Ar tikrai verslininkas nusižengė įstatymams, aiškinosi Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėja Jolanta Bagdonienė. Kaltinimai dėl papirkimo yra pateikti V. Pelėdai, „Transekspedicija invest“ plėtros vadovui Kęstučiui Balčiūnui ir vyriausiajam inžinieriui Valentinui Gražiui.

Ikiteisminio tyrimo metu STT ir prokuratūra nustatė, kad dar praėjusių metų gruodžio 4 d. „Transekspedicijos“ vadovai trims bendrovės Energijos skirstymo operatorius (ESO) darbuotojams perdavė dovanų maišelius, kuriuose buvo saldainiai ir alkoholinio gėrimo buteliai bei vokeliai su pinigais – po 500 eurų. Artėjančių Kalėdų proga „dovanėlę“ gavo ir dar viena ESO darbuotoja, kuri taip pat buvo susitikusi su „Transekspedicijos“ vadovais, tačiau tik kaip stebėtoja, todėl jai nebuvo įdėtas vokelis su pinigais.

Kad iš verslo atstovų gavo vertingų dovanų, ESO darbuotojai patys pranešė Prevencijos tarnybai, o ši netrukus kreipėsi į STT.

Bendrovės Verslo klientų aptarnavimo vadybininke dirbanti Erika Vaitkevičienė sakė, kad susitikimas su „Transekspedicija“ vadovais vyko jų iniciatyva, nes šie norėjo aptarti investicinį projektą, kurį 40 proc. turėjo finansuoti transporto bendrovė, o 60 proc. – ESO. Šiuo projektu turėjo būti nutiesta požeminė elektros linija.

Anot E. Vaitkevičienės, transporto bendrovė pagal specialų projektą jau buvo nutiesusi liniją per savo teritoriją ir tikėjosi, kad ją galės atjungti, kai nauja linija bus nutiesta už bendrovei priklausančio žemės sklypo, tačiau esą „Transekpedicijos“ darbuotojai išgirdo kalbų, kad linija gali būti tiesiama per bendrovės teritoriją.

„Toks variantas jų netenkino, tuo metu dar vyko tik projekto derinimas, todėl jie prašė pasidomėti, kaip bus iš tikrųjų – toje vietoje, kur būtų nutiesti elektros kabeliai, jie norėjo statyti aikštelę“, – teisme kalbėjo E. Vaitkevičienė.

VIP klientų vadybininkė teigė, kad po pokalbio kartu su kolegomis išėjo iš bendrovės vadovo kabineto ir dar kurį laiką liko laukiamajame prie sekretorės – kadangi nuo bendrovės ESO buvo padovanojusi kalėdinę dovaną (nešiojamą energijos įjkroviklį su kolonėle), „Transekpedicijos“ vadovai taip pat nutarė pasidalinti reprezentacinėmis dovanomis. Tarp verslo klientų tai yra normali praktika.

„Anksčiau man su kolega buvo įteikę dovanų po butelį konjako, bet pasakėme, kad tokių dovanų mums negalima imti, – sakė E. Vaitkevičienė. – Ir tada, kai vėl mums padavė dovanėles, supratau, kad gali būti alkoholinio gėrimo butelis, nes maišelis buvo sunkus. V. Gražys dar pasakė, kad atsargiai, ten yra šokoladas, neneškite į darbą, ar panašiai. Buvo negalima, bet dovanas priėmėme, negrąžinome. Tada kolegoms sakiau, kad negerai neštis į darbą, savo maišelį įsidėjau į automobilio bagažinę. O vakare namuose parsinešusi maišelį atidariau – jame buvo alkoholis, šokoladiniai saldainiai ir 500 eurų vokelyje.“

Verslo klientų vadybininkė tikino, kad pamačiusi pinigus suglumo ir nežinojo, kaip toliau elgtis.

„Galvojau, gal imti ir nuvežti atgal, kaip jūs drįstate tokias dovanas duoti, visą naktį negalėjau užmigti, bet ryte maišelį atsinešiau į darbą ir kolegas pavaišinau, o po to paskambinau į Prevencijos tarnybą“, – teigė E. Vaitkevičienė, taip ir nesupratusi, už ką gavo voką su pinigais.

Anot jos, pinigus gavo ir dar du ESO darbuotojai, dalyvavę susitikime. Tik viena ESO darbuotoja, kuri ką tik buvo pradėjusi dirbti Investicinių projektų valdymo komandoje, gavo dovanų butelį ir saldainių.

„Aš buvau labiau kaip stebėtoja“, – teisme prisipažino ESO darbuotoja Sabina Leparskaitė. Ji tikino, kad net nematė, kas yra dovanų maišelyje – kitą dieną vadovė jas perdavė Prevencijos tarnybai.

„Apie dovanų maišelio turinį sužinojau tik STT per apklausą“, – teigė liudytoja, pažymėjusi, kad iki to laiko nebuvo gavusi jokių dovanų iš klientų.

Pasak S. Leparskaitės, ESO darbuootojams draudžiama imti dovanas, kurių vertė yra didesnė nei 30 Eur, taip pat negalima imti alkoholinių gėrimų butelių, o gavus, privalu apie tai pranešti ESO Prevencijos tarnybai.

Tuo metu įmonės „Transekspedicija invest“ vadovas ir bendraturtis V. Pelėda sako, kad tik STT sužinojo, jog dovanų maišeliuose, kurių vieną ir pats ESO darbuotojai įteikė, buvo ne tik alkoholinio gėrimo butelis, saldainiai, bet ir vokeliai su 500 Eur. `Bet tai, anot V. Pelėdos, buvo vadinamosios kalėdinės dovanos.

Vidmantas Pelėda
„Esu kaltas, kad daviau kalėdinę dovanėlę, bet pinigus įdėjo kitas žmogus – vyr. inžinierius V. Gražys, – sakė V. Pelėda. – Jis norėjo, kad viskas būtų greičiau, galvojo, kad gali atsidėkoti, – nežinau, dėl ko jis davė pinigus, tai buvo jo asmeniniai pinigai, įdėti mums nežinant – su kolega galvojome, kad tai yra kalėdinė dovanėlė.“

Transporto ir logistikos bendrovės vadovas stebėjosi, kad pinigai buvo duoti ESO darbuotojams, kurie net nėra atsakingi už investicinio projekto įgyvendinimą. Be to, šis projektas bus įgyvendinamas ne anksčiau kaip po dvejų metų, jis turės būti derinamas su gyventojais.

„Tiesa pasakius, net nebuvo už ką duoti tų pinigų“, – sakė V. Pelėda.

Verslininkas viliasi, jog dėl kaltinimų bus išteisintas: „Manau, kad tai gali būti net konkurentų įsikišimas, nes tyrėjas labai norėjo į šią istoriją mane įtraukti, per apklausą aš net jam sakiau, kad galiu prisipažinti fiktyviai, tik negaiškime laiko.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (111)