aA
Pirmadienį Vyriausybė posėdyje tikslino karantino sąlygas, kurios įsigalios nuo trečiadienio. Aptarta tai, kad smulkieji verslininkai negalintys prekiauti ne maisto produktais jaučiasi diskriminuojami, tačiau geresnio sprendimo nerasta. Tiesa, įtraukta tai, kad bus galima eglučių prekyba lauke. Taip pat nuspręsta dėl to, kokios paslaugos bus leidžiamos teikti.
Patikslintos sąlygos dėl prekybininkų darbo: smulkiesiems išimčių neatsirado
Žmonės prie prekybos centrų
© DELFI / Tomas Vinickas

Kaip Delfi patikslino premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė, trečiadienį nustos galioti buvę nutarimai dėl ribojimų prekybos vietoms, o taip pat ir ribojimas automobilių stovėjimui. Ankstesniu nutarimu buvo įtvirtinta, kad automobilių aikštelėse šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose galima užimti tik 20 proc. stovėjimo vietų, neskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų vietų.

Trečiadienį įsigaliojus naujiems reikalavimams, pastarojo nebeliks.

Kaip rašoma projekte nuo trečiadienio galios šie reikalavimai: draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla. Šis draudimas netaikomas: parduotuvėms (įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose), kurių pagrindinė veikla yra maisto veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas; maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose; internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.

Taip pat patikslinta dėl tenkančio ploto pirkėjui.

„Parduotuvėse, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, kurių veikla nedraudžiama turi būti užtikrinamas 15 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos“, – rašoma nutarime.

Premjerė Ingrida Šimonytė pripažino, kad dėl naujų ribojimų atsiranda netolygumų konkurencijoje – smulkieji, pardavinėjantys ne maisto produktus, priversti užsidaryti, o didieji prekybos tinklai ne.

„Iš smulkesnio verslo atstovų girdima, kad tai tarsi iškraipo konkurenciją, nes mažesni ne maisto apriboti, o didesni turi platų asortimentą, įskaitant ir ne maisto prekes. Pavasarį ir tai buvo iškilę, bet niekas nerado gero sprendimo ir taip galiojo – yra valstybių, kur išvardijama, kas yra būtinas, yra kaimyninėse, kur savaitgalį neleidžiama prekyba ne maisto prekėmis, bet tada atsiranda poreikis tikslinti kiek ne maisto prekių ir kokių: ar baterijos buitinė technika. Konkurencijos sąlygų tikrai yra netolygumas. Sunku pasiūlyti logišką sprendimą, nes prieš pusę metų jo niekas nerado. Nežinau, ar mes galime šiandien posėdyje surasti“, – teigė I. Šimonytė.

Jai antrino kiti ministrai. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad dabar svarbiausia skubiai suteikti paramą.

„Neturiu gero sprendimo. Manau, kad nė vienas iš mūsų dalyvaujančių šiame posėdyje nesame labai laimingi, kad reikia priimti ir pripažįstame, kad smulkiuosius tai paveiks, bet dabar imtis papildomų represinių priemonių ir apvynioti STOP juosta šampūnus ar kitas prekes didžiosiose parduotuvėse, matyt,būtų dar daugiau ne ten nukreiptos energijos. Ekonomikos ministerijoje ir kitose verčiamės kūliais, kad greičiau startuotume su pagalbos verslui priemonėmis, kurios pirmiausia bus skirtos smulkiam ir vidutiniam verslui“, – teigė ji ir pridūrė, kad tai nėra tobuliausias sprendimas, bet šiuo metu reikia greitų sprendimų.

Nurodyta, kad jei bus sugalvota geresnė priemonė, tuomet įstatymas būtų keičiamas.

I. Šimonytė taip pat patikslino, kad bus leidžiama prekyba lauke eglutėmis.

Patikslinta dėl paslaugų teikimo laiko, kirpyklų

Numatyta, kad bus draudžiama teikti grožio, taip pat kitas paslaugas, kurių teikimo metu būtinas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo.

Kadangi buvo susilaukta daug klausimų dėl kirpyklų veiklos, I. Šimonytė patikslino, kad šiuo atžvilgiu įvardyta konkrečiai grožio paslaugos ir tuomet kitos paslaugoms, kurioms reikia ilgesnio kontakto nei 15 minučių.

Kaip rašoma, šis draudimas netaikomas medicininės reabilitacijos paslaugoms, psichologinei pagalbai ir psichoterapijos paslaugoms, advokatų teikiamoms teisinėms paslaugoms, finansinėms paslaugoms.

