Kiekvieną rytą prie konteinerių pūpso šiukšlių, senų baldų, padangų kalnai. Daugiabučiuose gyvenančius žmones piktina iš privačių kvartalų ištaigingomis mašinomis vežamos šiukšlės - maišais, krepšiais. Panevėžio specialaus autotransporto bendrovės direktorius Valentas Bakšys tvirtina, kad problemos dėl šiukšlių išvežimo kilo dėl gana ankstyvo pavasario.
Šiukšlės, šiukšliadėžės
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Jau senokai kalbama apie modernių šiukšlių konteinerių įrengimą, tačiau kol kas du modernūs suomiški „Molok“ konteineriai įrengti tik prie „Lagūnos“ bendrovės pastatyto daugiabučio Vilniaus gatvėje.

Už tvarką mieste atsakingas Miesto ūkio skyrius nesugeba laiku informuoti Panevėžio specialaus autotransporto bendrovės, kad ši vienur ar kitur imtųsi švarinimo darbų. Niekaip miesto valdžiai nepavyksta išspręsti privačių namų savininkų apmokestinimo už šiukšles problemos. Gana daug privatininkų šiukšles verčia į bendro naudojimo konteinerius, stovinčius prie daugiabučių gatvėse, tačiau už tai nemoka nė cento. Miesto konteinerius papildo ir rajono gyventojai.

„Panevėžio rajonas išskirtinis, nes neturi savo centro ir atliekų surinkimo operatoriams jis nėra patrauklus, - sakė Panevėžio specialaus autotransporto bendrovės direktorius Valentas Bakšys. - Ačiū, kad į rajoną atėjo „Švaros komanda“. Juk žmonėms daug paprasčiau nereikalingą daiktą kur nors išmesti ar atvežti prie mieste esančių konteinerių nei mokėti už jo išvežimą.“

Atliekos išvežamos kasdien

V.Bakšys PB patvirtino, kad problemos dėl šiukšlių išvežimo susidarė dėl gana ankstyvo pavasario. Kitais metais tuo pačiu laiku dar tekdavo barstyti smėliu gatves, o dabar jau reikia šluoti.

„Visuose didžiuosiuose šalies miestuose, taip pat ir Panevėžyje, išmetamų atliekų daugėja, - akcentavo direktorius. - Šiukšlės vežamos kiekvieną dieną, tačiau, matyt, nebespėjame. Didžiagabaritės atliekos išvežamos bent kas antrą dieną. Su privačių namų savininkais, sodininkais problemų yra, tačiau mes esame tik operatoriai ir privalome vykdyti Savivaldybės patikėtas funkcijas.“

Pasak V.Bakšio, iki šiol yra nustatyta, kad per metus vienas žmogus išmeta 1,6 kubinio metro atliekų. Būtent nuo šio kiekio skaičiuojami mokesčiai. Skaičiavimai rodo, kad vienas žmogus išmeta 2,01 kubinio metro atliekų. Todėl miesto Tarybos bus prašoma patvirtinti didesnę išmetamų šiukšlių normą.

Rūšiuoja atliekas

V.Bakšys patvirtino, kad prie įvažiavimo į miestą kelių esantys konteineriai prisipildo greičiausiai, kad į juos nemažai šiukšlių suveža mieste dirbantys rajono gyventojai, sodininkai ir privačių namų savininkai. Bendrovės direktoriaus teigimu, tik 4320 privačių valdų mieste ir 955 rajone savininkai yra įsigiję konteinerius.

Dar 656 asmenys su bendrove yra sudarę sutartis, kad šiukšles galėtų mesti į miesto bendro naudojimo tinklus. V.Bakšys neslėpė, kad dalis privatininkų už šiukšlių išvežimą nemoka, problemų kyla ir su gyvenamosios vietos nedeklaravusiais gyventojais, nes šalyje nėra kontrolės sistemos. Anot jo, bendrovės specialistai lankosi pas privatininkus, siūlo sudaryti atliekų išvežimo sutartis, o nesudariusiųjų sutarčių asmenų sąrašai (arba adresai) perduodami Ekologijos skyriaus sanitarijos specialistėms.

Direktorius pasidžiaugė, kad Panevėžyje atliekos gražėja, žmonės jas rūšiuoja, ir specialiai popieriui, plastmasei, stiklui rinkti konteineriuose randama tik 10-12 procentų kitokių atliekų.

Reikia revoliucinių permainų

V.Bakšys sakė, kad reikia revoliucinių permainų mieste tam, kad būtų išspręstos įsisenėjusios šiukšlių tvarkymo problemos. „Kokių priemonių imtis, kad žmonės į konteinerius nepiltų skystų atliekų?“- retoriškai klausė V.Bakšys.

Jis taip pat nežinojo atsakymo ir ką daryti su bet kur metamomis nebetinkamomis naudoti automobilių padangomis. Anot jo, naujų ir restauruotų padangų importuotojai už toną įvežtų padangų moka 300 litų surinkimo ir perdirbimo mokestį, įvežti naudotų padangų toną papildomai kainuoja 360 litų. Pasak V.Bakšio, šie pinigai atitenka Aplinkos ministerijai. Taigi pirkėjas, įsigydamas padangas, jau užsimoka už jų surinkimą ir perdirbimą, todėl savivaldybės neturi teisės dar kartą apmokestinti už jų surinkimą.

Direktorius akcentavo, kad dabar ministerijoje svarstomas valstybinis strateginis atliekų tvarkymo planas ir tikimasi, kad bus apsispręsta, kas turi įdiegti padangų surinkimo, perdirbimo, tvarkymo sistemą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Departamentas spręs, ką daryti dėl akoholio reklamos užsienio leidiniuose (12)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas svarstys, ką daryti su Lietuvoje...

Saksofonus džiazo legendoms gaminusi įmonė bus patikėta investiciniam fondui (1)

Logotipas skaičiuoja ilgesnę nei šimto metų istoriją, tačiau, panašu, kad vienus geriausių...

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (62)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (9)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (2)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (166)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (26)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (357)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (10)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...

Štai kiek kavos puodelių jums kainuoja narystė ES (2)

Briuselis 2018 metus pradėjo drąsiu, bet paprastu teiginiu: narystė Europos Sąjungoje yra labai...

Vadinamasis Jolie genas – ne toks pavojingas, kaip manyta iki šiol (1)

Moterų, kurios yra pavojingo vėžio gen o nešiotojos, onkologinės ligos atveju galimybės...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (223)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (848)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (102)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...