Už tokią Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisą po svarstymo antradienį balsavo 108 Seimo nariai, prieš nebuvo, o 9 susilaikė.

Aplinkos apsaugos komiteto narys liberalas Romualdas Vaitkus teigia, kad toks sprendimas ne tik padės tausoti išteklius ir gamtą, bet ir teigiamai keis vartotojų elgesį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šiuo sprendimu ne tik išmoktume nedėti kiekvieno obuolio ar pomidoro į atskirą maišelį, bet ir įprastume naudoti tuos pačius plastikinius arba tekstilinius maišelius vynuogėms arba riešutams. Toks mažas, užtat svarbus vartojimo pokytis paskatintų vengti nebūtinų pakuočių ir kitais atvejais“, – teigia R. Vaitkus.

Jeigu Seimas šiai Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisai pritars paskutinėje stadijoje, nemokamų maišelių parduotuvėse nebeliks nuo 2023 m. liepos 1 dienos.

Už neatlygintiną maišelių dalijimą grėstų įspėjimas arba baudos. Pardavėjams ar platintojams jos siektų 30-60 eurų, o įmonių vadovams – 10-200 eurų.

Per pataisų svarstymus komitetuose buvo teigiama, kad nuo 2020 metų įvedęs 5 centų už maišelį mokestį prekybos tinklas „Rimi“ Estijoje sutaupo net šešias tonas plastiko.

Storesnių maišelių, skirtų pirkiniams susikrauti, Lietuvoje nemokamai dalinti nebegalima nuo 2019 m. sausio 1 dienos, teigiama pranešime.

„Eurostat“ duomenimis, vienas Lietuvos gyventojas per metus sunaudoja daugiau nei 300 plastikinių pirkinių maišelių. Plastikiniai maišeliai – vienas iš dešimties dažniausiai išmetamų daiktų Europoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)