Įmonės pertvarka iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę baigta.

„Po šios pertvarkos Uosto direkcijos funkcijos išlieka tokios pačios, tačiau kartu atsiranda ir naujų galimybių, pavyzdžiui, vykdyti netiesiogiai su uosto veikla susijusias veiklas ir taip kurti papildomas pajamas bendrovės akcijų savininkui – valstybei, nes 100 procentų bendrovės akcijų priklauso valstybei“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, tam, kad Uosto direkcija sklandžiai pereitų prie naujos įmonės teisinės formos, pertvarkymui būtini atlikti veiksmai vyko pagal LR Vyriausybės patvirtintą Valstybės valdomų įmonių pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą.

Privalėjo būti atlikta teisės aktų inventorizacija, taip pat peržiūrėti, vertinti ir pakeisti vidiniai teisės aktai, atliktas turto vertinimas, pakeisti įmonės įstatai ir kt.

Lietuvai tapus Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare, valstybė įsipareigojo įgyvendinti EBPO rekomendacijas, tarp kurių – valstybės įmonių valdymo tobulinimas, dalį jų pertvarkant į akcines bendroves. Pertvarkius Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją bus dar labiau stiprinamas įmonės ekonominis savarankiškumas – vystant naujas veiklas, kuriančias papildomas pajamas ir pridėtinę vertę. Uosto direkcijai taip pat atsiveria galimybė kurti dukterines įmones, lengviau investuoti ir disponuoti tam tikru turtu.

Nuo šiandien taip pat įsigalioja susisiekimo ministro įsakymas dėl akcinės bendrovės Stebėtojų tarybos. Ją sudaro 5 nariai, iš jų 3 nepriklausomi. Darbą pradėjusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos stebėtojų taryba turės išrinkti įmonės valdybą.