aA
Penktadienio vakaras buvo paskutinis, kuomet gyventojai galėjo apsilankyti bare, klube ar restorane. Po 00 val. šios įstaigos užveria duris, o dėl įvesto karantino mažiausiai tris savaites lankytojų ir nepriims, tik galės teikti maistą išsinešimui. Karantino ribojimai palies ir kitus verslus.
Paskutinis vakaras prieš karantiną – ramus: užsidaro barai, restoranai, sporto klubai
© DELFI / Orestas Gurevičius

Delfi fotografas apie 21 val. apsilankė Gedimino prospekte bei Vilniaus gatvėje, kur dar prieš sugriežtinimus būriuodavosi daugiausia žmonių. Jau prieš sprendimą trumpinti barų, naktinių klubų, restoranų veiklą iki 00 val. buvo matyti sumažėjęs žmonių srautas. Ne išimtis ir vakaras prieš visuotinio karantino įvedimą. Anksčiau nuo žmonių šurmuliavusiose gatvėse daug tyliau, praeinančiųjų ar sustojusių prie barų – daug mažiau. Dalis barų ir naktinio pasilinksminimo vietų jau anksčiau užvėrė duris, paskelbus apie darbo laiko ribojimus.

Karantinas gali būti prailgintas

Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. lapkričio 7 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 29 d. 24:00 val.

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga „Delfi Dienoje“ teigė, kad karantino poveikis bus jaučiamas tik po kelių savaičių ir, jei situacija negerės, ribojimai gali būti dar labiau griežtinami.

„Mažiausiai savaitės reikės, kad pamatytume, ar situacija stabilizuojasi. Šią savaitę neabejotinai matysime atvejų augimą, po to žiūrėsime, kaip keičiasi situacija, ir tik dar po maždaug savaitės–dviejų pamatysime, kaip keičiasi situacija stacionaruose. (…) Ir premjeras yra minėjęs ir citavęs mokslininkų skaičiavimus, kiek užtrunka įvesti tam tikras priemones ir kiek užtrunka iš jų išeiti. Paprastai prireikia ir šešių, ir aštuonių savaičių. Tos trys savaitės tikrai, matyt, nebus galutinis taškas“, – laidoje „Delfi diena“ kalbėjo ministras.

Maistas tiekiamas tik išsinešimui

Nuo šeštadienio visi barai, restoranai, kavinės, naktiniai klubai, ir kitos pasilinksminimo vietos, lošimo namai (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonai, totalizatorių punktai užsidaro. Bus leidžiama tik teikti maisto išsinešimo ir pristatymo paslaugas.

Tiesa, kai kurie restoranai nusprendė užsidaryti visiškai ir neteikti nei maisto išsinešimo paslaugos. Penktadienį „Čili Holdings“ pranešė, kad visiškai uždarys restoranus karantino metu. Teigta, kad buvo atsisakyta teikti maistą išsinešimui, nes ankstesnė patirtis parodė, jog gyventojų įpročiai pandemijos metu taip stipriai nepasikeičia, o „Take away“ paslauga negeneruoja pajamų, kurios padengtų verslo kaštus.

Naujienų agentūrai BNS daugiau nei pusšimčio restoranų ir kavinių šalyje valdančios bendrovės „Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis prognozavo, kad karantino metu dirbs tik apie 30 proc. maitinimo įstaigų.

Šio draudimo išimtis galioja, kai viešojo maitinimo paslaugos teikiamos įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose.

Draudžiama SPA, kino teatrų, sporto klubų veikla

Karantino metu numatoma, kad draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus bibliotekas, aukšto meistriškumo sporto pratybas ir individualius (vienam lankytojui) fizinio aktyvumo užsiėmimus, teikiamus fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė anksčiau teigė, kad turizmo verslas neišgyvens.

„Jei uždarys SPA paslaugas, tada tas pats, kas visai uždarytų visus kurortų viešbučius. Be paslaugų viešbutis – miręs viešbutis“, – BNS sakė E. Šiškauskienė.

Tuo tarpu sporto klubų vadovai Delfi teigė, kad uždarymas ne tik atneš žalą jiems finansiškai, bet ir neigiamai atsilieps visuomenės sveikatai.

Taip pat buvo nurodoma, kad apgyvendinimo paslaugos teikiamos apgyvendinant viename kambaryje ne daugiau nei po 2 asmenis, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus).

Bendro naudojimo patalpose turi būti užtikrinta, kad visų asmenys dėvi kaukes ir laikosi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių (iki 5 asmenų ar šeimos narių).

Įvedamas nuotolinis darbas

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas turės būti organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Apie tai, kad nuo pirmadienio teiks tik nuotolines paslaugas pranešė „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcija.

Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Draudžiami renginiai

Karantino metu draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus:

  • aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų;
  • laidotuves, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis;

Kirpyklos, parduotuvės veiks: dalis trumpina darbo laiką

Grožio salonai, ne maisto prekių parduotuvės galės ir toliau veikti, tačiau reikės riboti lankytojų srautą.

„Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 10 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo bei užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos“, – buvo rašoma nutarimo projekte.

Taip pat įvardijama, kad ir paslaugų teikimo vietose (išskyrus apgyvendinimo paslaugų teikimo vietas) turi būti užtikrinamas 10 kv. m. paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo bei užtikrinamos kitos apsaugos priemonės.

Delfi rašė, kad dėl įsigaliojusio karantino dalys prekybos centrų nusprendė trumpinti darbo laiką. Prekybos ir pramogų centro „Ozas“ darbo laikas nuo lapkričio 2 d. sutrumpintas viena valanda, nuo 10 val. iki 21 val. Vilniaus „Akropolio“ darbo laikas taip pat laikinai trumpinamas, nuo 10 iki 21 val. „Panorama“ pranešė, kad nuo lapkričio 9 dienos visi prekybos centro nuomininkai dirbs valanda trumpiau.

Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ veikiančių parduotuvių darbo laikai nesikeičia.
Taip pat trumpinamas dalies prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių darbo laikas. Laikinai nauju grafiku dirbs penkios parduotuvės Vilniuje, dvi „Marijampolėje“ esančios parduotuvės bei kai kurios parduotuvės Alytuje, Dauguose, Druskininkuose, Viečiūnuose, Kėdainiuose, Rokiškyje, Radviliškyje, Joniškyje, Kupiškyje, Pasvalyje, Biržuose, Vabalninke, Aukštadvaryje, Molėtuose, Švenčionyse, Širvintose, Palangoje, Šventojoje, Priekulėje ir Šilutėje.

Taip pat karantinui įsigaliojus važiuoti miesto, tarpmiestiniu ir priemiestiniu transportu bus galima tik užimant sėdimą vietą, išlaikant mažiausiai vieno metro atstumą.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
3.3333

Sustojęs laikas nepakeitė tik IAE valgyklos išvaizdos: per metus kainas teko kelti tris kartus

Nors Ignalinos atominė elektrinė elektros nebegamina jau daugiau nei dešimtmetį, viena vieta čia...

„Ignitis grupė“ iš dviejų bankų skolinsis 224 mln. eurų (1)

Valstybės kontroliuojama energetikos bendrovė „ Ignitis grupė “ iš dviejų bankų ketina...

Susisiekimo ministerija: bankų esame paprašę išskirtiniais atvejais sudaryti galimybes apmokėti už Kaliningrado tranzitą

Susisiekimo ministerija komercinių bankų yra paprašiusi taikyti verslo sprendimu priimamą...

„Luminor“ perspėja neprarasti budrumo – sukčiai socialiniame tinkle sukūrė netikrą banko profilį (1)

„Luminor“ bankas perspėja neprarasti budrumo ir nepakliūti į sukčių pinkles socialiniuose...

Pirmąjį pusmetį „Eleving Group“ pajamos pasiekė 90 mln. eurų

Tarptautinė finansinių technologijų ir automobilių finansavimo kompanija „Eleving Group“...

Top naujienos

Tautiečių pamėgtame Ventspilyje – neregėti dalykai: latviai dabar labai didžiuojasi, nes lietuviai to dar neturi

Viena populiariausių vietų Latvijoje, į kurias lietuviai vyksta su šeima – tai plačiais ir...

Lukašenka vėl įsitvirtino Baltarusijoje: dabar lieka tik viena viltis

Praėjusią savaitę suėjo dveji metai po Aleksandro Lukašenkos esą laimėtų rinkimų...

Karas Ukrainoje. „Kokia įdomi diena“: skelbiama apie sprogimus prie Simferopolio Melitopolio meras: pasislėpti jau niekas nebesuspės (26)

Rusijos publicistas Andrejus Piontkovskis įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas siekia paliaubų.

Lietuvoje įsivyravo kaitra: nuo karščio neišgelbės ir menkas lietus

Ir trečiadienį orai išliks labai šilti. Netgi naktį bus 17-22 laipsniai šilumos.

Mįslingai dingo iš Ispanijos turėję grįžti du jauni lietuviai: artimieji prašo pagalbos (1)

Jau daugiau nei savaitę be žinios yra dingę du jauni žmonės – 18-metė Vesta Kunigonytė ir...

Prie savo namų uteniškė pasijuto lyg miške: akis į akį susidūrė su vilkais ir dabar perspėja miestų gyventojus (1)

Ne kasdien papuola akis į akį susidurti su miško gyvūnais, juo labiau – savo kieme. O štai...

Delfi PliusSniego pilys

Jelcino humoras ir pomėgis moterims karčiai atsirūgo: apkaltintas smurtaujant ir priekabiaujant, o Anglijos karalienė liko apšalusi nuo netakto (1)

Kadaise sklido legendos apie tuomečio Rusijos prezidento Boriso Jelcino silpnybę moterims....

Penkta pergalė iš eilės: visą laiką pirmavę lietuviai privertė nusilenkti Ispanijos rinktinę (1)

Antradienio vakarą savo jėgų patikrinimą pratęsė Lietuvos vyrų rinktinė (FIBA 8), kuri Gran...

Įspūdingas greitis: Meilutytė pakeliui į finalą paliko sau už nugaros visas varžoves

Italijos sostinėje Romoje tebesitęsiančiame Europos čempionate įvyko moterų 50 metrų krūtine...

Lietuvos jaunučių rinktinė aštunfinalio varžovus nušlavė pusšimčiu taškų

Pergalingai žygiuojanti Lietuvos jaunučių vaikinų (iki 16 metų) rinktinė Šiaurės Makedonijos...