„ (...) Karas tęsiasi ir verslai vis dar patiria sunkumų, tad, pratęsdami priemonių taikymą, sudarome galimybę didesniam įmonių skaičiui pasinaudoti teikiama pagalba“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Šiuo metu jau suteikta tiesioginių paskolų už 2 mln. eurų, taip pat dar vyksta paraiškų vertinimas. Paskolas gali gauti verslai, kurie atitinka bent vieną iš trijų sąlygų.

Pirma sąlyga – gamtinių dujų, šilumos ir elektros energijos tiekimo paslaugų sąnaudos turi sudaryti ne mažiau kaip 8 proc. metinių įmonės sąnaudų 2021 m. Antra, viena iš vykdomų ekonominių veiklų turi priklausyti itin paveiktam sektoriui, kurie nurodyti Europos Komisijos komunikato I priede. Trečia – paskolą galima gauti, jeigu vykdomo eksporto į Ukrainą ar importo iš jos dalis ar importo iš Rusijos ar Baltarusijos dalis sudaro ne mažiau kaip 25 proc. bendro įmonės importo ar eksporto (įskaitant ir su ES šalimis) dalies 2021 m., pažymima pranešime.

Pasak V. Jurgučio, paskolos sudaro galimybę gauti finansavimą labiausiai su sunkumais susiduriantiems verslams, o teikiamos garantijos leidžia užsitikrinti finansavimą tiems, kurie susiduria su užstato finansų įstaigai problema. Iš viso tam numatyta 170 mln. eurų.

Garantijos teikiamos už paskolas, skirtas investicijoms finansuoti ar apyvartinėms lėšoms papildyti, bei finansinės nuomos (lizingo) sandorius, sudarytus nuo karo nukentėjusių paskolos, lizingo gavėjų, kurių prekių ar paslaugų importas ar eksportas su Ukraina, Rusija ir Baltarusija sutriko dėl karo sukeltos krizės (importo arba eksporto dalis sudaro ne mažiau kaip 25 proc. 2021 m.).

Taip pat garantijos teikiamos už paskolas, lizingo sandorius, sudarytus gavėjų, kurių sąnaudos kurui, elektrai ir (ar) dujoms 2021 m. siekė ne mažiau kaip 3 proc. išlaidų. Garantijos dydis siekia 90 proc.

Dėl garantijos turi kreiptis finansų įstaigos, kurios yra sudariusios bendradarbiavimo sutartis su INVEGA ir kurios ketina suteikti finansavimą įmonei.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės