„Jeigu „PKN Orlen“ prarastų „Mažeikių naftos“ kontrolę, tai pagal sutartį įsijungtų mechanizmai, kurie leistų Vyriausybei perimti šią kontrolę“, – Lietuvos radijui sakė S. Spėčius.

Kalbėdamas apie „Lietuvos ryto“ publikaciją Premjero patarėjas pabrėžė, kad žurnalistai turėtų šiek tiek atsakingiau vertinti šaltinių teigiamą informaciją.

„Yra labai daug nepatenkintų asmenų dėl to, kaip šis procesas pakrypo ir kad „Mažeikių naftą“ perka „PKN Orlen“. Žurnalistai tampa savotišku įrankiu tokių žmonių rankose“, – mano S. Spėčius.

„PKN Orlen“ atstovas spaudai Dawidas Piekarzas ir įmonės valdybos patarėjas strateginiais klausimais Wojciechas Wroblewskis Lietuvos radijui kategoriškai paneigė „Lietuvos ryto“ publikacijoje pateikiamą informaciją apie bendrus „PKN Orlen“ ir „LUKoil“ interesus.

„Melas ir absurdas“, – tvirtino D.Piekarzas.

Jis taip pat pabrėžė, kad „PKN Orelen“ generalinis direktorius Igoris Chalupecas nebuvo susitikęs su „LUKoil“ prezidentu Vagitu Alekperovu.

„Lietuvos ryte“ rašoma, kad šią savaitę bendrovės „PKN Orlen“ generalinis direktorius Igoris Chalupecas buvo susitikęs su „LUKoil“ prezidentu Vagitu Alekperovu.

„Kalbėta apie Rusijos nutraukto žalios naftos tiekimo įtaką šiam sandoriui, taip pat apie galimybes perleisti „Mažeikių naftos“ akcijas „LUKoil“, – „Lietuvos rytui“ sakė gerai informuotas pareigūnas.

Lenkijos žiniasklaidos atstovai pasidalijo su „Lietuvos rytu“ žiniomis, esą „LUKoil“ ir „PKN Orlen“ deryboms tarpininkauja „Lukoil Baltija“ vadovas Ivanas Paleičikas, į jas taip pat bandoma įtraukti ir valdžioje esančių socialdemokratų lyderį buvusį premjerą Algirdą Brazauską.

„Jeigu reikalai susiklostys naudingai visoms pusėms, daugiausia nusipelniusiam Lietuvos valdžios atstovui bus išmokėtas jau parengtas sėkmės mokestis“, – teigė „Lietuvos ryto“ šaltinis.

Jo žiniomis, pasinaudojus specialiai JAV įregistruotos neapmokestinamosios bendrovės bei vieno ir Lietuvoje veikiančio banko paslaugomis, garsios mūsų šalyje moters vardu yra laikoma 100 mln. Lt atitinkanti suma.