T. Barščio laišku socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas.

„Malonu, kad nemažai darbuotojų KGG mastu atskiruose padaliniuose atsiliepė ir dalyvavo penktadienį talkoje „Darom“. Visiems nuoširdžiausias ačiū!!! Man šiek tiek gal keista, kolektyvas, kad tokius dalykus kaip pavasarinė talka „Darom“ mes jau sugebame „susiorganizuoti“ darbo laiku. Alina KG sakė neatlaikė PV verslo vadovų spaudimo. Geros iniciatyvos pasirodo užkrečiančios.

Mano prašymas ateičiai, neiškreipiant tokių talkų pagrindinės idėjos, jas organizuoti, kaip ir priklauso, šeštadieniais, nes manyčiau, šios idėjos autorius „didžiosios šeštadieninės talkos“ didysis Tautos vadas „Leninas jaučiu grabe“ vartosi, matydamas kaip mes demokratinės ES piliečiai KGG iškreipėme jo idėją viską ką tik daryti darbo laiku, neduok Dieve, po darbo arba išeiginių sąskaita. Ir ne tik talkas jau, pasirodo“, – rašoma laiške (kalba redaguota – DELFI).

A. Tapinas savo įraše ironizuoja, kad, matyt, 45 minutės, skirtos gamtos tvarkymui, smogė per miltų pardavimus ir įmonės pelno maržas.

„Kauno grūdų“ grupės darbuotojai penktadienį 15 valandą nusprendė surengti tvarkymosi akciją „Darom“. Kadangi tai įvyko likus 45 minutėms iki oficialios darbo pabaigos, tai užrūstino Kauno Grūdą Numeris 1 – Tautvydą Barštį, kuris pirmadienį pirmu reikalu vidiniu laišku išdėjo visus tvarkytojus į šuns dienas. Natūralu, kad kitą dieną vidinis laiškas jau gulėjo ant mano stalo“, – rašė A. Tapinas.

T. Barštys: turime efektyviai išnaudoti tiesioginį darbo laiką

DELFI susisiekė su T. Barščiu, kuris patvirtino, kad pirmadienį siuntė tokį laišką, tačiau dar nematė, kad jis būtų paviešintas. Anot jo, laiške – tiesiog „šaržas, palyginimai“.

„Čia toks šaržas, kai esi vadovas, kažką sulygini. Čia juokinga be galo, kad tokie lenda. (…) Ten koks Tapinas tai jis apskritai ne autoritetas visuomenei, tegu parodo ką jis gyvenime yra pasiekęs savo srityje, padaręs. Kai tokie žmonės pradeda vertinti, daugiau juokinga“, – kalbėjo T. Barštys.

Jis teigė, kad visuomet buvo tradicija talką daryti šeštadieniais, o darbo metu siekti gerų rezultatų. Jo teigimu, kritika skirta ne visiems darbuotojams, o vadovams, kurie organizavo talką.

„Nauja karta, naujos tendencijos. Aš gal nesu tos naujos kartos atstovas, pas mus tradiciškai būdavo šeštadieniais. (…) Darbuotojai darbo laiku pasamdyti, kad būtų rezultatas. Manyčiau, kad mes efektyviai turime išnaudoti tiesioginį darbo laiką, už ką mes mokame. (…) Vadovai susiorganizavo, žmonės išėjo. Tų žmonių kaltinti negalima. Manau, čia vadovų daugiau reikalas kaip žmones suorganizuosi, patrauksi, taip ir bus. Tai čia gal ne žmonėms skirtas, o daugiau vadovams. Jei skaitėt laišką, žmonėms padėkota, pasidžiaugta. Talkose savaitgaliais ateina su vaikais, parodo savo darbo vietą, kaip edukacinė priemonė būna. Pasitvarko. Visą laiką tada vaišės būna. Vaikams kažkokios dovanėlės, pasivaišinimai. Pabūna gamtoje“, – apie tradiciją talką daryti šeštadieniais kalbėjo T. Barštys.

Valdas Sutkus, Tautvydas Barštys

Paklaustas, kaip vertina, kad darbuotojai paviešino laišką jis atsakė: „Čia darbuotojų kultūra. Žinot, demokratija, visi viešai dabar“. T. Barštys teigia nedarysiantis jokio vidinio tyrimo bei nesiruošiantis skirti nuobaudų paviešinusiems laišką.

„Sodros“ duomenimis, balandžio 5 dieną „Kauno grūdai“ turėjo 864 darbuotojus. Vasarį jiems mokėtas vidutinis 1522,78 euro atlyginimas iki mokesčių (maždaug 950 eurų į rankas).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos