aA
Jau šeštą kartą apdovanoti „Aon Best Employers“ titulus pelnę Baltijos šalių darbdaviai. Šių metų laimėtojais tapo ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“, medicinos diagnostikos centrų tinklas „Affidea Lietuva“, biofarmacijos kompanija „AbbVie“, Latvijos draudimo bendrovė „Balta“ ir Estijoje veikianti finansinių technologijų kompanija „Aasa“. Kai kurios iš šių įmonių, atradusios savo sėkmės formulę, geriausių darbdavių titulus pelno jau ne pirmus metus, skelbiama pranešime spaudai.
© Organizatorių nuotr.

Penki išskirtinumai

„Aon Best Employers“ tyrimo, kurį Baltijos šalyse vykdo konsultacijų ir mokymo kompanija „OVC Consulting“, duomenys rodo, kad geriausių darbdavių organizacijas nuo kitų atskiria net penki aspektai.

„Tai – atvirumas turimai įvairovei, leidžiantis „įdarbinti“ skirtingas darbuotojų patirtis ir idėjas, nuoseklus talentų valdymas, organizacijos viduje vyraujanti patikimo darbdavio reputacija, organizacijos tikslų darbuotojams siekti padedanti organizacinė struktūra ir tikėjimą organizacijos sėkme per atvirą bendravimą ir pagarbą kitiems įkvepiantys lyderiai“, – sako Almanta Jakštaitė-Vinkuvienė, „OVC Consulting“ partnerė ir įsitraukimo sprendimų vadovė.

Geriausių darbdavių organizacijose šiuos aspektus, kaip stipriai pasireiškiančius, įvardija net 80 proc. darbuotojų. Palyginimui: vidutinėse organizacijose tokių darbuotojų dalis siekia iki 50 proc.

Įsitraukimas lenkia vidurkį

Be to, titulą pelniusiose organizacijose darbuotojų įsitraukimas siekia net 81 proc. Toks įsitraukimo lygis smarkiai lenkia vidurkį, fiksuojamą tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Europos šalyse.

„Lietuvoje – vis daugiau organizacijų artėjančių ir jau lenkiančių 58 proc. siekiantį europinį vidurkį. Panašu, kad joms iš tiesų pavyksta surasti priemones ir būdus, kurie leidžia sėkmingai suderinti darbuotojų veiklai keliamus lūkesčius su jų požiūriais ir tikslais, pradėjus dirbti konkrečioje organizacijoje“, – sako A. Jakštaitė-Vinkuvienė.

Vidutinis darbuotojų įsitraukimas Lietuvos organizacijose taip pat pamažu auga – 2017 m. šis rodiklis pasiekė 50 proc, o ankstesniais metais jis svyruodavo tarp 46-48 proc. Vadinasi, galima daryti išvadą, kad vadovavimo kultūra jose tampa vis labiau orientuota į žmones, vis dažniau atsižvelgiama į darbuotojų pasiūlymus kartu ieškant efektyvių veiklos sprendimų, o tai daro realų poveikį darbuotojų nusiteikimui stengtis dėl savo organizacijų.

Apklausia visus darbuotojus

„Aon Best Employers“ tyrimą nuo 2012 m. Baltijos šalyse vykdo konsultacijų ir mokymo kompanija „OVC Consulting“, kuri yra oficiali tyrimo metodiką sukūrusios pasaulinės konsultacijų kompanijos „Aon Hewitt“ atstovė Lietuvai, Latvijai ir Estijai.

„Aon Best Employers“ tyrimas atliekamas apklausiant visus tyrime dalyvaujančios organizacijos darbuotojus – analizuojami darbuotojų įsitraukimo, patikimos lyderystės, aukštų veiklos standartų kultūros, darbdavio patrauklumo indeksai. 2017 m. Baltijos šalyse tyrime dalyvavo 66 unikalios organizacijos.

GERIAUSI DARBDAVIAI: KAS NULĖMĖ PERGALĘ

„Lietuvos draudimas“: įsitraukusi ir stipri komanda

„Didžiuojuosi „Lietuvos draudimu“ ir jo žmonėmis. Darbuotojų įsitraukimas yra „Lietuvos draudimo“ lyderystės ir sėkmės pagrindas. Esu įsitikinęs, kad įsitraukusių darbuotojų komanda gali pasiekti geresnių verslo rezultatų. Tai, kad esame jau ne pirmą kartą nominuojami geriausiu darbdaviu ir patenkame tarp geriausių Baltijos šalių darbdavių reiškia, kad turime stiprią, nebijančią iššūkių ir laiminčią komandą, kuri keičiasi kartu su verslo tikslais ir sugeba užtikrinti „Lietuvos draudimo“ lyderystę“, – sako Kęstutis Šerpytis, „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius.

„Tele2“: darbuotojų motyvacija – įmonės sėkmės šaltinis

„Šis įvertinimas įmonei yra itin svarbus, nes buvo skirtas remiantis darbuotojų apklausos rezultatais. Darbuotojų motyvacija yra esminis įmonės sėkmės šaltinis, vedantis ją į priekį“, – sako Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„AbbVie“: investuojame į darbuotojų tobulėjimą

„AbbVie“ nuolat stengiamės, kad darbuotojai būtų laimingi ir dirbtų su meile. Puoselėjame kūrybiškumą ir laisvę išreikšti savo nuomonę bei priimti sprendimus, skatiname draugiškus santykius ir troškimą būti sėkmingais. Dirbame itin prasmingą darbą, mūsų asmeninės vertybės yra harmonijoje su kompanijos vertybėmis – padėti sunkiai sergantiems. Kompanijoje skiriame daug laiko ir investuojame į darbuotojų tobulėjimą – emocinio intelekto vystymas komandoje yra vienas iš svarbiausių prioritetų“, – sako „AbbVie“ Baltijos šalių regiono vadovas Gintautas Storpirštis.

