Šiuo metu įmonėje dirba 550 darbuotojų. Dvi „Ikea“ miegamojo baldų kolekcijos ir batų dėžės gaminamos visą parą, septynias dienas per savaitę. Medienos plokštes perdirbantys įrenginiai išjungiami tik šventinėmis dienomis.

Į „Germanikos“ gamyklą, priklausančią SBA grupei, darbuotojai važiuoja iš Saugų seniūnijos (31 proc.), Šilutės rajono (36 proc.) bei Klaipėdos rajono (33 proc.).

60 proc. Šilutės rajone pagamintos produkcijos iškeliauja į Vokietijos „Ikea“ parduotuves.

Per mėnesį įmonėje pagaminama produkcijos už maždaug 3,48 mln. eurų (12 mln. Lt). Lietuvoje produkcijos lieka tik maždaug už 29 tūkst. eurų (100 tūkst. Lt).

„Germanikos“ direktorius Vygantas Kirkutis skaičiuoja, kad per metus iš Šilutės rajone esančios gamyklos į pasaulį iškeliauja apie 1,7 mln. vienetų baldų. Kasmet gamyklos teritoriją palieka 2400 baldais užpildytų vilkikų.

Prieš ketverius metus į gamybos linijas „Germanika“ investavo 10,4 mln. eurų (36 mln. Lt.

Šiemet į gamybą planuojama investuoti dar 2 mln. eurų (7 mln. Lt). 2015 m. bendrovė tikisi pardavimus padidinti 17,5 proc. ir produkcijos parduoti už 47 mln. eurų (162,28 mln. Lt).

Vygantas Kirkutis
V. Kirkutis prasitarė, kad su švedų koncernu „Ikea“ tariamasi dėl gamybos apimčių padvigubinimo, tačiau kol kas oficialiai dar nėra sutarta. Jei derybos pavyktų, įmonė sukurtų dar apie 100 darbų vietų.

Šilutės rajone veikianti įmonė sutartį su „Ikea“ yra sudariusi penkeriems metams. Šiuo metu turima sutartis dar galioja, tačiau kaip tik deramasi dėl jos pratęsimo.

Gamyklą kankina darbuotojų paieškos bėdos

Kaip ir daugelis Lietuvos rajonuose įsikūrusių gamyklų, „Germanika“ taip pat pajuto emigracijos ir regionų tuštėjimo rykštę.

Įmonės personalo vadovė Rita Žukauskienė pripažino, kad surinkti 550 darbuotojų komandą nėra lengvas iššūkis.

Nors „Germanikos“ kolektyvas pakankamai jaunas ir vidutinis darbuotojų amžius siekia 33 metus, vis dėlto tarp nekvalifikuotų darbuotojų gana didelė darbo jėgos kaita. Įmonėje gamyba visą parą vykdoma dirbant keturiomis pamainomis. Vienoje pamainoje dirba 120 darbuotojų.

Po 2011 m. investicijų buvo sukurta 240 papildomų darbo vietų.

Gana didelė darbuotojų kaita, kalbant apie nekvalifikuotus specialistus. Kvalifikuoti darbuotojai taip dažnai nesikeičia, keičiasi jauni žmonės, kurie ateina dirbti sulaukę 18 metų“, - kalbėjo įmonės vadovas V. Kirkutis.

Įmonės atstovai paminėjo, kad pritraukti darbuotojus bandoma įvairiais būdais.

Darbuotojai į gamyklą yra atvežami įmonės suorganizuotu transportu. Tai įmonei per metus kainuoja apie 420 tūkst. Lt. Taip pat darbdavys apmoka 50 proc. pietų išlaidų darbuotojams. Tai „Germanikai“ kainuoja 240 tūkst. Lt per metus.

„Surinkti darbuotojus kartais būna iššūkis. Galvojame, kaip juos išlaikyti. Geriausiai reklama veikia iš lūpų į lūpas. Galėčiau suskaičiuoti apie 40 žmonių, kurie dirba ar su savo šeimos nariu“, - pasakojo R. Žukauskienė.

Bendrovė net siūlo premijų sistemą darbuotojams, kurie atveda dirbti į gamyklą naujų žmonių.

Bene sunkiausias metas personalo vadovei – pavasaris: dalis darbuotojų iš aplinkinių rajonų turi savo ūkius ir atšilus orams pradeda rūpintis ūkio darbais, o artėjant rudeniui prašo atostogų derliui nuimti.

V. Kirkutis paminėjo, kad operatoriaus darbą atliekantis asmuo bendrovėje uždirba 3,2-3,3 tūkst. Lt (apie 1 tūkst. eurų) atlyginimą, neatskaičius mokesčių.

Be patirties ir kvalifikacijos atėjusiems dirbti darbuotojams mokama pastovi atlyginimo dalis, siekianti minimalų mėnesinį atlyginimą, ir kintama atlyginimo dalis, kuri priklauso nuo gamybos plano įvykdymo.

Šiuo metu, R. Žukauskienės teigimu, gamykla ieško bent 10 naujų darbuotojų.

„Ikea“ pardavimai pasaulyje siekia 29,3 mlrd. eurų. SBA grupės įmonės „Ikea“ bendrovei produkcijos per metus parduoda už 210 mln. eurų.

Lietuvai tenka penkta vieta pasaulyje pagal „Ikea“ tiekėjus (4,5 proc.). Daugiausia produkcijos „Ikea“ perka iš Kinijos (23 proc.), Lenkijos (18 proc.), Italijos (8 proc.) ir Švedijos (6,7 proc.).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (206)