RRT atstovų teigimu, aukciono trukmę prognozuoti sudėtinga – viskas priklausys nuo aukciono dalyvių aktyvumo.

„Formaliai aukcionas prasidėjo prieš kelis mėnesius – buvo teikiamos paraiškos, dokumentai, tikrinama. Šiandien prasidėjo aukciono dalyvių kainų statymai“, – BNS sakė RRT direktoriaus pavaduotojas Augutis Čėsna.

Pasak A. Čėsnos, kiek aukcionas užtruks kol kas sunku prognozuoti.

„Čia kaip fiziniame aukcione, kažkas pastato, kitas pakelia ir taip toliau. Čia neprognozuojama. Nėra nei laiko, nei kainos limito. Kai jau niekas daugiau nesiūlys, didžiausios kainos siūlytojas laimės dažnius“, – sakė jis.

Šiame aukcione siūlomi trys 20 metų trukmės radijo dažnių blokai: vienas 2x10 MHz pločio ir du po 2x5 MHz pločio iš 713–733 MHz ir 768–788 MHz radijo dažnių juostų. Pradinė kaina – 5 mln. eurų už 2x10 MHz pločio bloką ir 3 mln. eurų – už 2x5 MHz pločio bloką.

Naudojant šiuos dažnius Lietuvoje bus diegiami naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklai ir teikiamos 5G elektroninių ryšių paslaugos.

Paraiškų teikimas pirmajam 5G ryšio trijų 700 MHz radijo dažnių blokų aukcionui buvo atidėtas dviem mėnesiams, vyriausybinei strateginių įmonių sandorių patikros komisijai papildžius jo sąlygas reikalavimu RRT komisijai pateikti informaciją ne tik apie aukciono dalyvių siūlomą įrangą, bet ir apie jos tiekėjų savininkus.

Trys didžiausi šalies mobiliojo ryšio operatoriai „Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“ anksčiau teigė dalyvaujantys trijų 700 MHz radijo dažnių blokų aukcione.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės