų susirūpinimą sąskaitomis už šilumą „ypač kai kuriuose miestuose, kaip Vilnius“.

DELFI primena, jog sostinėje vis dar tęsiasi šilumos sąskaitų detektyvas. Energetikos inspekcija dėl galimai neteisėtos „Vilniaus energijos“ veiklos kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir kitas valstybės įstaigas. Savo tyrimą baigusi speciali Vilniaus savivaldybės komisija taip pat nebuvo pajėgi atsakyti į visus klausimus. Ji prašo, kad ta pati Energetikos inspekcija ištirtų šilumos suvartojimą 507 Vilniaus daugiabučiuose. Mat šilumos suvartojimo augimo juose savivaldybės ekspertai nepajėgė paaiškinti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos