VDU visose mokesčių specialistų stebėtose, kontroliuotose įmonėse augo 29,49 proc. arba atitinkamai pagal sektorius: odontologinių paslaugų teikėjų – 53,24 proc., automobilių prekybos – 26,14 proc., viešojo maitinimo – 19,05 proc., autoremonto – 13,31 proc., statybų – 13,30 proc., palyginus su praėjusių metų pirmu pusmečiu.

„Pajamų neapskaitymas ir darbo santykių slėpimas turi didžiausią poveikį biudžeto pajamoms. Todėl išskirtinis dėmesys ir skiriamas rizikingiausioms veiklos sritims, – sako Auksė Tutkutė, vadovaujanti Šiaulių AVMI, koordinuojančiai šalies odontologijos sektoriaus stebėseną ir kontrolę. – Čia vyrauja atsiskaitymai grynaisiais pinigais. Vadinasi, susidaro palanki terpė pajamų slėpimui, jų neapskaitymui buhalterinėje apskaitoje. Jeigu pernai kontroliuojamų odontologijos įmonių sąraše buvo 1148 mokesčių mokėtojai, tai šiemet – 1173 įmonės. Odontologinių paslaugų teikėjų sektoriui skiriamu dėmesiu siekiama didinti šią veiklą vykdančiųjų sąmoningumą bei mažinti pajamų apskaitymo bei mokesčių vengimo riziką.“

Odontologų rūmai reaguodami į VMI paviešintą informaciją komentuoja, kad šis rezultatas pasiektas dėka bendro darbo. Teigiama, kad ir toliau bus dedamos pastangos skaidrinant šį sektorių.

„Pastaraisiais metais Odontologų rūmai sustiprino bendradarbiavimą su VMI ir dabar pradedame matyti to rezultatus. Susitikimuose su VMI atstovais daug kalbėjomės apie sąžiningo darbo principų svarbą ir šešėlio mažinimo odontologijos sektoriuje problematiką, taip pat ne kartą rengėme VMI atstovų susitikimus su odontologų bendruomene. Džiugu, kad mūsų ir VMI specialistų bendras darbas pradeda duoti vaisių.

Čia sustoti nežadame, todėl rugsėjį pradėjome pirmą tokią Lietuvoje akciją „Graži šypsena yra balta“. Šiuo žingsniu siekiame ne tik pagerinti burnos sveikatos situaciją Lietuvoje, bet ir paskatinti pacientus prisidėti prie sąžiningo verslo sąmoningai pasiimant mokėjimo kvito už gautas odontologines paslaugas. Šią akciją palaiko ir mūsų partneriai VMI, pasidalinę savo patirtimi. Tikime, kad odontologų bendruomenė yra teisingame kelyje“, – sako LR Odontologų rūmų Tarybos pirmininkė prof. dr. Vilma Brukienė.

VMI pranešime spaudai nurodė, kaip sekėsi šių metų pirmą pusmetį – pateikė keletą skaičių ir palyginimų, analizuojant 1173 tikrintų ir stebėtų odontologijos įmonių veiklos pokyčius:

Vidutinis darbo užmokestis (VDU): šių metų pirmą pusmetį kontroliuotoje odontologijos įmonėje vidutinis darbo užmokestis buvo 1287 Eur arba 53 proc. didesnis nei pernai tuo pačiu laikotarpiu – 840 Eur. Susipažinti su odontologų VDU žemėlapiu pagal savivaldybes bei atskiras įmones galima VMI tinklalapyje.

VMI odontologijos įmonių duomenys

Gyventojų pajamų mokestis (GPM): didėjo mokėtinos sumos. Jei 2020 m. pirmą pusmetį vienam kontroliuotam mokesčių mokėtojui teko 4506 Eur GPM, tai per šių metų pirmą pusmetį – 7824 Eur GPM (74 proc. pokytis).

Pridėtinės vertės mokestis (PVM): didžioji dauguma šio sektoriaus įmonių nėra PVM mokėtojai, tačiau ir čia augo deklaruojamas PVM. Šių metų pirmą pusmetį deklaruota per 3 mln. Eur PVM, kai tuo pačiu laikotarpiu pernai buvo 2,3 mln. PVM.

Pajamos: kontroliuotos įmonės 2020 m. gavo beveik 193 mln. Eur pajamų, o 2019 m. – 189 mln. Eur. Įvertinus, kad pernai kovą – gegužę įmonės nedirbo ir negavo pajamų, vienai kontroliuotai įmonei vidutiniškai teko beveik 174 tūkst. Eur pajamų arba 3 proc. daugiau nei 2019 m. (169 tūkst. Eur pajamų). Pagal pelno mokesčio deklaracijas už 2020 m., 622 kontroliuotų įmonių pajamos vidutiniškai augo 22 proc. 467 kontroliuotose įmonėse pajamos vidutiniškai sumažėjo 16 proc. 12 įmonių pajamos nepakito.

Sumokėtų mokesčių suma: beveik 17 mln. Eur. Tiek šiemet per 6 mėnesius sumokėjo tikrintos įmonės. Tai 98,83 proc. didesnė suma nei pernykštė, kai per tą patį laikotarpį buvo sumokėta beveik 8,5 mln. Eur. Vidutiniškai viena tikrinta įmonė šiemet per 6 mėnesius sumokėjo 14,7 tūkst. Eur mokesčių, kai pernai per tą patį laikotarpį – 7,3 tūkst. Eur.

VMI primena, kad apie įvairius pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildę elektroninę anketą svetainėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)