Darbo inspekcija skaičiuoja, kad apie 10 proc. darbdavių, dėl koronaviruso krizės paskelbusių prastovas, piktnaudžiauja ir darbuotojus verčia dirbti.

„Diskutuojame apie galimybę atlyginti žmonėms, kurie praneš apie piktnaudžiaujančius darbdavius, – esamiems, buvusiems darbuotojams“, – Seimo Audito komitete praėjusią savaitę sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.

Jo teigimu, pagrindinis piktnaudžiavimo būdas yra prastovų metų dirbantys darbuotojai.

„Įmonė rodo, kad yra prastovoje, prašo subsidijos, nors praktiškai dirba“, – aiškino V. Šilinskas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės atstovas spaudai Tomas Kavaliauskas BNS sakė, kad ministerijos specialistai su prokurorais jau aptarė galimybę atsilyginti panešantiems apie prastovų pažeidimus.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį, jog turint pagrįstos informacijos apie tai, kad darbdavys piktnaudžiauja prastovų rėmimo mechanizmu, žmonės kreiptųsi ir praneštų apie tokius atvejus“, – teigė ministerijos atstovas.

Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė nurodė, kad jau baigta 10 tyrimų dėl prastovų pažeidimų. Keturios įmonės lėšas grąžino, viena nesutinka su sprendimu ir kreipėsi į teismą, trys sudarė lėšų grąžinimo grafiką.

Nuo šių metų sausio įteisintos dosnesnės subsidijos už darbuotojų prastovas: darbdaviams kompensuojama visa (100 proc.) darbuotojo alga, bet ne daugiau kaip pusantros minimalios mėnesio algos, arba 963 eurai.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės