Vilnius „Mercer“ indekse šiemet užėmė 157-ą vietą. Pernai Lietuvos sostinei buvo atitekusi 152-oji vieta.

Tuo tarpu Latvijos sostinė Ryga yra 113-as brangiausias miestas pasaulyje, Estijos sostinė Talinas atsidūrė 146-oje vietoje, o pragyvenimas Varšuvoje šiemet yra kiek pigesnis nei Vilniuje. Lenkijos sostinė – 169-a sąraše.

Rusijos sostinei Maskvai sąraše teko 21-oji, o Baltarusijos sostinei Minskui – 194-a vieta.

Honkongas tapo brangiausiu pasaulio miestu jau antrus metus iš eilės. „Mercer“ indeksą sudaro įskaičiuodama 200 prekių ir paslaugų kainą, tokių kaip nuomos, transporto, maisto, aprangos, buitinių prekių ir pramogų, 209 pasaulio miestuose.

Antroje vietoje šiemet kiek netikėtai atsidūrė Turkmėnijos sostinė Ašchabadas, kuriame pastaruoju metu pasireiškė hiperinfliacija, o importuojamų prekių ir žaliavų kainos smarkiai išaugo.

Trečioje vietoje atsidūrė Japonijos sostinė Tokijas, po jo sekė Šveicarijos miestas Ciurichas. Brangiausių miestų dešimtuke atsidūrė dar du Šveicarijos miestai – Bernas ir Ženeva (atitinkamai 8 ir 9 vieta).

Penktoje vietoje liko Singapūras, praėjusių metų indekse buvęs trečias. Niujorkas tapo šeštu brangiausiu pasaulio miestu.

Septintoje vietoje atsidūrė Šanchajus, o dešimtoje – Pekinas. Taigi, šeši iš 10 brangiausių pasaulio miestų yra išsidėstę Azijoje.

Brangiausi miestai Afrikoje šiemet yra Čado sostinė Ndžamena (15 vieta), aplenkusi 16 ir 17 vietoje atitinkamai likusius San Fransiską ir Los Andželą, ir Nigerijos miestas Lagosas (18 vieta), aplenkęs 19 vietoje likusį Londoną.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Susiję straipsniai
Top naujienos