aA
Antradienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) įteikė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus. Daugelį laureatų lėmė investicijos į naujus gamybinius pajėgumus, tvariuosius sprendimus ir aktyvią naujų rinkų paiešką, rašoma pranešime.
Prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanojo metų eksportuotojus ir verslininkę
Prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanojo metų eksportuotojus ir verslininkę
© Organizatorių nuotr.

Tradiciškai, „Lietuvos eksporto prizas“ buvo įteiktas 5 įmonėms iš skirtingų šalies regionų. Laureatus ir Rūmų bendruomenę pasveikino LR Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Vilniaus regione laimėtoja tapo pieno produktų UAB „Varėnos pienelis“, pernai eksportą didinusi 56 proc., o didelę dalį šio prieaugio lėmė tokios naujos eksporto rinkos kaip Švedija, Danija, Kroatija ir Slovėnija. Bendrovės vadovės Jolantos Kuzminienės teigimu, tai didelis visos komandos pasiekimas, kryptingo darbo ir ambicijų rezultatas, atsižvelgiant į tai, kad prieš dešimtmetį kompanija dar buvo ant bankroto slenksčio.

Kauno regione geriausia eksportuotoja pripažinta katerių gamintoja UAB „Marex Boats“, eksportą auginusi 54 proc. iki 26,7 mln. EUR. Dalį šių rezultatų lėmė atstovų tinklo plėtra į tokias rinkas kaip Australija, N. Zelandija ar P. Korėja.

Klaipėdoje nugalėtoja paskelbta laivybos AB „Limarko laivininkystės kompanija“, augusi 6,6 proc. Visas pajamas eksporto rinkose uždirbanti įmonė pernai investavo į naujausius aplinkosaugos reikalavimus atitinkančią balastinių vandenų valymo sistemą, kuri šiemet plečiama į kitus laivus bei leidžia vykdyti verslą žaliuosiuose uostuose.

Panevėžio regione geriausia eksportuotoja pripažinta plastmasės gaminių liejimo įmonė „Stigma“, pernai investavusi į metalo dažymo liniją, cechą ir metalo apdirbimo įrenginius, o Šiauliuose – minkštųjų baldų gamintoja UAB „Vilmers“, pernai ne tik atvėrusi naujas rinkas, bet ir investavusi į į automatizavimo ir skaitmenizavimo, efektyvumo ir tvarumo sprendimus.

Metų verslininke šiemet LPPARA pripažino Rūtą Bagdonavičienę, didmeninės ir mažmeninės prekybos medikamentais įmones valdančios UAB „Nacionalinė farmacijos grupė“ vadovę. Jos vadovaujamų įmonių pajamos pernai augo 11 proc. iki 264 mln. EUR, o eksportas didėjo 21 proc. R. Bagdonavičienė per praėjusius metus koordinavo pirmuosius Lietuvoje robotizuoto vaistininko asistento ir elektroninės etiketės projektus, taip pat įdiegė skandinavišką vaistų suderinamumo programą, organizavo ir dalyvavo edukacinėse, socialinėse bei labdaros programose. „Nacionalinei farmacijos grupei“ priklauso gerai žinomi prekės ženklai – dukterinės įmonės UAB „Gintarinė vaistinė“, UAB „Norfos vaistinė“ ir UAB „Limedika“.

„Rūpinamės ne tik savo pacientų sveikata, bet ir visuomenės gerove. Esame socialiai atsakinga įmonių grupė, savo veiklą grindžianti pagarba žmogui, jo socialinių problemų sprendimu, taip pat siekiame, kad mūsų veikla būtų tvari bei skaidri. Jau seniai praėjo tie laikai, kai pakakdavo žodžiais deklaruoti socialinį atsakingumą.

Dabar visuomenė, o visų pirma darbuotojai tikisi ir laukia konkrečių veiksmų – tinkamų finansinių sąlygų bei emocinės aplinkos užtikrinimo, papildomų motyvacijos priemonių. Mielai patys kuriame ir įsitraukime į projektus, kuriais rūpinamasi skirtingų visuomenės grupių gerove. Kad ir kaip kartais banaliai skambėtų, jokių apdovanojimų ir titulų nei įmonei, nei jos vadovui neįmanoma pasiekti be komandos“, – sako R. Bagdonavičienė.

Tradiciškai, LPPARA įteikė ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus labiausiai prie verslo aplinkos gerinimo ir pasiūlymų valdžios institucijoms generavimo prisidėjusiems Rūmų sistemos nariams. Šie dar nuo 1939 m. skiriami garbės ženklai šiemet atiteko UAB „Comfort Heat“ generalinei direktorei dr. Vydai Mozūriūnienei, UAB „Baldai Jums“ generaliniam direktoriui Alfonsui Meškauskui, Šiaulių valstybinės kolegijos direktorei Natalijai Šedžiuvienei, „Šiaulių banko“ Klaipėdos regiono vadovui Gražvydui Šimkui ir Panevėžio kredito unijos vadovui Kazimierui Antanynui.

Renginyje kalbėję pranešėjai ir garbūs svečiai šiemet daugiausia dėmesio skyrė švietimo, darbo jėgos, regioninio išsivystymo ir dialogo su valstybės institucijomis klausimams. Kalbėtojai sutarė, kad Lietuva ekonominiu požiūriu bene sėkmingiausiai Europoje įveikė pandeminius iššūkius, tačiau dabar svarbu pasikloti tvirtus pamatus tolesnei ateičiai bei konkurencingumo didinimui.

„Darbuotojų deficitas tampa tikru iššūkių, kuris iššaukia pasekmes. Be daugelio kitų priemonių, kviečiu rūpintis ir saugoti kolegijų ir universitetų buvimą regionuose. Verslui labai svarbu neatsitraukiant nuo gamybos dalyvauti tęstiniame ir neformaliame mokyme“, – sakė LPPARA prezidentas Rimantas Varkulevičius.

O apdovanojimuose dalyvavę ministrai Simonas Gentvilas bei Marius Skuodis kalbėjo apie konkurencingumo kūrimą verslo, visuomenės ir valdžios dialogo principu.

„Pirmą kartą Lietuvos istorijoje turime teigiamą einamosios sąskaitos balansą. Bręsta dideli pokyčiai iškastinio kuro ar aplinkosaugos srityse. Kviečiu kartu kurti bendras eksporto ir inovacijų strategijas, kad kartu būtume konkurencingi užsienio rinkose“, – sakė aplinkos ministras S. Gentvilas.

„Nepaisant iššūkių, Lietuvos verslas sugeba augti, didina konkurencingumą, diversifikuojasi, įsitvirtina tarptautinėse rinkose. Visi darome klaidas, bet svarbiausia jas – laiku pataisyti. Geriausi sprendimai gimsta tik dialogo būdu, todėl dėkoju už jau vykstantį dialogą ir kviečiu jį tęsti“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) yra 1996 m. įsteigta nevyriausybinė nepelno organizacija, vienijanti ir atstovaujanti penkiems regioniniams prekybos, pramonės ir amatų rūmams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje bei daugiau kaip 2000 jų narių.

Pagrindinis LPPARA tikslas yra verslo interesų atstovavimas gerinant aplinką verslo plėtrai, eksportui, investicijoms ir visuomenės gerovei. LPPARA teikia pasiūlymus verslo aplinkos gerinimui, konsoliduotą pozicija teisėkūroje, vertina valdžios sprendimus, dalyvauja ir kuria darbo grupes, apvalaus stalo diskusijas.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lingė apie mokesčių sistemos „gydymą“: reikia ir vieną kitą kartesnę piliulę nuryti

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė tvirtina, kad mokesčių...

Skandalo sūkuryje atsidūrusi viceministro žmona Belickaitė: situacija yra kitokia nei tikėjausi

Valstybės valdomuose Lietuvos geležinkeliuose aukštas pareigas užėmusi ekonomikos ir inovacijų...

Vyriausybė sutiko griežtinti baudas už netiksliai deklaruojamus grynuosius, leisti juos konfiskuoti (1)

Vyriausybė trečiadienį pritarė iniciatyvai griežtinti baudas asmenims, kurie netiksliai ar...

Ministerijai – kritika dėl vilkinamo proceso teisiškai sureguliuoti prekybos tinklų baudas tiekėjams

Trečiadienį į Seimo Kaimo reikalų komitetą (KRK) po penkių mėnesių grįžo diskusija dėl...

Armonaitė dėl kilusio skandalo „Lietuvos geležinkeliuose‟ kreipėsi į etikos sargus: situacija labai nemaloni LTG kreipsis dėl išorės audito (15)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė, valdančiosios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė...

Top naujienos

Bartoševičiaus byloje – netikėti nauji duomenys: žinojo anksčiau nei Seimo vadovė trečiadienį apklausė policijoje (25)

Nors kilus vadinamajam pedofilijos skandalui dabar jau buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius...

Analitikai apie Xi Jinpingo ir Putino susitikimą: Kremliaus vadovas patyrė nesėkmę (5)

Antroji Kinijos prezidento Xi Jinpingo aukščiausiojo lygio vizito Rusijoje diena nerodė, kad...

Skandalo sūkuryje atsidūrusi viceministro žmona Belickaitė: situacija yra kitokia nei tikėjausi

Valstybės valdomuose Lietuvos geležinkeliuose aukštas pareigas užėmusi ekonomikos ir inovacijų...

Karas Ukrainoje. Lavrovas grasina rimta karo eskalacija ciniška Rusijos ataka: smogta gyvenamajam pastatui, skaičiuojamos aukos

Per Rusijos smūgį gyvenamajam pastatui Pietų Ukrainos Zaporižios mieste žuvo vienas ir buvo...

Slaptame sandėlyje – neįtikėtina operacija: iš nelegalaus fabrikėlio krovėsi milijoninį turtą (3)

Muitininkai antradienį Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką ir...

M360 Premium

Sukūrė modelį, kaip išmatuoti darbdavio identiteto brandą: svarbūs 4 kriterijai

Įmonės įnirtingai dirba su darbdavio įvaizdžiu, tačiau tikslų pasiekti ne visada pavyksta....

Navicko patarėjo pasiūlymas gauti „afigieną“ darbą virto skandalu: STT pavesta priimti sprendimą

Delfi iššifravus ir paskelbus garso įrašą, kuriame girdėti, kaip žemės ūkio ministro...

Ištraukta dar viena korta: Danielės atleidimas iš Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės pareigų (6)

Siūloma atleisti Morganą Danielę iš Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės...

Gydytojai rekomenduoja pasiruošti laiko sukimui: vardija rizikas (5)

Jau šį savaitgalį laikrodžių rodykles suksime viena valanda į priekį. Taip Lietuvoje įsigalios...

Baltarusę Azarenką stebina atmosfera rūbinėse ir neapykanta jai: nieko nepadariau (2)

Antroji pasaulio raketė, baltarusė Aryna Sabalenka tvirtina, jog teniso kortų rūbinėse susidūrė...