Taip pat darbdavius siekiama įpareigoti Valstybinei darbo inspekcijai pranešti ne tik apie prastovos pradžią, bet ir pabaigą bei pratęsimą. Tai reikėtų padaryti prieš vieną darbo dieną, o ne per vieną dieną, kaip iki šiol.

Ribojimai siūlomi ir darbdaviams, skelbsiantiems dalinę prastovą, kai darbo laikas sutrumpinamas ne mažiau kaip 40 proc., – jie privalėtų raštu nurodyti, kuriomis dienomis bus dirbama, paliekamų dirbti valandų pradžią ir pabaigą bei prastovos laiką.

Tokias Darbo kodekso pataisas ketvirtadienį planuojama pateikti Seimui.

Jų iniciatorius Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė sako, kad griežtinimas yra būtinas, nes du anksčiau skelbti karantinai dėl koronaviruso parodė, kad darbdaviai prastovomis piktnaudžiauja.

Pavyzdžiui, negalėdami suteikti darbuotojams darbo dėl kitų priežasčių, nesusijusių su ekstremaliosios situacijos metu taikomais ribojimais, paskelbia arba tęsia prastovas.

Be to, per įmonių, skelbusių prastovas, patikrinimus nustatyta atvejų, kai prastovose turėję būti žmonės dirbo ir taip neteisėtai naudojosi valstybės skiriama parama.

Pirmas karantinas dėl koronaviruso įsigaliojo 2020 metų kovo 16-ąją, po kelių dienų Seimas leido verslui, kurio veikla buvo iš dalies ar visiškai apribota, skelbti darbuotojams prastovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos