aA
Klaipėdos prekybos centrus pirmadienį užgulė žmonės, tačiau ar, tarkim, „Akropolyje“ nebuvo pažeidžiama 10 kvadratinių metrų taisyklė vienam pirkėjui, panašu, negali atsakyti nė viena institucija.
Klaipėdos „Akropolis“
Klaipėdos „Akropolis“
© Vakarų ekspresas

Sekmadienį Vyriausybei priėmus nutarimą nuo trečiadienio uždaryti visas ne maisto ir nebūtinųjų prekių parduotuves, žmonės plūstelėjo į prekybos centrus. Jau nuo pat ryto aikštelėje prie Klaipėdos „Akropolio“ buvo automobilių spūstys, o prekybos centre – gausybė žmonių.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovo Raimundo Grigaliūno, labai gaila, jog žmonės nėra sąmoningi ir nepaisydami pavojaus veržiasi į parduotuves prieš pat jų uždarymą. Kita vertus, jis patikino, kad departamentas neturi nei tiek išteklių, nei žmonių, kad sukontroliuotų, ar prekybos centruose nėra pažeidžiama šiuo metu galiojanti tvarka.

„Kontroliuoti turi policija“, – sako R. Grigaliūnas.

Neskaičiuoja niekas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus vedėja Andromeda Grauslienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad policija specialiai netikrina, kaip laikomasi taisyklių prekybos centruose.

„Policija nuolat patruliuoja visose viešosiose erdvėse, taip pat ir prekybos centruose, ir stebi, kaip laikomasi galiojančių taisyklių. Prekybos centrai patys turi užtikrinti, kad būtų laikomasi Vyriausybės priimtų nutarimų“, – sako A. Grauslienė.

Paklausta, kas turi kontroliuoti, ar tikrai yra laikomasi 10 kvadratinių metrų ploto vienam pirkėjui reikalavimo, sakė, kad tai – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbas.

R. Grigaliūną stebina toks policijos požiūris. Anot jo, Visuomenės sveikatos centras daugiausia dėmesio skiria sveikatos priežiūros sistemai, ligoninių priežiūrai. Tačiau pripažįsta, kad situacija, priklausomai nuo ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimų, yra nuolat kintanti.

„Saugumo užtikrinimas yra pačių prekybos centrų valdytojų reikalas“, – sako R. Grigaliūnas.

Tačiau jis akcentuoja, kad tokiuose prekybos centruose kaip „Akropolis“, kur yra daug parduotuvių ir daug įėjimų, suskaičiuoti žmones labai sunku.

„Galima nesunkiai paskaičiuoti žmones vienoje parduotuvėje, tačiau atskiras klausimas – koridoriai tarp parduotuvių. Svarbiausia, kad žmonės nesibūriuotų“, – sako R. Grigaliūnas ir teigia labiausiai pasigendantis pačių žmonių sąmoningumo.

„Labai gaila, bet atrodo, kad šioje situacijoje pinigai laimi prieš sveiką protą“, – sako R. Grigaliūnas.

Stovi eilėse

„Vakarų ekspresas“ pirmadienį įsitikino, kad prie pagrindinio „Akropolio“ įėjimo buvusi apsaugos darbuotoja pirkėjų srautų nereguliavo, o tik žiūrėjo, kad visi dėvėtų kaukes. Prie banko skyrių, bankomatų formavosi eilės.

Prie „Akropolyje“ esančio Lietuvos pašto skyriaus nusidriekė eilė per visą koridorių – gyvoje eilėje stovėjo daugiau nei dvi dešimtys žmonių. Ne visi jų paisė rekomenduojamos 2 metrų distancijos. „Akropolyje“ esančioje „Maximoje“ dirbo nemažai kasų, todėl didesnių eilių nesimatė.

Ernesta Karalienė, „Akropolio“ atstovė žiniasklaidai, informavo, kad prekybos centrų vadovai nuo pat ryto posėdžiavo ir tarėsi dėl konkrečių sprendimų, todėl situaciją žadėjo pakomentuoti, kai tik bus informacijos.

Pasak „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovo Dominyko Mertino, tikėtina, pirmadienį-antradienį prekybos centrai sulauks daugiau pirkėjų nei įprastai šiomis savaitės dienomis.

Prekybos centrus užgulė žmonės: driekiasi eilės, o kas privalo kontroliuoti – nesutariama
© DELFI / Rita Gečiūnaitė

„Tam esame pasirengę – visus šiuos metus didžiausią prioritetą skiriame pirkėjų ir darbuotojų saugumui bei sveikatos prevencijai, todėl esame pasiruošę įvairiems scenarijams.

Kviečiame pirkėjus būti sąmoningais ir į prekybos centrus šiandien arba rytoj vykti tik esant būtinybei, prieš tai aiškiai susiplanavus pirkinių sąrašą ir iš anksto įsivertinus, kokias parduotuves reiks aplankyti. Atidžiai stebimi klientų srautai prie įėjimų į prekybos centrus ir jų viduje, užtikrinant reikalavimo dėl pirkėjams tenkančio minimalaus prekybinio ploto laikymąsi“, – sako D.Mertinas.

Anot jo, tam pasitelktas didesnis nei įprasta apsaugos bendrovės darbuotojų skaičius. Prie įėjimų į parduotuves išklijuoti informaciniai lipdukai, kiek žmonių jose gali būti vienu metu. Esant poreikiui, klientų srautai atskirose parduotuvėse ar visame „Akropolyje“ būtų nedelsiant ribojami.

Klaipėdos prekybos centro „Molas“ valdytoja Virginija Anužė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad darbas šiomis dienomis organizuojamas kaip ir pastarąją savaitę, laikantis visų numatytų reikalavimų. Ribojamas automobilių stovėjimo vietų skaičius aikštelėje, stebimi lankytojų srautai, ribojamas patekimas į parduotuves, vertinant prekybinį plotą.

„Centre yra įdiegta srautų stebėjimo sistema, leidžianti matyti esamuoju momentu lankytojų srautą. Papildomai padidintas apsaugos darbuotojų skaičius. Jie stebi kiekvieną įėjimą ir, jei reikia, sustabdo lankytojų patekimą į vidų, kad nebūtų viršytas leistinas pirkėjų skaičius“, – sakė V. Anužė.

Nauji draudimai

„Vakarų ekspresas“ primena, kad nuo trečiadienio Lietuvoje draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla.

Draudimas netaikomas parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas; maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose; internetinei prekybai ir tais atvejais, kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos specialiuose punktuose.

Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
3.7917

Kitąmet vežėjams leis įsivežti daugiau darbuotojų iš užsienio: skamba kaltinimai, kad vietinių įmonės nepriima (91)

Pastebėjus piktnaudžiavimo atvejų, nuo kitų metų siūloma keisti palengvintą užsieniečių...

Bręsta valstybinės loterijos idėja: Majauskas prasmę mato, verslas tokios idėjos purtosi (3)

Gruodį Seimas turėtų apsispręsti dėl didesnių mokesčių loterijų ir lošimų organizatoriams,...

Kada nebeliks grynųjų: nors Europa svarsto dėl 1-2 centų monetų, ambicijų dėl banknotų nėra (218)

Pandemija dar sumažino grynųjų naudojimą ir spartina perėjimą prie elektroninių mokėjimų....

Kalėdinių mugių prekybininkai: pradžia vangi, viltys – internete (1)

Lietuvoje prasidedant kalėdinėms mugėms, kai kurie prekybininkai pastebi, jog prekybos pradžia...

Nuo Naujųjų – pokyčiai statybų aikštelėse: reikės specialių kodų, laukia tikrinimai ir baudos (267)

Nuo 2022-ųjų vaizdas statybų aikštelėse keisis. Statybose dirbantys asmenys privalės turėti...

Top naujienos

Liūdni laikai antivakseriams: gražiausios Kalėdų mugės neskiepytų neįsileidžia, tikrina net pasą (553)

Po metų pertraukos Vokietijoje ir Šveicarijoje vėl vyksta gražiausiomis Europoje vadinamos...

Anapilin iškeliavo buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Stevanas Jelovacas (122)

Atėnų AEK krepšinio klubas sekmadienio vakarą pranešė tragišką žinią. Būdamas 32-ejų...

Dėl COVID-19 izoliuoti migrantai paspruko iš ligoninės: jų laukė iš Belgijos atvykęs tautietis (46)

Į Švenčionių ligoninę dėl grėsmės išplatinti koronaviruso infekciją pristatyti ir čia...

D+Modesta Meškė

Aprangos ekspertė išaiškino, kaip išsirinkti kelnes pagal ūgį ir figūros tipą: vadovaukitės šiais principais ir niekada nesuklysite (1)

Stovėdami priešais parduotuvių lentynas ar naršydami internetinių parduotuvių puslapiuose...

Kaune kritusi „Baskonia“ Barselonoje įrašė antrąjį pralaimėjimą Jasikevičiaus auklėtiniams (20)

Netikėtumą Ispanijos ACB krepšinio pirmenybėse pateikė dviejų lietuvių atstovaujama Vitorios...

Omikron atmaina pasiekė Estiją: nustatyti du atvejai (49)

Estijoje nustatyti du užsikrėtimo COVID-19 ligą sukeliančio viruso SARS-CoV-2 įtariamos...

Gaisro suniokota Kauno eglė jau baigta tvarkyti pasigėrėti atgimusiu Kalėdų simboliu traukia minios žmonių (169)

Vandalo padegta ir nuo kilusio gaisro nemenkai nukentėjusi Kauno Kalėdų eglė jau atgavo...

Saudo Arabijoje triumfavęs Hamiltonas padėjo pamatą neįtikėtinam „Formulės 1” sezono finišui (6)

Pirmųjų istorijoje Saudo Arabijos „ Formulės 1 ” lenktynių kulminacija sirgaliams padovanojo...

Šventiniams koncertams su mama besiruošianti Asmik Grigorian: vis bandau prisijaukinti Kalėdas

Operos solistė Asmik Grigorian šiais metais šventinį laikotarpį praleis Lietuvoje – neslepia,...