Pasak IAE atstovų, beveik visas kiekis – 7,8 tūkst. tonų radioaktyviųjų atliekų – buvo apdorotas ir išvalytas. Šios neradioaktyvios atliekos galės būti realizuotos aukcionuose ir panaudotos antrą kartą.

Pernai taip pat buvo baigti technologinės įrangos išmontavimo ir dezaktyvavimo darbai elektros įrangos ir deaeratorių patalpose, toliau vykdomas 1-jo bloko reaktoriaus susijusių konstrukcijų išmontavimas, 2-ame bloke vykdomi kuro perkrovimo mašinos išmontavimo darbai.

Per visą jėgainės eksploatavimo nutraukimo laikotarpį nuo 2010 m. IAE buvo išmontuota beveik 80 tūkst. tonų įrangos ir konstrukcijų. Iki eksploatavimo nutraukimo pabaigos 2038 m. liko išmontuoti beveik 110 tūkst. įrangos.

Didžioji dalis išmontuotos įrangos praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose kaip metalo laužas. Tuo metu išmontuotos radioaktyviosios atliekos vežamos į eksploatuojamą Trumpaamžių labai mažo aktyvumo atliekų atliekyną (B19) arba laikinai saugomos įmonės teritorijoje iki galutinio dėjimo į kitus atliekynus.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos