aA
Jau nuo ankstyvo rudens Pasvalio krašte sklandė gandai, kad ties bankroto riba atsidūrė žinomo aludario Audriaus Gesevičiaus vadovaujama UAB „Pasvalio gėrimai“. Pasirodo, gandai ne iš piršto laužti.
„Pasvalio gėrimų“ permainas lydi bedarbiais tampantys darbuotojai
© DELFI (R.Daukanto pieš.)
Prieš mėnesį alaus daryklos valdymą perėmė keturių Vilniaus krašto akcininkų grupė. Nepaisydami, kaip spėjama, katastrofiškos bendrovės finansinės būklės, naujieji savininkai nusiteikę optimistiškai ir pasirengę ištraukti įmonę iš pasmerktųjų žlugimui sąrašo. Ketinama peržiūrėti gamybos technologiją, gerinti alaus kokybę, mažinti gamybos išlaidas, plėsti gamybos apimtis ir prekybos tinklą. Bet, kaip įprasta, gražiai nupieštas ateities perspektyvas laistys atleidžiamų iš darbo darbuotojų ašaros.

Finansinių duobių skaičiaus neįvardijo

Naujasis UAB „Pasvalio gėrimai“ direktorius Darius Motiejūnas ir pardavimų konsultantas Pavelas Urba patikino, jog iš tiesų vos prieš mėnesį bendrovės valdymą į savo rankas perėmė keturi fiziniai asmenys iš Vilniaus. Pašnekovai sakė, jog kol kas nenorį įvardyti naujųjų bendrovės valdytojų, bet neslėpė, jog tokia bendrovės situacija susiklostė dėl buvusio savininko nesugebėjimo normaliai vystyti įmonės veiklos tokiomis sudėtingomis verslui sąlygomis.

Naujasis įmonės direktorius neneigė ir to fakto, kad bendrovės finansinė būklė šiuo metu nėra džiuginanti, nes įmonė turi skolų. Konkrečių skaičių pašnekovai neatskleidė, esą nenori pateikti džiugios naujienos savo verslo konkurentams. Nors įmonė turi įvairių įsiskolinimų, bet ir jai skolingos kai kurios įmonės.

Skolininkus privertus atsiskaityti, ta finansinė skylė būtų beveik užtaisyta. Bent jau taip teigė įmonės direktorius, sakydamas, jog sudarytas įmonės veiklos planas teikia vilčių, kad finansinė būklė stabilizuosis.

Pirmu žingsniu į sėkmę pašnekovai įvardijo gamybos proceso tobulinimą. Tuo tikslu užvakar į įmonę atvyko technologai iš firmos „Budweiser“ Čekijoje. Šie specialistai padės pagerinti gamybos procesus.

„Mes planuojame kurti naujus prekybinius ženklus, taip garsindami Pasvalį, kaip savas alaus tradicijas turintį ir jas saugantį kraštą. Aišku, statinėse alaus tikrai nevirsime, bet tikrai sieksime, kad skonio savybės atitiktų tradicinį pasvalietišką alų. Ketinama išplėsti pardavimo taškų tinklą ir parduoti Pasvalyje gaminamą alų ne tik Panevėžyje, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Druskininkuose, bet ir Latvijoje įsitvirtinti. Planuojama pradėti derybas su didmenine prekyba užsiimančiomis firmomis.

Mūsų manymu, buvę įmonės vadybininkai ir vadovas neskyrė pakankamai dėmesio pagaminto alaus realizacijos tinklui išplėsti bei reklamai. Manau, netgi patys pasvaliečiai nelabai žinojo, kad jų mieste apskritai tokia įmonė yra“, – naujųjų akcininkų perspektyvinius planus dėstė pardavimų konsultantas P.Urba.

Didins gamybą, mažins išlaidas

Įmonės direktorius sako, jog „Pasvalio gėrimai“ per mėnesį pajėgūs pagaminti apie 225 tūkstančius litrų alaus, o iki šiol įmonė teišnaudodavo 40 procentų savo pajėgumo. Naujieji savininkai nesibaimina, kad neatsiras rinkos pasvalietiškam alui. Jų manymu, rinka nėra pilnai užpildyta. Iš pagrindų ketinama pertvarkyti tiekimo sistemą, ženkliai mažinti transportavimo išlaidas, ieškoti alternatyvių partnerių, galinčių tiekti kokybišką žaliavą alaus gamybai.

Netolimoje ateityje ketinama susiaurinti alaus asortimentą ir daugiau dėmesio skirti gaminamo alaus kokybei ir jo skonio savybių gerinimui. Jau kitų metų pradžioje, o gal net gruodžio pabaigoje, planuojama pradėti gaminti silpną (5–6 laipsnių) alų, o buvusį 7 laipsnių turėtų pakeisti šviesus ir tamsus 8,5 laipsnių pasterizuotas alus.

„Prie rinkos sąlygų prisitaikanti kainų politika ir geras, kokybiškas, tradicijas atitinkantis alus“, – tokie, pasak pašnekovų, yra pagrindiniai atgimstančios įmonės veiklos akcentai. Įsilieti į mažų alaus daryklų asociacijos veiklą įmonei taip pat naudinga, nes tai padėtų užimti nišą ir išlikti konkurencinėje kovoje, nes aiškiai jaučiasi žingsniai, kad stambieji stengiasi užgniaužti mažuosius aludarius.

O kad to neatsitiktų ir Pasvalyje vis dar gyvuojančiai alaus gamyklai, būtina visais įmanomais būdais užsitikrinti tvirtą poziciją rinkoje. Tam naujieji įmonės valdytojai pasirengę mesti visas pajėgas ir investicijas, jei to prireiktų. Nors jų pačių teigimu, prieš bene tris metus rekonstruoti „Pasvalio gėrimai“ turi gana modernią gamybos įrangą.

Atleis pusę darbuotojų

Deja, prie optimistiškai piešiamų įmonės veiklos prognozių driekiasi ir juodas šleifas. Paklaustas apie administracinius pokyčius įmonėje, pardavimų konsultantas P.Urba neslėpė: teks ženkliai sumažinti dirbančiųjų skaičių. Iš dabar įmonėje dirbančių 38 žmonių planuojama palikti tik pusę, nes įmonės vadovai įsitikinę, jog toks skaičius darbuotojų pajėgus vystyti alaus gamybą pilnu pajėgumu.

Kita UAB „Pasvalio gėrimai“ gamybos atšaka yra vaisvandenių gamyba, bet ateityje šios šakos ketinama atsisakyti, nes esant globaliai krizei, sumažėjo šios produkcijos pardavimų apimtys. Šiuo metu derinamos bendradarbiavimo sąlygos su prekybinėmis firmomis Vokietijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje. Net jei šios sąlygos būtų priimtinos, įmonės vadovai nemato perspektyvų investuoti ir toliau vystyti vaisvandenių gamybą, nes finansinės naudos iš šios srities net ateityje nematoma.

„Pasvalio balsas“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

JAV metų infliacija balandį – didžiausia per 12 metų

Metų (12-os mėnesių) infliacija Jungtinėse Valstijose balandį išaugo iki 4,2 proc. nuo 2,6...

Verslininkai įspėja: apribojusi išmokas Lietuva rizikuoja likti Europos žemės ūkio rinkos užribyje (41)

Seimo užmojis sumažinti išmokas stambiausiems žemdirbiams nepraeis be pasekmių, įspėja įmonių...

Siuntų srautai auga, bet jas pristatančių įmonių mažėja (3)

Per pandemiją siuntų apimtims šovus į neregėtas aukštumas, bendrovių, kurie siuntas pristato,...

Kurortuose – brangesnis parkavimas, daugiau patogumų dviratininkams

Palanga poilsiautojus pasitiks prie jūros įrengtais dviračių stovais, Šventojoje pirmąkart...

Seimas balsuos, ar paankstinti išmaniųjų kasos aparatų diegimą didelėms įmonėms (2)

Seimas ketvirtadienį balsuos, ar paankstinti išmaniųjų kasos aparatų diegimą didelėse...

Top naujienos

„Didysis šeimos gynimo maršas“ verčia susikaupti ir politikus, ir policiją: kas iš tiesų planuojama šį savaitgalį Lietuvoje (1568)

Gegužės 15 dieną organizuojamas „ Didysis šeimos gynimo maršas “ jau spėjo suskaldyti ne tik...

Paskelbta, kaip reaguoja organizmas, gavęs skirtingų gamintojų vakcinas papildyta (42)

Pirmąja doze paskiepijus „ AstraZeneca “, o antrąja „Pfizer“ gamintojo vakcina nuo...

Verslininkai įspėja: apribojusi išmokas Lietuva rizikuoja likti Europos žemės ūkio rinkos užribyje (41)

Seimo užmojis sumažinti išmokas stambiausiems žemdirbiams nepraeis be pasekmių, įspėja įmonių...

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 1136 asmenims, mirė 7 žmonės papildyta 9.50 (62)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1136 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

Po medikės netekties Šiauliuose kolegos nusprendė nebetylėti: savo akimis matė, kas vyksta (108)

Tragiškas Šiaulių ligoninės medikės pasitraukimas iš gyvenimo valdžią ir darbo inspekciją...

Medikai jungiasi prie tyliosios akcijos: Šiauliuose degamos žvakutės (28)

Iš gyvenimo pasitraukusiai jaunai 36 metų Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojai...

Kremliaus patarėjas apie naujausią Ukrainos žingsnį: peržengta viena iš raudonų linijų (95)

Ukraina siekia sulaikyti Kremliui draugišką verslininką Viktorą Medvedčuką, įtariamą...

Justina Maciūnaitė | D+

Estetika nepasižymintiems sovietmečio mikrorajonams turi idėją: laisvose erdvėse galima apgalvotai įterpti naujų daugiabučių (49)

Viena įdomiausių ir aktualiausių architektų, urbanistų, NT ekspertų ir turbūt net sociologų...

Izraelyje nesiliauja smurtas: iš Gazos ruožo paleista 1,5 tūkst. raketų, nuo antskrydžių žuvo 67 palestiniečiai papildyta 10.03 (41)

Apie 1 500 raketų buvo paleista iš Gazos Ruož o Izraelio miestų link nuo šios savaitės...

Ekologiškas verslas trina rankomis: „plastiko direktyva“ Lietuvą paveiks ypač smarkiai (62)

Liepos 3 dieną visoje Europos Sąjungoje įsigalioja nauji apribojimai plastiko gaminiams....