„Affidea Lietuva“: sėkmė priklauso nuo darbuotojų indėlio

„Siekiant tapti tobulesne ir vertingesne organizacija darbuotojams, turime suprasti, kad sėkmė didžiausia dalimi priklauso nuo darbuotojų indėlio į organizacijos vystymąsi. Dėl to mums labai svarbu, kad šioje organizacijoje darbuotojai gerai jaustųsi, galėtų realizuoti savo žinias ir gebėjimus, o jų pasiekimai būtų vertinami ir būtų sudarytos sąlygos mokytis bei gauti vertingos patirties. Dirbdami sveikatos priežiūros srityje puikiai suprantame, kad be įsitraukusių darbuotojų niekada neturėsime mūsų paslaugomis patenkintų pacientų. Mums labai svarbu, kad kiekvienas organizacijos narys suprastų bendrovės tikslus ir veiklos kryptį, taip pat kad savo idėjomis turėtų galimybę prisidėti prie šių tikslų įgyvendinimo. Darbuotojai į organizacijos veiklą ir savo darbą emociškai įsitraukia labiau tuomet, kai jaučiasi asmeniškai atsakingi“, – sako „Affidea Lietuva“ direktorius Vitalijus Orlovas.

„Balta“: esame įsipareigoję skatinti įsitraukimą

„Gaudami jau trečiąjį prestižinį „Aon Best Employer Baltics“ apdovanojimą jaučiamės labai pakylėti ir pagerbti. Esame įsipareigoję skatinti tvarų darbuotojų įsitraukimą ir užtikrinti, kad jie būtų mūsų organizacijos pagrindas. Šis apdovanojimas įrodo, kad BALTA pasižymi unikalia kultūra ir yra puiki vieta dirbti. Gerai žinoma, kad įsitraukę darbuotojai gali geriausiai aptarnauti klientus, o mūsų pavyzdys tai patvirtina“, – sako Iain Kenndely, Latvijos draudimo bendrovės BALTA vadovas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prekybos paliaubų vaisiai: Kinija vėl perka JAV sojos pupeles

Kinija po beveik 6 mėnesių pertraukos vėl perka Jungtinių Valstijų sojos pupeles, naujienų...

Veryga apie 10 proc. brangsiančią degtinę: mokomės iš klaidų – degtinė buvo palikta per pigi (90)

Kitais metais valdžia planuoja ir dešimtadaliu didinti stipraus alkoholio akcizą, ir pertvarkyti...

PPO reformų pasiūlymai neįtikina Jungtinių Valstijų

Pasaulio prekybos organizacijos ( PPO ) reformų pasiūlymai nesprendžia Jungtinių Valstijų...

Norinčius sušių Kūčioms ragina paskubėti – visiems gali ir neužtekti (92)

Nacionalinis japonų patiekalas ant Kūčių stalo šiemet turbūt nustebintų tik kaime...

Vokietija užsitikrino prieigą prie didžiulių Bolivijos ličio atsargų (4)

Vokietija ir Bolivija trečiadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pramoninio ličio...

Top naujienos

Veryga apie 10 proc. brangsiančią degtinę: mokomės iš klaidų – degtinė buvo palikta per pigi (90)

Kitais metais valdžia planuoja ir dešimtadaliu didinti stipraus alkoholio akcizą, ir pertvarkyti...

Užkalnis. Žinau, už ką balsuosite rinkimuose (119)

Taip, aš tikrai žinau, kas bus išrinktas dirbti Daukanto aikštėje. Tiksliau, aš bijau, kad...

Šiauliuose atskleidė kitą mitingo dėl mokytojų pusę: moksleiviai ten buvo išsiųsti ne savo noru (208)

Trečiadienio vidurdienį prie Šiaulių miesto savivaldybės susirinko minia moksleivių, kurie...

Rusija tulžingai reaguoja į Lietuvos sankcijas dėl užpuolimo Kerčėje: be atsako neliksite (884)

Lietuva tapo pirmąja pasaulio valstybe, apsisprendusia dėl Kremliaus agresijos Kerčės sąsiauryje...

Giedrius Drukteinis. Lietuvos grožio industrija tėra įprastas kiaulių tvartas (23)

Pastarasis konfliktas tarp Julijos Janus ir Juozo Statkevičiaus ne tik sukėlė nemažai...

Norinčius sušių Kūčioms ragina paskubėti – visiems gali ir neužtekti (92)

Nacionalinis japonų patiekalas ant Kūčių stalo šiemet turbūt nustebintų tik kaime...

Alkoholis turi naują geriausią draugą: gėdą sukelianti liga žudo tyliai (32)

„Ne, ne, man viskas gerai. Dirbu gerai, nepervargstu. Viršininkas geras. Uždirbu daug, tobulas...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Vandens ženklams (1)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Vyriškumą pademonstravęs „Neptūnas“ sugadino Čempionų lygos pirmūnų seriją

Beveik visas rungtynes varžovus vijęsis Klaipėdos „Neptūnas“ ketvirtame kėlinyje sugebėjo...

NT brokeriai kyla į kovą: šį kartą kainų pasiutpolkės neištvėrė jie patys (159)

NT brokerių kantrybės taurė perpildyta – nauja žinia apie kylančias kainas iš skelbimų...