Pats parlamentaras BNS ketvirtadienio vakarą sakė iniciatyvą parėmęs netyčia.

„Techninė klaida įvyko. (...) Pasirašiau, po to pažiūrėjau, ką pasirašiau, ir atšaukiau“, – teigė Seimo narys.

Turizmui papildomus 10 mln. eurų pasiūlė grupė Seimo narių, dirbančių Seimo Ekonomikos komitete. K. Starkevičius yra šio komiteto pirmininkas.

BNS žiniomis, elektroniniu parašu šį siūlymą buvo parėmęs ir kitas komitete konservatorius Mindaugas Skritulskas, tačiau vėliau persigalvojo ir parašą atsiėmė.

Konservatorių prezidiumas prieš porą savaičių įpareigojo frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe.

Savo ruožtu K. Starkevičius tikina nepersigalvojęs, o paprasčiausiai suklydęs.

„Jokio spaudimo (atsiimti parašą – BNS) nebuvo. Aš buvau ir komitete sakęs, kad nepalaikau siūlymo“, – kalbėjo jis.

Nepaisant partijos nurodymų, K. Starkevičius su dar trimis partiečiais – Mykolu Majausku, M. Skritulsku ir Antanu Čepononiu – jau yra pateikę iniciatyvą neribotai pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą kultūros, sporto, maitinimo sektoriams, nors Ministrų kabinetas siūlo šią lengvatą jiems taikyti tik iki 2023-ųjų liepos.

9 proc. PVM šioms paslaugoms baigia galioti šių metų pabaigoje.

Po tokio šių keturių konservatorių žingsnio konservatorių Priežiūros komitetas rekomendavo pateiktus nesuderintus pasiūlymus atsiimti. Kol kas nė vienas Seimo narys to nepadarė.

K. Starkevičius BNS tikino neatsisakantis idėjos, kad reikia taikyti PVM lengvatas labiausiai nuo geopolitinių ir energetikos krizių nukentėjusiems sektoriams.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės