aA
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis viešai pasidalijo įtarimais, kad Kaziuko mugėje galimai sukčiauta renkant kitokio dydžio dalyvio mokesčius nei deklaruota. Jis žada „aiškintis iki galo“, nes įtarimai - rimti.
Kaziuko mugės gardumynai
© DELFI / Modesta Meškė

Socialiniame tinkle „Facebook“ P. Poderskis paskelbė, kad kitiems asmenims pranešus apie galimus sukčiavimus savaitgalį vykusioje Kaziuko mugėje, jis paprašė į mugę užsukti viešosios tvarkos pareigūnus. Jo teigimu, jie padarė smūginę rinkos apklausą ir pateikė jam atsakymus.

Šiuose atsakymuose teigiama, kad sekmadienį apklausta apie 20 prekiautojų įvairiuose mugės gatvėse.

„Išvados tokios: mugės dalyviai skirtingai moka už dalyvio vietą mugėje. Kaina skiriasi nuo gatvės - centrinė Gedimino pr. dalis ir Maironio gatvėje mugės dalyvio vieta yra brangesnė nei kitose mugės gatvėse. Vokiečių ir Didžiojoje gatvėse mugės dalyvio vieta palapinei 3x2 metrų kainavo 69,66 euro. Tačiau automobilio priekabos vieta toje pat gatvėje kainavo 350 eurų išmuštame čekyje, tačiau sutartyje buvo įrašyta suma 69,66 euro. Prekybininkai įtaria, kad skirtumas tarp sumokėtų pinigų ir sumos, užfiksuotos čekyje, galėtų būti „juodi“ pinigai“, - rašoma pareigūnų ataskaitoje, kurią paviešino P. Poderskis. Pareigūnų pažymėta, kad pridedamos ir minimų sutarčių ir čekių nuotraukos.

Pasak pareigūnų, taip pat paaiškėjo, kad užsienio šalių prekybininkai už prekybos vietą mokėjo tris kartus brangiau nei Lietuvos prekybininkai už tokią pat vietą. Pavyzdžiui, Vokiečių ir Didžiojoje gatvėse mugės dalyvio vieta palapinei 3x2 metrų kainavo 69,66 eurai, tačiau tokia pat prekybos vieta Latvijos piliečiui kainavo 150 eurų. Kaina taip pat skiriasi nuo prekybai užimamo ploto.

„Latvijos ir Ukrainos piliečiai teigė, kad labai sunki, komplikuota mugės dalyvių registracijos internetu tvarka. Taip pat Latvijos ir Ukrainos piliečiai teigė, kad jie gavo tik sutartį, tačiau sumokėjus mugės dalyvio mokestį, jie negavo čekio. Skirtingai nuo jų, Rusijos piliečiai teigė, kad jie su sutartimi gavo ir čekį, sumokėjus mugės dalyvio mokestį“, - rašoma pareigūnų ataskaitoje, kurią publikavo P. Poderskis.

Viešosios tvarkos pareigūnų rašte sakoma, kad Latvijos piliečiai sakė, jog jiems buvo pasiūlytos dvi prekybos vietos - prestižinėje Maironio gatvėje už 600 eurų ir neprestižinėje Vokiečių gatvėje už 300 eurų.

„Jie buvo šokiruoti kainų už prekybos vietą skirtumu. Pastebėta, kad didžioji dalis užsieniečių noriai kalbėjo apie sumokėtą mugės dalyvio mokestį, skirtingai nuo Lietuvos prekybininkų, kurie nenorėdavo atskleisti, kiek sumokėjo mugės organizatoriams“, - rašoma ataskaitoje.

Anot pareigūnų, kai kurie Lietuvos prekybininkai teigė, kad prekybos vieta prestižinėje vietoje suteikiama pažinčių pagalba. Apklausti Lietuvos prekybininkai, prekiavę centrinėje Gedimino prospekto dalyje, teigė, kad jie asmeniškai nemoka mugės organizatoriams už mugės vietą, o prestižinėse vietose mugės vietas išperka tautodailininkų sąjunga, kurios nariai jau iš tarpininko - tautodailininkų sąjungos - perka vietas mugėje. Prekybininkai nepanoro atskleisti sumokėtos sumos dydžio už prekybos vietą prestižinėje centrinėje Gedimino pr. dalyje“, - rašoma P. Poderskio publikuotame rašte.

P. Poderskis primena, kad dalyvio mokestis yra nustatytas ir paskelbtas viešai internete. Mokesčių sąraše nėra tokių sumų, kokios matomos P. Poderskio turimose sutarčių fotografijose.

„Įtarimai rimti, reikės išsiaiškinti iki galo. Jeigu dar turite informacijos, prašau siųsti tiesiai man. Konfidencialumas garantuojamas“, - įraše teigia administracijos direktorius.

Pirmadienį P. Poderskis telefonu sakė nusprendęs kol kas daugiau nekomentuoti, bet surengti spaudos konferenciją. Dieną ji planuojama Vilniaus miesto savivaldybėje. Spaudos konferencijoje žadama paskelbti informaciją apie Kaziuko mugėje užfiksuotus galimai neskaidrius mugės organizatorių pažeidimus: dėl papildomai renkamų neteisėtų rinkliavų iš prekeivių, skirtingų įkainių, didesnio vietų skaičiaus ir vietų perpardavinėjimo. Taip pat bus aptarti tolesni savivaldybės veiksmai.

ELTA primena, kad Kaziuko mugė vyko kovo 2-4 dienomis Vilniuje.

Oficialiame mugės tinklalapyje nurodomi tokie dalyvio mokesčio dydžiai: prekybinės 2 kvadratinių metrų ploto vietos kaina trims dienoms - 15,48 euro; plotas prekybiniam staliukui (1m x 2 m) trims dienoms - 15,48 euro; plotas prekybiniam staliukui (1,5m x 2 m) trims dienoms - 23,22 euro; plotas prekybinei palapinei (3m x 2 m) trims dienoms - 46,44 euro; plotas prekybinei palapinei (3m x 3m) trims dienoms - 69,66 euro; prekiaujant iš automobilio (tik schemose nurodytose vietose) (3x4 m) trims dienoms - 92,88 euro.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ekspertai neigiamai vertina siūlymą didinti bankų pelno mokestį

Valdantiesiems atsisakius idėjos apmokestinti bankų turtą ir vietoje to pasiūlius padidinti jų...

Lietuvos BVP trečią ketvirtį augo mažiau nei vidutiniškai ES (1)

Sezoniškai pakoreguotas Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) trečiąjį šių metų...

„Čepkelių nealkoholinė netrauktinė“ laukia verdikto (11)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ( NTAKD ) atstovai ketvirtadienį vykusiame...

ECB pradės tiesioginę Šiaulių banko priežiūrą

Europos centrinis bankas ( ECB ) pradės tiesioginę Šiaulių banko priežiūrą.

Mažeika abejoja elektrifikavimo konkursu, Šapoka nespėlioja dėl lėšų panaudojimo (1)

Aplinkos ministrui „valstiečiui“ Kęstučiui Mažeikai maždaug 360 mln. eurų vertės...

Top naujienos

Henrikas Daktaras nenori kalėti iki gyvenimo galo: skyrė teismui emocijų kupiną kreipimąsi (175)

Kauno šešėlinio pasaulio lyderiu anksčiau vadintas Henrikas Daktaras, pravarde Henytė prašo...

Kručinskienė apsisprendė: išsikrausto (184)

Eglė ir Gintaras Kručinskai pagaliau sutiko – išsikraustys į Kauno miesto savivaldybės...

Asfaltuojama prezidentės Grybauskaitės namų gatvė: kainą perpus pasidalino gyventojai ir savivaldybė (246)

Vasarą kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės namų gatvėje vyksta asfaltavimo...

Palionis patvirtino: valdžios pažadėtųjų vaučerių nebus

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis braukia dalį projektų, kurie, pasak jo, per brangūs arba...

Paskelbta manekenės Didžiūnaitytės tragiškos žūties ikiteisminio tyrimo pabaiga: 18 tomų medžiagos - 64 asmenų liudijimai (70)

Po beveik pusę metų trukusio ikiteisminio tyrimo procesinių sprendimų teisėtumo kontrolės etapo...

Linas Kojala. NATO: namai – pragarai, be namų negerai (22)

„Pusryčiai su Donaldu Trumpu ir omletas buvo puikūs – juk amerikiečiai už viską...

Konservatoriai Skvernelį apkaltino nepagarba Seimui (230)

Nors pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis grįžo į darbą po laikino nedarbingumo, tačiau...

Daržovių ir makaronų patiekalas – pasigaminkite ir pamatysite, kaip bus skanu

Šiandien jums sveiko maisto gamybos studijos „Good Food Studio“ įkūrėja Aistė Švetkauskė...

Įvardijo labiausiai paplitusią parazitinę ligą Lietuvoje: užsikrėsti labai paprasta

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ( ULAC ) duomenimis, per dešimt šių metų mėnesių...