Neseniai pasibaigė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) organizuotas konkursas „Populiariausia prekė 2010“. Konkurso metu išrinkta 70 pernai šalyje perkamiausių produktų pieno, mėsos, duonos, gėrimų ir kitose kategorijose.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Iš viso konkurse dalyvavo 285 prekės ir 134 tiekėjai. Specialūs apdovanojimai įteikti 48 tiekėjams, užėmusiems pirmąsias vietas.

„Ženklas „Populiariausia prekė 2010“ žymi pirkėjų įvertintas, noriai perkamas ir nuolat vartojamas prekes, taip pat jų pasitikėjimą šių produktų kokybe. Parduotų prekių kiekis vienetais yra pagrindinis kriterijus, pagal kurį renkami konkurso nugalėtojai, taigi populiariausias prekes savo pasirinkimu išrenka patys vartotojai“, – sakė LPĮA vykdantysis direktorius Marius Busilas.

„Džiugu pasveikinti jau tradiciniu tampančio konkurso laimėtojus. Noriu palinkėti Jums sėkmės nelengvame mūsų ir jūsų bendradarbiavime ir pasidžiaugti geromis pastarųjų dienų žiniomis – augančiu BVP bei atsigaunančia mažmenine prekyba. Jūs ir sukuriate šias geras žinias. Dėkoju už tai, kad esate stiprūs ne tik nugalėti mūsų širdis ir skonius, bet ir nugalėti globalioje konkurencijoje“, – sveikindamas laimėtojus kalbėjo ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Svarbus ne pigumas

Nors Lietuvoje juokaujama, kad populiariausia prekė šiuo metu – akcija, tačiau per dvejus didžiausio krizės pakylėjimo metus, priešingai nei galėtume įsivaizduoti, nugalėjo savo segmentuose anaiptol ne pačios pigiausios ir aukštesne kokybe pasižyminčios prekės.

Tarp konkurso nugalėtojų šiais metais – duona „Agota“, Rokiškio „Naminis“ pienas, balzamas „Žalios devynerios“, tradicinė silkių filė „Viči“, „Utenos alus“ ir kiti Lietuvos gyventojų mėgstami bei vertinami produktai. Kai kurių tiekėjų prekės, gaminiai užėmė net po kelias nugalėtojų vietas skirtingose kategorijose. Tai – „Rokiškio pienas“, „Eugesta“, AB „Kraft Foods Lietuva“.

Konkursas „Populiariausia prekė 2010“ vyksta antrus metus iš eilės. Šiais metais „Populiariausios prekės 2010“ ženklas atnaujintas, patobulintas, o į populiariausių prekių sąrašą įsiveržė naujų prekių bei tiekėjų: pienas „Mū“, šampūnas „Margarita“, vytinta „Bernų“ dešra. Mineralinio vandens kategorijoje nugalėjo lietuviškas mineralinis vanduo „Vytautas“.

„Džiugina tendencija, jog šalies gyventojai dažniausia renkasi lietuvišką prekę – net 66 proc. visų nugalėtojų yra Lietuvoje pagaminti produktai. Esama ir antrus metus iš eilės populiariausiomis pripažintų prekių, tai patvirtina šių prekių gerąsias kokybės, skonio ir kainos savybes“, – sakė LPĮA M. Busilas.

Antrus metus populiariausiomis pripažintos tokios prekės kaip natūraliai rauginta gira „Smetoniška“, pieniškos virtos dešrelės „Tarybinės“, majonezas „Vilnius“, „Žemaitijos pieno“ varškės sūrelis „Magija“ ir maišytas tepinys „Saulutė“, „Malsenos“ kvietiniai miltai, „Elmenhorster“ įvairių sulčių gėrimas su vitaminais ir daug kitų.
Taip pat kaip ir praėjusiais metais populiariausių prekių pozicijų savo kategorijoje neužleidžia „Vičiūnų“ tradicinė silkių filė, kviečiai su medumi „Oho“.

Nuo š. m. gegužės 2 dienos populiariausias prekes nugalėtojas konkurso partnerių parduotuvėse „Maxima“, „Norfa“ ir „Rimi“ žymės „Populiariausia prekė 2010“ ženklas – karulis. Ir praėjusių, ir šių metų „Populiariausios prekės“ konkurso nugalėtojus galima rasti specialioje interneto svetainėje www.populiariausiapreke.lt

Parama saviems

Šūkis „Pirk prekę lietuvišką“ buvo paskelbtas 1993 metais, 1998 metais jis virto „Metų gaminio rinkimais“. Ekonominio pakilimo metu jis nebuvo labai aktualus, tačiau šiuo metu vėl prisiminta, kad pirmiausia reikėtų remti savo gamintojus, ne vien tik ieškoti pigumo.

Krizės metu įvairiausiais būdais remti savo gamintojus ėmė visos Europos šalys ir JAV, nes tokiu atveju pinigai lieka pačioje šalyje, išlaikomos ir kuriamos darbo vietos. Nors mes dažnai dėl kelių centų pigumo renkamės lenkišką prekę, Lenkijoje prekybos centruose galima pamatyti užrašų, skelbiančių akivaizdžią tiesą – „Lenkiška prekė kuria darbo vietą“.

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriaus Sigito Besagirsko, renkantis tarp lietuviškos ir užsienietiškos prekės, reikia įvertinti ne vien tik kainą, bet ir kainos bei kokybės santykį. Ne paslaptis, kad lietuviškos prekės, nors ir truputį brangesnės, tačiau yra nepalyginamai kokybiškesnės už daugumą užsienietiškų.

Žinoma, pirmiausiai kalbame apie maisto produktus, nes nei automobilių, nei kavos negaminame. Jei pirkėjai rinktųsi vien tik pigesnes užsienietiškas prekes, kiltų pavojus, kad lietuvių gamintojai, neturėdami kitų rezervų, imtų taupyti kokybės sąskaita.

Populiaru ir pasaulyje

„Pirkimo“ tautinis ir religinis patriotizmas pasaulyje yra gana paplitęs reiškinys. Kai vienas danų laikraštis išspausdino islamą įžeidžiančią karikatūrą, visas islamiškas pasaulis boikotavo daniškas prekes, dėl to danų verslininkai patyrė didžiulių nuostolių.

Rusijos ir Gruzijos karinio konflikto metu lietuviai išreiškė solidarumą Gruzijai, rinkosi šioje šalyje pagamintas prekes, gruziniško vyno ir mineralinio vandens pardavimai išaugo net šešis kartus. Rusai, atvirkščiai, boikotavo gruziniškas prekes.

Tačiau akivaizdu, kad įprastomis sąlygomis lietuviai lietuviškai produkcijai lojalūs. Tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ atlikto Lietuvos vartotojų nuomonės tyrimo, 8 iš 10 Lietuvos gyventojų mielai rinktųsi lietuviškas prekes, net jei jos ir kainuotų brangiau.

Pirmenybę lietuviškai prekei teikia vidutines (400–800 Lt) ir aukštesnes (801–1500 Lt) pajamas vienam šeimos nariui gaunantys Lietuvos gyventojai – atitinkamai 29 proc. ir 30 procentų. Taip pat entuziastingai lietuviškus produktus renkasi didmiesčių (28 proc.) ir kaimo (26 proc.) gyventojai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Uber“ apribos vairuotojų darbo valandas Jungtinėje Karalystėje (5)

Pavėžėjimo paslaugų bendrovė „ Uber “ antradienį paskelbė apribosianti darbo valandas...

Darbą pradėjo du nauji ūkio viceministrai – Gintaras Vilda ir Marius Skuodis (4)

Ūkio ministerijoje darbą pradėjo du nauji viceministrai – nuo pirmadienio šias pareigas užima...

„Sagautai“ vadovaus Katerina Pavlid (4)

Draudimo brokerių bendrovės „Sagauta“ direktore tapo Katerina Pavlidi , iki šiol ėjusi...

Alkoholio prekyba Latvijos pasienyje paveikė estus (96)

Estijos valdžia dėl smarkiai pagyvėjusios alkoholio prekybos Latvijos pasienyje priversta perpus...

Pareigūnas: ES iš „juodojo“ mokesčių rojų sąrašo pašalins 8 šalis (5)

Europos Sąjunga per kitą savaitę įvyksianti finansų ministrų susitikimą iš savo...

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (299)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (161)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (26)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (184)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (201)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (61)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (6)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...

Milaknio tritaškių kruša neišgelbėjo „Žalgirio“ Vokietijos čempionų tvirtovėje (337)

Kauno „Žalgirio“ (11/7) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

Afrikos šalis, kurioje jausitės saugiau nei bet kurioje Europos sostinėje (25)

Čia visai kitas pasaulis ir vykstant į šią šalį privalai priimti tuos skirtumus, kurie mums,...