Tai pirmadienį susitikime su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu akcentavo Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) atstovai.

Prekybininkų teigimu, net ir kilniausiais tikslais priimami sprendimai prekybos sektoriuje gali turėti šalutinį poveikį, todėl jie privalo būti vertinami kompleksiškai, atliekant kaštų ir naudos analizę.

„Aptardami aktualius klausimus, susijusius su planuojamais vyriausybės darbais, išsakėme savo požiūrį ir pristatėme galimus scenarijus, kaip šie galėtų paveikti šalies prekybos sektorių. Manome, kad šie klausimai yra labai jautrūs ir gali atsiliepti kiekvienam Lietuvos gyventojui, todėl ministro pirmininko prašėme ateityje priimti tik pamatuotus sprendimus.

Savo ruožtu mes kaip asociacija įsipareigojome padėti valdžios institucijoms ir dalintis visa reikiama informacija bei kompetencijomis“, - po susitikimo sakė Laurynas Vilimas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius.

Jo teigimu, daugeliu klausimų asociacijos nariai – šalies prekybos įmonės – yra tiksliausias informacijos šaltinis, todėl prekybininkų informacija turėtų būti labai svarbi analizuojant ir vertinant būsimus pokyčius.

Ministras pirmininkas susitikime akcentavo, kad būtina atsakyti į visuomenės keliamus klausimus apie kainas ir išsklaidyti arba patvirtinti vyraujančius mitus.

Taip pat susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad alkoholio prieinamumo mažinimas yra bendras tikslas, tačiau jo įgyvendinimui dar reikia apsispręsti dėl tinkamiausių priemonių.

„Išgirdome du svarbius dalykus. Pirmiausia, ministras pirmininkas mano, kad visais klausimais reikia ieškoti kompromiso, o teisės aktai prieš įsigaliodami turėtų tapti diskusijų objektu. Antra, buvo pažadėta siekti didesnio stabilumo mokesčių politikoje ir apie planuojamus pokyčius informuoti iš anksto“, - pranešime spaudai sako L. Vilimas.

Tuo metu po susitikimo Vyriausybės išplatintame pranešime spaudai nurodoma, kad premjeras pabrėžė, jog Vyriausybės tikslas – girdėti ir bendradarbiauti su įvairių verslo sektorių atstovais.

„Nesame grandiozinių revoliucijų ar kraštutinių sprendimų šalininkai, tačiau nesame ir tie, kurie stabiliai nieko nedaro, nes taip elgtis daugiau jau neįmanoma. Tai pasakytina ir apie alkoholio keliamų problemų sprendimo būdus, ir apie kitas su verslu susijusias sritis“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

Jis pažymėjo, jog Vyriausybė ieško būdų skatinti konkurenciją, plėsti rinkų dalyvių ratą tam, kad būtų pasiektas visuomenės laukiamas rezultatas, būtent – mažesnė produktų kaina. Kita vertus, pasak S. Skvernelio, planuojami pokyčiai turi būti pagrįsti kaštų ir naudos analize.

Ministro pirmininko nuomone, visos suinteresuotos pusės – tiek visuomenė, tiek verslo struktūros – turi dalyvauti naujų teisės aktų rengimo procese, teikti pastabas bei pasiūlymus. Svarbiausia, jog vyktų argumentuota, o ne emocijomis ar išankstinėmis nuostatomis pagrįsta diskusija.

„Dialogo norisi ir jis bus, tačiau tam būtinas sąžiningumas. Iš abiejų pusių. Esame pasiryžę kalbėtis su sąžiningu ir socialiai atsakingu verslu, ieškoti visoms pusėms priimtinų sprendimų. Kita vertus, palankaus požiūrio iš Vyriausybės neturėtų tikėtis tie, kurie vaidina skaidrius, o patys tuo pačiu metu slepia mokesčius ir skriaudžia darbuotojus“, – akcentavo premjeras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (85)