aA
Lietuvoje paskelbus karantiną, didieji prekybos tinklai praėjusį savaitgalį fiksavo ženkliai išaugusius ilgai negendančių maisto produktų pardavimus. Visgi, kaip teigė tinklų atstovai, prekybos centrai ruošiasi atvejams, jei išaugusi atitinkamų prekių paklausa artimiausiu metu nemažėtų.
Prekybos tinklai įvardijo, kas perkama dažniausiai: tikina, kad būtiniausių prekių nepritrūks
© DELFI skaitytojai

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė sako, kad savaitgalį 2-3 kartus augo ilgo galiojimo ir negendančių produktų pardavimai.

„Šį savaitgalį pardavimai mūsų tinkle išaugo apie 40-50 proc. (...) Analizuodami savaitgalio duomenis, matome, kad paklausios prekės buvo: makaronai, ryžiai, žuvies konservai, aliejus, popieriaus gaminiai. Jų pardavimai išaugo 2-3 kartus“, – Eltai atsiųstame komentare teigia E. Dapkienė.

Jos teigimu, gyventojai taip pat daugiau nei įprasta pirko sviesto, šaldytų pusgaminių, šviežios mėsos.

„Dažniausiai žmonės teiraujasi dezinfekcinio skysčio, kuris iš lentynų dingsta vos spėjus jį atvežti. Šią savaitę planuojame sulaukti gausesnio dezinfekantų papildymo iš Latvijos gamintojo“, – teigė „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Pasak E. Dapkienės, nors kol kas „Maximai“ nebūdingas būtinų prekių stygius, ekstremaliems atvejams jau pradėta ruoštis.

„Kol kas galime patikinti, kad prekių mums netrūksta, nes, stebėdami situaciją visame pasaulyje, pradėjome galimiems variantams ruoštis iš anksto, esame dėkingi savo tiekėjams, su kuriais šiuo metu dirbame išvien, stengdamiesi kartu prognozuoti klientų srautus ir paklausos mastus“, – sakė ji.

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė teigė, kad pardavimai savaitgalį augo praktiškai visose prekių kategorijose.

„Pirmo būtinumo prekių pirkimas šiomis dienomis padidėjo 2–5 kartus. Labiausiai perkamos prekės – kruopos, makaronai, konservuotos daržovės, mėsos ir žuvies konservai, taip pat tualetinis popierius, muilas, kitos higienos priemonės. Savaitgalį išaugo ir šviežios mėsos, kiaušinių pardavimaiׅ“, – Eltai vardijo I. Baltrušaitienė.

Prekių tiekimas, kaip sakė ji, vyksta pagal planą, bet dėl itin padidėjusio pirkimo nespėjama papildyti kai kurių produktų lentynų.

„Esame padidinę tam tikrų produktų užsakomus kiekius, bendradarbiaujame su tiekėjais, kad prekės kuo greičiau pasiektų sandėlius ir parduotuves“, – pridūrė „Iki“ komunikacijos vadovė.

I. Baltrušaitienė akcentavo galimybę prekes užsisakyti internetu. Visgi, anot jos, būtina turėti omenyje, kad „pristatymo gali tekti palaukti kelias dienas, nes elektroninės prekybos apimtys gerokai išaugo“.

Pasak „Rimi“ viešųjų ryšių vadovės Renatos Keršienės, šio tinklo parduotuvėse pastebėtas ir šviežių produktų pardavimų augimas.

„Praėjusią savaitę ir ypač savaitgalį pirkėjai daugiau pirko ne tik ilgo galiojimo, bet ir šviežių produktų. Lyginant praėjusį ir dar ankstesnį savaitgalį, kiaušinių, apdorotos mėsos gaminių ir fermentinio sūrio nupirkta apie du kartus, šviežios mėsos – apie 90 proc., paukštienos – apie 60 proc., duonos – apie 50 proc. daugiau“, – teigė R. Keršienė.

Prekybos tinklai įvardijo, kas perkama dažniausiai: tikina, kad būtiniausių prekių nepritrūks
© Skaitytojų nuotr.

„Rimi“ viešųjų ryšių vadovė sakė, kad, palyginti su prieš tai buvusiu, šį savaitgalį kelis kartus augo įvairių kruopų pardavimai.

„Iki kelių kartų augo perlinių, grikių, ryžių (apie 6 kartus), taip pat makaronų (apie 8 kartus), miltų ir jų mišinių (apie 5 kartus), mėsos ir žuvies konservų (atitinkamai – apie 8 ir 5 kartus), ilgo galiojimo pieno (apie 6 kartus) pardavimai. Pirkėjai žymiai gausiau pirko ir higienos prekių, pavyzdžiui, gabalinio muilo ir skysto muilo (atitinkamai, beveik penkis ir keturis kartus), tualetinio popieriaus (apie keturis daugiau)“, – Eltai atsiųstame komentare sakė ji.

Pasak „Norfos“ atstovo Dariaus Ryliškio, praeitą savaitgalį jų prekybos centrų pardavimai augo 30 proc. Pasak jo, pirkėjai daugiausia įsigydavo bakalėjos prekių, kruopas, miltus, cukrų ir šviežią mėsą, o parduotuvėse nebespėjama pildyti prekių lentynų.

„Trumpą laikotarpį kai kur gali pritrūkti prekių, nes nespėjama jų krauti į lentynas, tačiau parduotuvių sandėliai pilni“, – teigė jis.

Pasak „Lidl Lietuva“ atstovės ryšiams su visuomene Linos Skersytės, praeitą savaitę pastebėta išaugusi ilgai negendančių maisto produktų paklausa. Reaguojant į tokią tendenciją, kaip sakė ji, prekybos tinklas padidino užsakymų skaičių.

„Praėjusią savaitę prekybos tinkle itin išaugo kai kurių prekių pardavimai. Pirkėjai aktyviai perka šviežią mėsą, ilgai negendančius maisto produktus, higienos prekes, tokias kaip drėgnos servetėlės, muilas, tualetinis popierius, švaros prekės. Atsižvelgdami į tai, padidinome užsakymus ir gavę produkciją iš tiekėjų, nedelsiant paskirstome į parduotuves, kad išvengtume prekių trūkumo“, – komentavo L. Skersytė.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje nuo pirmadienio vidurnakčio iki kovo 30 dienos įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus, maisto ir vaistines) bei kavinės, primena ELTA.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
4.6667

Nukentėjusios įmonės toliau gali gauti lengvatinių paskolų

Nuo pandemijos nukentėjęs verslas nuo trečiadienio toliau gali gauti paskolų apyvartos lėšoms....

„Novaturas“ jau grąžino Pagalbos verslui fondui 2,5 mln. eurų

Kelionių organizatoriaus „ Novaturas “ grupė anksčiau laiko pradeda grąžinti Pagalbos verslui...

„Eurocash1” žengia į Estijos rinką, planuoja įsigijimus

Apsaugos ir inkasavimo paslaugų bendrovė „ Eurocash1 “ nuo šiol paslaugas teiks ne tik...

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis liepą padidėjo 1 punktu

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis liepą buvo 4 ir, palyginti su birželiu, padidėjo 1 procentiniu...

Trečiųjų šalių darbuotojams siūloma muitų lengvata (1)

Siekiant padėti sklandžiai į Lietuvą persikelti čia investuojančių trečiųjų šalių įmonių...

Top naujienos

Malinauskas apie migrantus: aktualijos pasikeitė iš esmės – matomas didžiulis pasimetimas ir sparčiai blogėjanti situacija (60)

Policijos pareigūnai vakar jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie...

Dėl tvoros pasienyje – daugiau klausimų nei atsakymų: kodėl iš tiesų koncertina aptverti vos keli kilometrai? (891)

Migrantų krizė išpopuliarino iki tol retesnį žodį – koncertina . Kitaip, nei įprasta...

Prezidentas asmeniškai kreipėsi į Lietuvos žmones: kviečia pasiskiepyti

Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį kreipėsi tiesiogiai į Lietuvos...

Siurprizas protestuotojams: naktį keturi nelegalai atėjo tiesiai į Dieveniškes (398)

Neteisėtų migrantų elgesys kelia ir pasipiktinimą, ir nuostabą: naktį iš antradienio į...

Planuojantiems atostogas užsienyje – garantijų nebėra (27)

Žmonės jau rezervuoja keliones rudeniui, sako kelionių organizatoriai. Tačiau jokių garantijų...

Sinkevičius: Lietuva neturi pareigos priimti visos Afrikos (12)

Mykolo Romerio universiteto ( MRU ) profesorius Vytautas Sinkevičius mano, kad, Lietuvoje įvedus...

Patarimą Rapšiui turinti pirmoji jo trenerė tiki savo auklėtiniu: toks jau yra Danas

Plaukimo trenerei Židrūnei Budrienei šiuo metu Palangoje pats darbymetis, tačiau specialistė...

SAM nusprendė paskaičiuoti, kokie vardai dažniausiai minimi COVID-19 mirčių statistikoje (5)

Jonas, Ona, Antanas, Janina, Juozas, Vytautas, Elena. Tai dažniausiai pasitaikę žmonių, kurių...

Tiesiogiai - iš Vyriausybės: komentarai po posėdžio (1)

Po Vyriausybės pasitarimo ir posėdžio (pasitarimo ir posėdžio pradžia – 13.10 val.)...

Mirė žinoma vertėja, žurnalistė, visuomenės veikėja Goda Ferensienė (45)

Vilniuje liepos 21-ą dieną, eidama 89-uosius metus, mirė Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų...