aA
Lietuvoje nuo pirmadienio įvedus karantiną, uždarytos parduotuvės, įsigyti galima tik maisto produktų, vaistų ir kitų būtinų prekių. Tiesa, „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai tvirtino Latvijos kapitalo prekybos centrą „Depo“ dirbant visu pajėgumu – visgi paaiškėjo, kad kai kurie skyriai čia uždaryti.
Kaune atidaryta Depo
Kaune atidaryta Depo
© Skaitytojo nuotr.

„Depo“ atidarytas iš dalies

Pasiteiravus kauniečių, ar pastebėjo mieste veikiančių nebūtinų prekių parduotuvių, paslaugų teikėjų, gyventojai teigė matę plušančius ne tik smulkiuosius prekybininkus, bet ir didžiuosius centrus, kuriuose iš pažiūros parduodamos ne pirmo būtinumo prekės.

Vienas tokių – Islandijos plente, netoli IX forto, esantis „Depo“. Be maisto produktų, čia apskritai siūlomas ir platus buities prekių, statybos ir remonto medžiagų asortimentas – vis dėlto, susisiekus su parduotuve paaiškėjo, kad šiuo metu apsipirkimo galimybės gerokai apribotos.

„Kas vyksta Kaune“ susisiekus su „Depo“ konsultante, ji nurodė, kad šiuo metu čia parduodamos higienos prekės, skalbikliai ir valikliai, atidarytas maisto produktų skyrius, prekiaujama gyvūnų maistu.

Kiti skyriai neveikia, prekybos centras pirmadienį atviras 8-21 val., tačiau dėl darbo laiko kitomis dienomis, kaip prasitarė pašnekovė, taip pat nėra visiškai aišku.

„Senukai“ veiklą vykdo tik internetu

Tuo metu visoje Lietuvoje veikiantis buities ir remonto prekių tinklas „Senukai“ informavo Vyriausybei paskelbus karantiną kovo 16-30 d. uždarantis visus prekybos centrus. Vadovaujantis rekomendacijomis, iki kovo 30 d. neveiks ir internetinės parduotuvės atsiėmimo punktai.

Visgi pati internetinė „Senukų“ parduotuvė toliau tęs veiką – čia toliau galima įsigyti reikiamas prekes. Iš anksto apmokėjus užsakymus, galioja ta pati pirkinių pristatymo į namus ir paštomatus tvarka. Pranešime atkreipiamas dėmesys, kad užsakymų nebus galima apmokėti atsiimant prekes namuose.

Neapmokėti internetiniai užsakymai dėl karantino atšaukiami, tuo metu apmokėtus užsakymus, kurių nespėta atsiimti, bendrovė pristatys į paštomatus ar į namus. Klientui pageidaujant, jie gali būti ir atšaukti, o pinigai grąžinami. Čia reikia pažymėti, kad iki kovo 30 d. grąžinti prekių nebus galima, o grąžinimo terminai pratęsiami neskaičiuojant karantino laikotarpio.

Tiesa, kauniečiai susirūpino, kad nepaisant uždarytų „Senukų“ parduotuvių, prie A1 magistralės esantis įmonės logistikos centras dirba kaip įprasta, čia esą pluša keli šimtai žmonių, o dezinfekcinio skysčio esą maža. Dėl darbo organizavimo ir apsaugos priemonių „Kas vyksta Kaune“ išsiuntė užklausą bendrovės atstovams – gavę daugiau informacijos, papildysime.

„Kesko Senukai Lithuania“ atstovė Elona Uckutė po publikacijos pasirodymo Delfi pakomentavo, kad į Lietuvoje esantį „Kesko Senukai Lithuania“ logistikos terminalą atgabenamos prekės, kurių transportavimas prasidėjo dar prieš COVID-19 plitimą Europoje ir karantino paskelbimą Lietuvoje.

„Tai siuntos, kurių sustabdyti nebuvo galimybių, tad vykdome įsipareigojimus tiekėjams ir stengiamės užtikrinti sklandų prekių priėmimą.

Atkreiptinas dėmesys, kad LR Vyriausybės nutarimu prekių judėjimas Lietuvos teritorijoje karantino laikotarpiu nėra ribojamas. Kadangi Lietuvoje esantis logistikos terminalas aptarnauja ir „Kesko Senukų“ prekybos centrus Latvijoje, Estijoje bei OMA parduotuves Baltarusijoje, o šiose šalyse prekyba nėra sustabdyta, prekių vežimas vykdomas ir į jas.

Darbuotojų saugumas – mūsų prioritetas, todėl nuolat stebime situaciją šalyje ir už jos ribų. Siekdami apsaugoti darbuotojų sveikatą, laikomės visų rekomendacijų. Darbuotojai supažindinti su papildomais asmens higienos ir saugumo reikalavimais, o išvykstantys į užsienį papildomai informuojami, kaip turėtų elgtis išvykų metu“, – komentuoja ji.

Pažeidusių karantiną laukia griežtos baudos

Primename, kad nuo pirmadienio šalyje įvedus karantiną, pagal Vyriausybės nutarimą draudžiama parduotuvių (išskyrus maisto prekių), prekybos ir pramogų centrų (išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose), turgaviečių (išskyrus maisto) veikla.

Vykdyti prekybą internetu leidžiama, kai prekės pristatomos gyventojams, taip pat įsigaliojo ribojimai kai kuriems paslaugų teikėjams. Visą teisės akto tekstą rasite čia.

Tuo metu su policija jėgas suvienijusi Kauno savivaldybė žada griežtas sankcijas karantino reikalavimų nesilaikantiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Kaip sekmadienio vakarą skelbė savivaldybė, jau praėjusį penktadienį Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ėmėsi akylai stebėti, kaip privatus verslas paiso Vyriausybės nutarimu patvirtintų draudimų.

„Per dieną patikrinta beveik pusšimtis įvairių įstaigų. Didžioji dauguma jų pareigingai laikėsi paskelbtų ribojimų, vis dėlto pažeidimų neišvengta. Aptiktos keturios veikiančios įstaigos: SPA centras, sporto klubas ir dvi vaikų pramogų vietos“, – praėjusią savaitę įmonės atsipirko įspėjimais, tačiau nuo pirmadienio prasižengėliai bus baudžiami.

Už karantino sąlygų nepaisymą, įspėjama pranešime, numatyta griežta administracinė atsakomybė: fiziniams asmenims baudos siekia iki 560 Eur, o bendrovėms – iki 3000 Eur, jei tai kelia grėsmę žmonių sveikatai.

„Situacija yra ypač rimta, todėl į kiekvieną atvejį bus žiūrima principingai. Įspėjimų laikas baigėsi ir klaidoms vietos nebėra. Negali būti jokios tolerancijos, kai kalbame apie didžiausią žmogaus turtą – sveikatą ar net gyvybę“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
3.6800

Dirbantiems savarankiškai – pokyčiai dėl išmokų

Laisvėjant karantino apribojimams, vis daugiau savarankiškai dirbančių asmenų gali atnaujinti ar...

Ieškoma Nacionalinio akreditacijos biuro vadovo

Paskelbtas konkursas į Nacionalinio akreditacijos biuro (NAB) direktoriaus pareigas. Pretendentų...

Seime alkoholio kontrolės švelninimai susidūrė su aršiu opozicijos pasipriešinimu: vienas pateikimų sustabdytas (119)

Seime liberalų pasiūlyti alkoholio kontrolės švelninimai susidūrė su pirmu pasipriešinimu jau...

Bankų rinkoje pagal turtą, paskolas ir indėlius pirmauja „Swedbank“

Lietuvos bankų rinkoje pagal sukauptą turtą, konsoliduotais duomenimis, kovo mėnesio pabaigoje...

Šiemet atsiskaitoma aktyviau, tačiau penktadalis įmonių neskelbia rezultatų

Šias metais finansinę atskaitomybę laiku pateikė 78,3 proc. įmonių – tai beveik dešimtadaliu...

Top naujienos

Nausėdos patarėjas Mačiulis kreipėsi į maršo dalyvius: jo žodžiai palydėti plojimais ir būgnų mušimu (189)

Antradienį prie Seimo prasidėjo „Didžiojo Šeimos gynimo maršo“ organizatorių mitingas,...

VMI imasi naujų priemonių mokesčių vengėjams: keliuose gaudys įmonių automobilius (138)

Norėdama išsiaiškinti, ar automobilius įmonės naudoja pagal paskirtį, o ne asmeniniais tikslais,...

Kremlius įvertino Putino ir Bideno susitikimą papildyta (3)

Kremlius Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV vadovo Joe Bideno viršūnių susitikimą...

Nustatytas dar vienas „Vaxzevria“ šalutinis poveikis – itin retas, bet pavojingas (8)

Dar vienas smūgis „ Vaxzevria “ vakcinos nuo koronaviruso reputacijai. Europos vaistų...

Kūno kalbos ekspertai: Bideno ir Putino elgesys iškalbingesnis už tūkstančius žodžių (139)

Kai JAV prezidentas Joe Bidenas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pozavo fotografams ir...

Grėsmingos mutacijos akivaizdoje – neįprasta situacija Lietuvoje: tenka išpilti kur kas daugiau vakcinų žada imtis skubių veiksmų (357)

Praėjusią savaitę gerokai sulėtėjo vakcinacijos tempai, o nepanaudotų ir išpilamų vakcinų...

Šimonytė – apie galimą karantino pratęsimą: atrodo, kad tam būtinybės neturėtų būti (26)

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šiuo metu epidemiologinė situacija leidžia tikėtis, jog...

Dirbantiems savarankiškai – pokyčiai dėl išmokų

Laisvėjant karantino apribojimams, vis daugiau savarankiškai dirbančių asmenų gali atnaujinti ar...

Marius Grigonis su žmona laukia šeimos pagausėjimo: jau žino vaikelio lytį (3)

Kauno „Žalgirio“ lyderis Marius Grigonis , 3 metams persikeliantis į Maskvos CSKA ekipą,...

Po mokyklinio autobuso ir „Lexus“ avarijos trūko kantrybė: pavojingoje sankryžoje atsiras naujovių (14)

Ne vieną avariją stebėję Kauno rajono gyventojai pagaliau sulauks pokyčių. Viena avaringiausių...