Nors dauguma patraukliausių Lietuvoje darbdavių įžengė į kokybinio, o ne kiekybinio augimo laikotarpį, šūsnį naujų darbo vietų ketina pasiūlyti viesulu į dešimtuką įsiveržęs Booking.com, o taip pat ir jau ne pirmus metus šalyje veikiančios kompanijos.
3Burės verslo centras
© Organizatorių nuotr.

„Jei įmonė turi didelę apyvartą, solidų pelną, aktyviai kuria naujas darbo vietas ir net moka nemažus atlyginimus, tai dar nereiškia, kad prieš mus - svajonių darbdavys, - sako specialistų paieškos portalo CVMarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - tokias išvadas galima padaryti žvelgiant į jau septintą kartą organizuotų „Patraukliausio Lietuvos darbdavio“ rinkimų rezultatus.“

Traukia tie, kas daug samdo?

Paties patraukliausio šalyje darbdavio titulą šiemet pelnęs „SEB bankas“ į priekį praleistų ne vieną įmonę, Sodros skelbiamuose sąrašuose spindėjusią kur kas didesniais atlyginimais, o ir kitiems dešimtuko dalyviams atsirastų stiprių varžovų, jei matuotume pagal apyvartą, pelną ar darbuotojų skaičių. Galbūt vienu iš raktų į patrauklumą būtų spartus personalo didinimas ar ketinimai tai daryti, nes, pavyzdžiui, Lietuvos dirbančiųjų į trečią patraukliausių darbdavių vietą pakylėta UAB „Booking.com Customer Service Center (Lithuania)“pirmuosius darbuotojus pasamdė tik šį balandį, o iki 800-900 dirbančiųjų planuoja išaugti per artimiausius ketverius metus. Šiemet numatyta išsipūsti iki 250.

Planus sukurti kelis šimtus naujų darbo vietų puoselėja ir antros vietos laimėtoja AB „Telia Lietuva“, ir pirmasis pagal patrauklumą tarp darbuotojų „SEB bankas“, ketinantis šiemet dar penktadaliu plėsti jau dabar 900 žmonių įdarbinusį SEB grupės paslaugų centrą Vilniuje. Aštunta reitinge UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ kaip ir kasmet ruošiasi sukurti apie 100 naujų darbo vietų.

Patraukliausių darbdavių dešimtukas: pas ką trokšta dirbti ir kiek gali uždirbti?
© Vida Press

Likę dešimtuko dalyviai taip stipriai plėstis nenumato, tačiau gerų specialistų dairosi. Štai septinta reitinge UAB „Felit“, Lietuvoje valdanti IKEA prekybos centrą, ieško specialistų logistikos padaliniui, klientų aptarnavimo, restorano darbuotojų. Ketvirtoje vietoje įsitaisęs „Swedbank“ šiemet turi daug įdomių pozicijų IT profesionalams, penktoje esanti APB „Apranga“ turi darbo pardavėjams-konsultantams. Dar neseniai veržliai augęs ir šiemet šeštą vietą užėmęs „Western Union Processing Lithuania“ ir dabar ieško pastiprinimo Atitikties teisiniams reikalavimams, Skaitmeninės rizikos valdymo ir Žmogiškųjų išteklių skyriams, taip pat skaitmeninio verslo specialistų. Devinta - AB Achema - tradiciškai ieško techninių profesijų specialistų. Dešimtą vietą užimanti „Bitė Lietuva“ aktyviausiai planuoja plėsti pardavimų ir klientų aptarnavimo padalinių darbuotojų komandą, ypač Kaune.

Patrauklumo receptai: panašūs ir skirtingi

Paklausti, kuo juos patraukia vienas ar kitas darbdavys, dirbantys Lietuvos gyventojai vardija net 25 įvairius parametrus, tarp kurių ne tik alga, stabilumas, karjeros galimybės ar užsienietiškas kapitalas.Teisybė, kad visos dešimtuko kompanijos moka aukštesnį algų vidurkį nei didžioji dauguma sektoriaus, kurioje jos veikia, atstovių. Tačiau dirbančiųjų dėmesio sulaukia ir neužsienietiško kapitalo įmonės: penktoje vietoje turime APB Apranga, o devintoje - AB Achema. O kai pagrindiniai patrauklumai jau įtraukti į „bazinį paketą“, specialistus, ieškančius darbo, tenka vilioti ir kitokiomis papildomomis naudomis. Ypač jaunosios kartos atstovus, kurie visko nori greitai, tikisi daugiau laiko skirti šeimai ir sau, yra bendruomeniškesni, ieško įvairesnių tobulėjimo galimybių ir linkę dažnai keisti darbą.

Patraukliausių darbdavių dešimtukas
Patraukliausių darbdavių dešimtukas
© Organizatorių nuotr.

Anot SEB banko Personalo departamento direktoriaus Ugniaus Viparto, „priklausomai nuo išdirbto laiko SEB darbuotojai apdraudžiami papildomu sveikatos draudimu, jiems pradedama kaupti pensija III pensijų pakopos fonduose, studijuojantiems apmokamos mokymosi atostogos. Bankas ypač daug dėmesio skiria inovacijų kūrimui, todėl gali pasiūlyti įdomių užduočių ir iššūkių. „Telia Lietuva“ savo darbuotojams siūlo net 10 papildomų naudų – nuo sveikatos draudimo iki pensijų kaupimo programos ar visiems darbuotojams suteikiamų papildomų 5 apmokamų atostogų dienų, – sako „Telia“ žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas, - įmonė taip pat dalyvauja projekte, skatinančiame moteris siekti karjeros technologijų srityje.“ Beje, „Telia Lietuva“ sesė „Telia Eesti“ antra pagal patrauklumą darbdavė Estijoje.

Lavina įgūdžius

Booking.com, anot atrankų specialisto Algirdo Zalatorio, investavo daug energijos, žinių ir pastangų, kad atmosfera Vilniuje atsidariusiame centre nesiskirtų nuo didžiausių Booking'o CS centrų. Be to, kompanija suteikia nemokamas prieigas prie daugiau nei 6000 mokamų on-line kursų. Pasak AB „Swedbank“ (beje, patenkančio ir į Estijos bei Latvijos darbdavių TOP5) Karjeros centro vadovės Linos Žemaitytės-Kirkman, šiais metais ypatingas dėmesys banke skiriamas lygioms galimybėms, darbo lankstumui, darbuotojų savijautai. „Siekiame sukurti tokią aplinką, kuri būtų palanki asmeniniam tobulėjimui, kompetencijų kėlimui, kad žmonės galėtų ieškoti savęs karjeros kelyje ir užsiimti prasminga veikla.“

Visi AB „Achema“ bendrovės darbuotojai mokosi ir kelia kvalifikaciją. Už visus įgyjamus privalomus pažymėjimus apmokama darbdavio sąskaita. Bendrovė giriasi žemu darbuotojų kaitos rodikliu, kuris 2017 m. siekė 6,6 proc.

„Western Union“, anot kompanijos administravimo ir komunikacijos vadovės Ilonos Lekavičiūtės, didžiuojasi savo kultūra. Ją, kaip vieną didžiausių privalumų, mini tiek esami, tiek dalyvaujantys atrankose, tiek ir išeinantys darbuotojai. „Ne vienas pasakoja, jog ilgėsis jos ir nežinia, ką ras naujoje įmonėje“.

Augina vadovus

Anot IKEA Personalo vadovės Aušros Delonaitės, „skatiname vadinamąją horizontaliąją karjerą, t. y. darbuotojai gali keisti savo pozicijas, mokytis naujų funkcijų ir atsakomybių. Ir tai duoda gerų rezultatų - daugiau nei trys iš keturių dabar „IKEA Lietuva” vadovaujančias pozicijas užimančių žmonių, yra užaugę mūsų bendrovėje.“

Augimą įmonės viduje skatina ir UAB „Bitė Lietuva“. Bitės Žmonių ambasados vadovės Indrės Saladžienės duomenimis, 2017 metais kompanijoje vidines karjeras padarė 56 darbuotojai, 22 iš jų perėjo į vadovaujančias pozicijas.

Biotechnologijų srityje dirbanti „Thermo Fisher Scientific Baltics“ itin įdomi turėtų būti gyvybės mokslų tyrėjams. „Vilniuje veikiantis mūsų tyrimų centras yra vienas iš didžiausių privačių mokslo centrų visame Baltijos regione, o juk ateitis priklauso būtent biotechnologijoms,“ - įsitikinusi kompanijos personalo direktorė Daiva Lubinskaitė-Trainauskienė.

„Patraukliausias Lietuvos darbdavys“ buvo renkamas apklausiant darbo ieškotojus įvairiuose portaluose, socialiniuose tinkluose bei per naujienlaiškius. Viso balsavo 1290 respondentų, kurie paminėjo 369 darbdavių pavadinimus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Elektronikos milžinė „Philips“ pranešė apie 15 proc. pelno šuolį

Nyderlandų elektronikos milžinė „ Philips “ pirmadienį pranešė apie 15 proc. grynojo pelno...

Kontrabandinės cigaretės vis dažniau į Lietuvą gabenamos geležinkeliu

Per pusmetį muitinės kriminalistai sulaikė beveik 2,5 mln. pakelių kontrabandinių cigarečių, į...

Kranas ilgiausia strėle Baltijos šalyse pirmąjį darbą gavo Vilniuje (6)

Praėjusią savaitę iš Vokietijos į Klaipėdos uostą atplukdytas ilgiausia teleskopine strėle...

Už laiku verslui negrąžintą mokestinę permoką – beveik nulis palūkanų (3)

Kartu su mokesčių reforma Seimas priėmė ir vieną verslui svarbų mokesčių administravimo...

Prekybos karas: Kinija gina savo plieno pramonę

Kinija pirmadienį pradėjo taikyti antidempingo priemones nerūdijančio plieno produktams,...

Top naujienos

Žudikų ir prievartautojų gauja, kuriai pakluso ne tik kaliniai, bet ir kalėjimo prižiūrėtojai (151)

Lietuvos kalėjimų sistemoje – precedento neturintis skandalas: į nusikalstamą susivienijimą...

Henry Kissingeris apie blogiausią scenarijų dėl Trumpo: alternatyva – labai nepatraukli (139)

Praėjus dienai po Helsinkyje įvykusio JAV ir Rusijos prezidentų Donaldo Trumpo bei Vladimiro...

Neatpažįstamai pakeitė legendinę Lietuvos vietą: štai čia marozų tikrai nerasite (44)

„Marozų kurortas“ – tokia nemaloni etiketė nuo seno persekioja Palangą. Tai pastebintis...

Rusijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą Lietuvos prokurorams ir teisėjams atnaujinta 12:46 (127)

Rusija reiškia nepasitenkinimą Lietuvos prokuratūra , kuri už dalyvavimą nusikalstamuose Sausio...

Daržovių kainos šoktelėjo, bet jas gali numušti lenkai (14)

Ankstyvųjų daržovių derlius, pasak augintojų buvo prastas, tačiau vėlyvasis – teikia...

Apsilankymą kai kuriuose „Swedbank“ padaliniuose reikės suderinti telefonu – kitaip nepriims (160)

Komercinis bankas „Swedbank“ nuo rugpjūčio imasi naujovių – Pakruojyje ir Zarasuose...

Andrius Užkalnis: kas atsitinka žmonėms nuo vaikų? (96)

Žinot tuos žmones, kurie, vos juos sutikus, pradeda stenėti: „tu nežinai, kaip brangiai kainuoja...

Įspėja saugotis: tokie meistrai renkasi vienišas moteris (35)

Darau namo renovaciją. Per pažįstamus radau gerą santechniką, bet pavardės nežinau. Jis...

Niekada nemaniau, kad būsiu viena iš tų, kuriuos vadina emigrantais (6)

Ši istorija atsiųsta konkursui „ Laimę atradau kitoje šalyje “.