Kai kurios pensijų fondų valdymo įmonės tikėjosi didesnio susidomėjimo, todėl dabar griebiasi net reformą diskredituojančių klientų viliojimo būdų. Kartais paaiškėja, jog kai kurie agentai apie pensijų fondus žino mažiau nei paprasti piliečiai.
Seifas
Sutartis dalyvauti pensijų reformoje sudarė jau apie 30 tūkst. šalies piliečių. Daugelis bendrovių samdo brokerius, kiti - per kelias dienas apmoko studentus, pavadina juos agentais ir paleidžia gaudyti ir gundyti potencialius klientus.

Agentai eina į gatves

Pensijų fondų valdymo bendrovių konkurencija aštrėja - vadinamieji agentai nebelaukia klientų savo biuruose, bet mina įmonių slenksčius, o įkyresni užklysta net į teismus, kirpyklas, parduotuves ir kitas žmonių susibūrimo vietas. Viena kaunietė mokytoja pasakojo, kaip toks agentas - jaunutis studentukas tiesiog Laisvės alėjoje jai aiškino, jog pasirinkti pensijų fondą yra vienareikšmiai naudinga. “Jis skaitė tiesiog iš bukleto ir tikino, kad po 20 metų dalyvavimo pensijų fonde aš galėčiau gauti beveik dvigubai didesnę pensiją, nei mokėtų “Sodra”, - pasakojo moteris ir pridūrė, kad agentas net nepasiteiravo apie jos atlyginimo dydį, kitas sąlygas.

Moteris labai nustebo, nes Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklapyje esančioje pensijų skaičiuoklėje buvo gavusi daug kuklesnius rezultatus.

Pensijų fondų agentai įsikūrė ir stambiausiuose miesto prekybos centruose. Prekybininkai savo patalpose - šeimininkai, taigi įsileidžia ne bet ką.

Štai “VP Market” Kauno regiono administratorė Renata Jakubčionienė labai nustebo, kai sužinojo, jog “Maxima” parduotuvėse jau galima sudaryti sutartis dėl dalyvavimo pensijų fonduose.

“Jūs kalbate apie tuos atvejus, kai sutartis su pensijų fondais sudaro mūsų darbuotojai?” - klausė administratorė, paprašyta leisti nufotografuoti parduotuvėse dirbančius agentus.

Iš pradžių administratorė “Kauno dieną” tikino, jog tokias bendradarbiavimo sutartis ketinama pasirašyti tik su “Vilniaus banku”. Po keliolikos minučių jau patikslino, jog prekybos centruose dirba ir UAB “Lietuvos draudimas Gyvybės draudimas” bei UAB “NORD/LB Investicijų draudimas” bei brokerių kompanija.

Diskredituoja pensijų reformą

“Maxima” parduotuvėje Žemaičių plente dirba UAB draudimo brokeris “VP draudimas”, taigi liktų tik pamanyti, jog kairė nežino, ką daro dešinė. Kaip “Kauno dienai” sakė minėtos bendrovės vadybininkė Tatjana Žilinskienė, per savaitę pavyko sudaryti penkias sutartis. Mažokai.

“Žmonės dar svarsto, abejoja, tačiau nežino, kad nesuspėjusieji pasirašyti sutarčių iki gruodžio 1 d. praras visus metus”, - sako T.Žilinskienė.

Reikia pagirti brokerę, kad ji išvardija visų penkių įmonių, su kuriomis bendradarbiaujama, pagrindinius privalumus. Tačiau sudaryti sutartis pataria tik su dviem įmonėmis. Be kita ko, jeigu kitų trijų pensijų valdymo įmonių vadovai išgirstų brokerės argumentus, tikriausiai šios brokerių bendrovės paslaugų atsisakytų. Bet yra ir objektyvių priežasčių - nelengva rasti įtikinamų argumentų, kai ošia šurmulys prekybos salėje. Gal todėl “VP draudimas” per savaitę šioje parduotuvėje pasirašė tik penkias sutartis.

“Kauno dienos” kalbintas vienos stipriausių brokerių kompanijų - UAB draudimo brokeris “Socialinės garantijos” Kauno atstovybės vadovas Arūnas Aleksandravičius sakė: “Kai kurių bendrovių bandymai bet kokiais būdais prisivilioti klientus iš tikrųjų diskredituoja pensijų reformą”.

Agentai klaidina

Kol kas sėkmingiausiai šalyje klientus viliojančios UAB “Commercial Union Lietuva Gyvybės draudimas” grupės vadovas Saulius Ciesiūnas paneigė klajojančių agentų tikinimus, kad dalyvaudamas pensijų kaupimo sistemoje net blogiausiu atveju, jeigu išskirtinai nesisektų investuoti, klientas neprarastų daugiau, nei gautų likęs “Sodroje”.

“Manau, kad kai kurie agentai klientus klaidina aiškindami apie pinigų pensijų fondų saugumą. Taip jūsų lėšos bus kaupiamos asmeninėje pensijų sąskaitoje ir ji bus apsaugota nuo pensijų kaupimo įmonės finansinių sunkumų, tačiau klientas, pasirinkęs rizikingiausią pensijų fondą, žinoma, rizikuoja sukauptais pinigais, esančiais minėtoje sąskaitoje”, - sako S.Ciesiūnas.

“Teoriškai sukauptus pinigus galima prarasti, bet tik teoriškai. Neužmirškime, kad pensijų fondai negalės investuoti kaip panorėję. Pavyzdžiui, investicijos į vieną įmonę negalės būti didesnės nei 4 proc., taigi mažiausia reikės investuoti į 20 įmonių akcijas. Ar didelė tikimybė, kad visos pasirinktos įmonės dirbs nuostolingai?” - svarsto A.Aleksandravičius.

Be to, pensijų valdymo įmonės atliko tyrimą, kaip keitėsi įmonių pelningumas per paskutinius keturiasdešimt metų - į rinkos dėsningumus irgi bus atsižvelgiama. Tačiau absoliučių garantijų, žinoma, niekas negali duoti. Tokių garantijų negali duoti niekas pasaulyje, na, nebent koks nors pensijų agentas Laisvės alėjoje.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Norvik Banka“ vadovas: Ilmaras Rimševičius kyšių reikalavo daugelį metų (5)

Latvijos banko „Norvik Banka“ vadovas Oliveris Bramwellas agentūrai „The Associated Press“...

Latvijos centrinio banko vadovas paleistas į laisvę

Latvijos centrinio banko vadovas Ilmaras Rimševičius pirmadienio vakarą buvo paleistas į laisvę.

Alkoholio draudimų efektas: pardavimai krenta (263)

Alkoholinių gėrimų prekyba šiemet mažmeninės prekybos tinkluose „Maxima“ ir „Norfa“...

ECB viceprezidentu taps Ispanijos finansų ministras

Pirmadienį pasitraukus vieninteliam konkurentui, Europos centrinio banko (ECB) viceprezidentu...

Paaiškėjo, kas vadovaus Valstybinių miškų urėdijai (77)

Valstybinių miškų urėdijai vadovaus naftos produktų krovos bendrovės ir suskystintų gamtinių...

Top naujienos

Orai: arktinis šaltis šalį sukaustys ilgam (25)

Šią savaitę šalį stingdys šaltis . O „dėkoti“ galime į dvi dalis skilusiam poliariniam...

Ūkininkas: pieno produktai netrukus pigs (103)

„Miestiečiai ateina į protą“, – sako save tipišku smulkiuoju ūkininku, kurio specializacija...

Pigiausi būstai Lietuvoje – už vieną minimalų atlyginimą (85)

Atsidarius nekilnojamojo turto skelbimų portalą, akį gali patraukti pasiūlymai už ypač nedidelę...

Italijos lietuviai kyla į kovą su Rusijos propaganda (265)

Nusibodo Italijoje aiškinti, kad Lietuva tai ne Rusija, ir kad lietuviai turi savo tvirtą...

Tobulas muzikos ir 3D vaizdų spektaklis: elektroninės muzikos pionieriai „Kraftwerk“ atidavė duoklę Lietuvai (15)

Vokietijos muzikos grandai itin pamėgo lankytis Lietuvoje. „Scorpions“, „Accept“ ar buvusių...

Lietuvis dėl savo darbo Airijoje buvo tapęs kone šios šalies priešu (94)

Iš Kapčiamiesčio, nedidelio miestelio Lazdijų rajone, kilęs Povilas Ražukas Airijoje dirbo prie...

Netiesa, kad Kaukėnas nežibėjo tarp superžvaigždžių: nusileido tik Fourcade‘ui (30)

Tik legendinis Martinas Fourcade‘as buvo greitesnis už Tomą Kaukėną lenktynėse, kuriose...

Išgyvenęs alpinistas papasakojo, ką patyrė: sulaužyta koja ropojo iki kalnų namelio (243)

Kirgizijoje bendražygio netekęs alpinistas Kęstutis Skrupskelis papasakojo savo kvapą...

Vestuves nusprendė atšvęsti kitaip: vietoje puokščių pasirinko šuniukus (5)

Becky ir John'as buvo pačiame vestuvių planavimo įkarštyje, kai pamatė gyvūnų prieglaudos...

Lietuvių nuotykiai Šiaurės Korėjoje: vos išlipę iš lėktuvo svarstėme, kaip iš čia pabėgti (198)

Nuo pat vaikystės mane traukė keisti ir mistiniai dalykai. Buvo įdomu viskas kas baisu, gniaužia...