aA
Korupcijos byloje dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, be buvusio Lietuvos verslo konfederacijos vadovo Valdo Sutkaus ir Lietuvos bankų asociacijos vadovo Manto Zalatoriaus, buvo sulaikytas ir bendrovės „Kauno tiltai“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Aldas Rusevičius. Paleistas po sulaikymo jis sutiko „Delfi“ duoti interviu apie pastaruosius įvykius Lietuvoje.
Aldas Rusevičius
Aldas Rusevičius
© Organizacijos nuotr.

Tyrimo duomenimis, V. Sutkus galimai paėmė kyšių iš privačių kelių tiesimo bendrovių vadovų. Kaip įtariama, V. Sutkus galimai už neteisėtą atlygį tikslingai organizavo, rinko ir viešai teikė tendencingai neigiamą informaciją, turėdamas tikslą sumenkinti tuometinio susisiekimo ministro Roko Masiulio autoritetą, dalykinę ir politinę reputaciją. Taip buvo siekta, kad R. Masiulis būtų pašalintas iš susisiekimo ministro pareigų.

Teisėsauga patvirtino, jog šioje byloje sulaikyti „Šiaulių plento“ generalinis direktorius Juozas Aleksa bei „Kauno tiltų“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius A. Rusevičius.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad A. Rusevičius – vienas įtariamųjų byloje, tačiau nekonkretizavo, kokie įtarimai jam pareikšti.

Tvirtina, kad įtarimai nėra susiję su „Kauno tiltai“

Atsakydamas į „Delfi“ klausimus jis pabrėžė, kad negali atskleisti ar komentuoti konkrečių tyrimo detalių. Taip pat esą negali komentuoti aplinkybių, susijusių su kitais tyrime minimais asmenimis. Tačiau A. Rusevičius pareiškė savo nuomonę apie vykstančius procesus, remdamasis vieša informacija.

„Pirmiausiai atsakingai pareiškiu, kad jokių neteisėtų veiksmų neatlikau. Todėl tikiu, kad man pateikti įtarimai bus peržiūrėti ir panaikinti. Negaliu komentuoti įtarimų turinio, bet galiu patvirtinti tik tiek, kad jie nėra niekaip susiję su AB „Kauno tiltai“ dalyvavimu konkursuose, vykdomais projektais ar jų užsakovais“, – sakė įmonės vadovas.

Aldas Rusevičius
Aldas Rusevičius
© DELFI / Orestas Gurevičius

Anot A. Rusevičiaus, jo paties profesinė ir įmonės veikla šiuo metu nėra niekaip apribota.

„Vasarą yra pats intensyviausias kelių statybos darbų sezonas, turime nemažai projektų, kuriuos reikia įvykdyti įtemptais terminais, todėl darbo yra tikrai daug“, – tikino jis.

„Kauno tiltai“ vadovas pažymi, kad V. Sutkus buvo Lietuvos verslo konfederacijos vadovas, o šios nariu yra ir asociacija „Lietuvos keliai“. Taigi V. Sutkus esą atstovavo ir kelininkų interesus.

„Bendravome su juo taip pat, kaip ir su kitų asocijuotų institucijų vadovais“, – apie savo ryšius su V. Sutkumi pasakoja A. Rusevičius.

Vienas priimtas sprendimas gali labai smarkiai paveikti visą sektorių

Atsakydamas į klausimus apie buvusį susisiekimo ministrą Roką Masiulį „Kauno tiltai“ vadovas pabrėžia niekaip negalintis daryti įtakos susisiekimo ministrui ar kitam politikui, pareigūno paskyrimui ar atšaukimui bei jų priimamiems sprendimams.

„Atvirkščiai, jų (politikų – Delfi) vienas priimtas sprendimas gali labai smarkiai paveikti mano, mano atstovaujamos įmonės ar viso sektoriaus situaciją. Todėl mes visada inicijavome viešą diskusiją, aktualių klausimų aptarimą su Susisiekimo ministerija ar kitų užsakovų atstovais.

Paprastai dialogas visada vyko ir vyksta, vienais periodais dažniau, kitais rečiau. Manau, kad tai yra normalus demokratinis procesas. Deja, buvo periodas, kai diskusijos su kelininkų sektoriaus bendruomene visiškai nebuvo“, – pasakoja A. Rusevičius, tačiau nekonkretizavo, apie kokius ministerijos sprendimus kalbama.

Rokas Masiulis
Rokas Masiulis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Buvo galima apsieiti be prievartos ir baudžiamojo persekiojimo mechanizmų

„Kauno tiltai“ vadovas pabrėžia, kad visi dokumentai ir informacija, kuri domino pareigūnus, yra oficiali ir buvo nedelsiant pateikta. Todėl jis teigia manantis, kad siekiant tyrimo tikslų buvo galima ir paprastesnėmis, civilizuotomis priemonėmis, – paprašius dominančios informacijos, o nesinaudojant kraštutiniais prievartos ir baudžiamojo persekiojimo mechanizmais.

„Tikiu, kad gyvename laisvoje, demokratinėje valstybėje, kur yra gerbiamos Konstitucijos ginamos kiekvieno žmogaus teisės ir laisvės“, – pažymi įtariamasis.

Bendrai visą šią situaciją A. Rusevičius vertina neigiamai: „Aš nukentėjau asmeniškai, buvo didelis sukrėtimas mano šeimai, taip pat yra paminta mano ir mano atstovaujamos įmonės reputacija. Žiūrint plačiau, šioje situacijoje panašiai nukentėjo ir keliasdešimt įmonių bei jų atstovų iš įvairių sektorių. Taigi buvo padaryta žala ir visai verslo bendruomenei bei jos santykiui su plačiąja visuomene.“

„Kauno tiltai“ vadovas tikina manantis, kad visos šalys – tiek valdžios, tiek verslo atstovai – turėtų dėti didesnes pastangas, siekiant atkurti tarpusavio pasitikėjimą bei konstruktyvų dialogą.

Valdas Sutkus
Valdas Sutkus
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Kai kalbame apie verslą, jį turime suvokti ne kaip kažkokį abstraktų blogį, kuris engia žmones, bet apie konkrečias įmones, kurios sukuria darbo vietas daugeliui žmonių, moka jiems atlyginimus, kad jie galėtų išlaikyti šeimas ir užtikrintų joms orų ir kokybišką gyvenimą Lietuvoje“, – sako A. Rusevičius.

Pašnekovas viliasi, kad tyrimas bus kuo greičiau baigtas, kad „būtų išskaidytos mestos abejonės dėl vadovo ir įmonės veiklos.“

„Delfi“ primena, kad teisėsauga praeitą savaitę sulaikė buvusį Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą V. Sutkų ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentą M. Zalatorių. Teigiama, kad V. Sutkus įtariamas prekyba poveikiu, o už verslui palankius sprendimus galėjo gauti atlygį. Tikinama, kad žala gali būti padaryta visiems mokesčių mokėtojams.

Jie sulaikyti STT ir Generalinei prokuratūrai atliekant tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(57 žmonės įvertino)
3.4737

Restoranuose drastiškai trūksta darbuotojų: sugrįžusieji iš prastovų susirenka išmokas ir patraukia kitur (267)

Neseniai atsidarius lauko terasoms, maitinimo įstaigos jau jaučia darbuotojų stygių. Pusę metų...

Pajamų deklaravimo rezultatai: ar auklės ir meistriukai atsispyrė pagundai pasislėpti šešėlyje (65)

Pasibaigus 2020 metų gyventojų pajamų deklaravimui, galima įvertinti, kokį poveikį šešėlinei...

Tyrimas: per atostogas lietuviai žada daugiau išlaidauti, į pažintinius takus nebenori (2)

Susiruošę atostogauti šiemet lietuviai dažniausiai tikisi ištrūkti iš įprastos aplinkos ir...

Turizmas pamažu atsigauna – į kai kurias šalis iš Lietuvos kyla pilni lėktuvai stebi neįprastą tendenciją (207)

Artėjant vasaros sezonui ir atostogų paklausai vis didėjant, užsienio keliones rengiantys...

Atvejų mažiau, bet „biuletenių“ rekordas užfiksuotas pernai balandį – kokios priežastys tai lėmė? (36)

„ Sodra “ pernai fiksavo rekordinius išrašomų nedarbingumo pažymėjimų, vadinamųjų...

Top naujienos

Dailius Dargis | D+

16 valandų su savo pagrobėju praleidęs žinomas Lietuvos aktorius papasakojo, kaip viskas vyko: aš tapau jo savotišku pagalbininku

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo kelios, tačiau plataus atgarsio sulaukusios įkaitų...

Psichologė pasakė, kada santuokoje jau laikas sukti skirtingais keliais: svarbu viską matyti skaidriai (95)

Kai lyčių stereotipai trinami laikmečio ar kitų procesų, kuo gi skiriasi vyras ir moteris? O...

Iš COVID-19 duomenis nagrinėjančių ekspertų – nerimo ženklai: kertasi dvi pandemijos (73)

Kai Ziyado Al-Aly vadovaujama tyrimų grupė pranešė jam, kaip dažnai diabetas kerta...

Restoranuose drastiškai trūksta darbuotojų: sugrįžusieji iš prastovų susirenka išmokas ir patraukia kitur (267)

Neseniai atsidarius lauko terasoms, maitinimo įstaigos jau jaučia darbuotojų stygių. Pusę metų...

Mirė garsi virtuvės šefė, „barbekiu mama“ Halina Bovševič (201)

Gegužės 9-ąją nuo koronaviruso mirė žinoma virtuvės šefė, barbekiu mama vadinta Halina...

Lyg tikra vasara: į Lietuvą plūstelės šiluma – įdienojus net iki 23 laipsnių (3)

Šiandien Lietuvos orus lems anticiklono vakarinė – šiltoji dalis. Su smarkokais pietiniais oro...

Nepavykęs Kremliaus noras įgelti: lietuviai, rinkitės – ginklai arba vakcinos (575)

Lietuvos kariuomenės įsigijimai visada buvo ir išliko Kremliaus propagandistų dėmesio centre: tai...

Pavydas poroje: kada jis santykius griauna, o kada jiems padeda? (10)

Meskite į mane akmenį tie, kas niekada nejautė pavydo. Iš tiesų šis jausmas mus lydi nuo...

Gydytojas įvardijo, koks skausmas mus labai sendina: patarė nedelsti du skaičiai parodys, ar efektyviai sportuojate (18)

Pradėdami sportuoti, ypač vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, sporto salėje kartais nesupranta...

Orijus Gasanovas papasakojo, kodėl dabar pats geriausias laikas keliauti: stebina prabangių viešbučių kainos ir galimybės (38)

Dabar, kai pasaulis stengiasi išsivaduoti iš COVID–19 sukeltos pandemijos, vis dažniau iškyla...