Posėdžio metu paklausta, ar bus galima naudotis reabilitacijos paslaugomis sanatorijose. I. Šimonytė pabrėžė, kad bus galima tik tuo atveju, jei yra gydytojo siuntimas. Pavyzdžiui, žmogui atlikta operacija ir jam reikia skubios reabilitacijos. Anot jos, savo malonumui be gydytojo siuntimo paslaugų vykti nebus galima.

„Paslaugų, kurios šiuo nutarimu nedraudžiamos, teikimo vietose (išskyrus apgyvendinimo paslaugų teikimo vietas) turi būti užtikrinamas 10 kv. m. paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos priemonės“, – rašoma projekte.

I. Šimonytė patikslino, kad automobilių remonto paslaugos galės būti teikiamos.

„Iš esmės tos paslaugos, kurios nereikalauja glaudaus kontakto, o automobilių servise įmanoma išvengti glaudaus kontakto, jei palieki automobilio raktelius, o sumoki pavedimu ar kortele, tai tokios paslaugos tikrai gali būti taikomos“ , – teigė I. Šimonytė.

www.DELFI.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(80 žmonių įvertino)
3.4000

Kitąmet vežėjams leis įsivežti daugiau darbuotojų iš užsienio: skamba kaltinimai, kad vietinių įmonės nepriima (93)

Pastebėjus piktnaudžiavimo atvejų, nuo kitų metų siūloma keisti palengvintą užsieniečių...

Bręsta valstybinės loterijos idėja: Majauskas prasmę mato, verslas tokios idėjos purtosi (3)

Gruodį Seimas turėtų apsispręsti dėl didesnių mokesčių loterijų ir lošimų organizatoriams,...

Kada nebeliks grynųjų: nors Europa svarsto dėl 1-2 centų monetų, ambicijų dėl banknotų nėra (219)

Pandemija dar sumažino grynųjų naudojimą ir spartina perėjimą prie elektroninių mokėjimų....

Kalėdinių mugių prekybininkai: pradžia vangi, viltys – internete (1)

Lietuvoje prasidedant kalėdinėms mugėms, kai kurie prekybininkai pastebi, jog prekybos pradžia...

Nuo Naujųjų – pokyčiai statybų aikštelėse: reikės specialių kodų, laukia tikrinimai ir baudos (267)

Nuo 2022-ųjų vaizdas statybų aikštelėse keisis. Statybose dirbantys asmenys privalės turėti...

Top naujienos

Tvari ir darni Lietuva. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – panašaus kalibro veikėjai, bet tyrimas atskleidė ir skaudžius užkulisius įmonių sąrašas (0)

„Delfi“ tęsia didelio masto tyrimo „ Tvari ir darni Lietuva “ viešinimą. Šis tyrimas buvo...

D+Kalbino Kristina Pocytė, parengė Justina Maciūnaitė

Jeigu perkate tokį būstą neatlikę namų darbų, rizikuojate: ateityje jo vertė gali smarkiai kristi

Šiemet lietuviai pirko ne tik butus, bet ir nuosavus namus. Registrų centro duomenimis, šiais...

D+Sandra Marcinkėnaitė-Venskienė

Teisininkas atsako: ar už ridos atsukimą galima bausti kaip už sukčiavimą?

Vieša paslaptis, jog, perkant naudotą automobilį, gali būti, kad jo rida odometre (automobilio...

Nutrūkusios tiekimo grandinės grasina sužlugdyti vis daugiau smulkių įmonių

Vis daugiau smulkesnių įmonių, išgyvenusių ledines pandemijos gelmes, prisipažįsta, kad dabar...

Liūdni laikai antivakseriams: gražiausios Kalėdų mugės neskiepytų neįsileidžia, tikrina net pasą (988)

Po metų pertraukos Vokietijoje ir Šveicarijoje vėl vyksta gražiausiomis Europoje vadinamos...

Šilutės ligoninėje COVID-19 skyriaus gydytojas pradėjo švaistytis švirkštu ir iššoko pro langą (78)

Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje medikas staiga pradėjo švaistytis švirkštu ir vėliau jis...

Šią savaitę laukia šalčio iššūkis: net dienomis laikysis neigiama temperatūra naktį šals iki -17 (9)

Pirmadienį orai šalyje bus nevienodi. Rytinė Lietuvos pusė išliks arčiau žemo slėgio...

Anapilin iškeliavo buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Stevanas Jelovacas (139)

Atėnų AEK krepšinio klubas sekmadienio vakarą pranešė tragišką žinią. Būdamas 32-ejų...