Miesto vadovų ir Savivaldybės valdininkų bene ketverius metus į miesto plėtros ir strateginį planus įtrauktas žadėtasis Panevėžio pramonės ir logistikos parkas tebelieka popieriuje. Iki šiol J.Janonio gatvės ir vakarinio Panevėžio aplinkkelio kampe sugebėta iš savininkų išpirkti daugiau kaip 40 hektarų žemės, sumokėta per 4 milijonus litų, parengtas techninis projektas.
Panevėžio logistikos centrui numatyta vieta
© "Panevėžio balsas"
Šių metų biudžete parkui, kuriame meras Vitas Matuzas buvo žadėjęs įdarbinti bankrutavusios „Ekrano“ bendrovės darbininkus, steigti numatyta vos 300 tūkstančių litų vėlgi techniniam projektui rengti.

Tuo metu be pažadų ir audringų kalbų šalia Upytės kelio ir Panevėžio aplinkkelio sankirtos plėtojamas UAB „Palink“, valdančios „IKI“ prekybos tinklą, logistikos centras dar šį vasarį planuoja švęsti įkurtuves. Ten numatoma pastatyti 45 tūkstančių kvadratinių metrų sandėlius.

Pinigai tik projektui

Šių metų Panevėžio miesto biudžeto projekte pramonės ir logistikos parko statybai lėšų neskirta. Jame nurodoma, kad jau turėjusiam būti parengtam techniniam projektui numatyta 300 tūkstančių litų.

Miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Saulius Matulis sakė neturintis informacijos apie pramonės ir logistikos parko steigimo ar statybų eigą, tačiau manantis, kad objekto techninė dokumentacija jau parengta.

Vyriausiojo miesto architekto tikinimu, labiausiai su parko steigimu susijęs Miesto ūkio skyriaus Kapitalinės statybos poskyrio vyriausiasis techninės priežiūros inžinierius Mykolas Buzys. Pastarasis akcentavo, esą pinigai numatyti privažiavimų ir inžinerinių tinklų prie steigiamo parko infrastruktūros techniniam projektui.

Statybų pradžios nematyti

M.Buzys, paklaustas, kada pramonės ir logistikos parko statyba pajudės iš mirties taško, atsakė: „Kai bus skirtas finansavimas“. Anot jo, Vyriausybė jau paskirstė pinigus, „sudėliojo į lentynėles“, belieka laukti ministerijų sprendimo ir kvietimo teikti paraišką Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti.

Galiausiai kaip, kas ir kada bus daroma, M.Buzys patarė teirautis Investicijų skyriuje, jis esąs žemės vaikas, ir visi jo poelgiai priklausys nuo kitų veiksmų.

Investicijų skyriaus vedėja Diana Žižiūnienė išdrožė, kad Panevėžio pramonės ir logistikos parko steigimo dokumentai tebėra rengiami. Anot jos, parko techninis projektas paruoštas, o dabar lėšos numatytos jo prieigų techniniam projektui parengti.

Skyriaus vedėjos tikinimu, procesas nestovi vietoje ir projektas bus vykdomas, nes jis paskelbtas vienu iš septynių valstybinės reikšmės objektų. Kada žadėtosios statybos vis dėlto galėtų prasidėti, D.Žižiūnienė nekomentavo.

Įkurtuvės jau greitai

Kad privatus kapitalas geriau dirba nei valstybinis, puikiai patvirtina bendrovės „Palink“ pavyzdys. Be jokių planų, pažadų, įsipareigojimų baigiamas pernai pradėto Upytės kelio ir Panevėžio aplinkkelio sankirtoje logistikos centro statybų pirmasis etapas.

Bendrovės komunikacijos direktorius Tomas Vaišvila „Panevėžio balsą“ patikino, kad baigiamas įrengti 12 tūkstančių kvadratinių metrų ploto šviežių prekių sandėlis, turėsiantis pradėti veikti šių metų vasarį. Į projektą jau investuota 40 milijonų litų.

Naujajame objekte bus įdarbinta apie 200 žmonių. T.Vaišvila akcentavo: „IKI“ prekybos tinklą valdančiai bendrovei „Palink“, plėtojančiai verslą Lietuvoje ir Latvijoje, Panevėžys pasirodė esantis strategiškai labai patogioje vietoje, numatoma, kad čia statomas logistikos centras plotu lenks 30 tūkstančių kvadratinių metrų ploto turinčius centrinius įmonės sandėlius Vilniuje.

Centras plėsis

Komunikacijos direktorius atkreipė dėmesį, kad vasarį pradėsiantis veikti sandėlis nebus vienintelis numatomame logistikos centre. Anot jo, per antrąjį etapą ketinama pastatyti 25 tūkstančių kvadratinių metrų ploto bakalėjos sandėlį. Jis, jeigu viskas klostysis taip, kaip numatyta, turėtų būti baigtas šių metų pabaigoje.

Trečiajame etape planuojama 8 tūkstančiais kvadratinių metrų praplėsti dabar statomą šviežių prekių sandėlį. T.Vaišvilos tvirtinimu, bendrovės „Palink“ sandėliai bus aprūpinti moderniausia įranga, todėl įgyvendinus projektą prireiks dar ne vieno šimto darbuotojų.

Pašnekovas akcentavo, esą bendrovė savo veiklos su Panevėžio pramonės ir logistikos parku nesieja, nes vargu ar jis atitiktų įmonės poreikius, steigiamas logistikos centras tenkins tik „Palink“ bendrovės poreikius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

E. Macronas pasirašė Prancūzijos darbo kodekso reformą (2)

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį pasirašė dokumentus dėl esminių...

JAV: NAFTA padeda kiniškoms prekėms patekti į JAV rinką

Vis daugiau kiniškų prekių Jungtinių Valstijų rinką pasiekia per Meksiką ir Kanadą, dėl ko...

Pigių oro linijų spąstai: teko sumokėti dvigubai (34)

Už populiarią paslaugą didžiulę kainą sumokėjusi keleivė jaučiasi apgauta, dėl to nori...

„Rokiškio sūrio“ akcininkai atvėrė kelią „Fonterra“ investicijoms (3)

Didžiausia pasaulyje pieno produktų eksportuotoja Naujosios Zelandijos kompanija „ Fonterra “...

Lietuvos bankas atidžiau stebi prekybą „Grigeo“ akcijomis (1)

Vertybinių popierių rinką prižiūrintis Lietuvos bankas (LB) atidžiau stebi prekybą Vilniaus...

Top naujienos

Pavyko apžiūrėti iš arti: būstas Vilniuje, kuris tekainuoja 42 eurus per mėnesį (3)

Socialiniai būstai ir jame gyvenantys asmenys – daug diskusijų ir dažnai neigiamų atsiliepimų...

Pigių oro linijų spąstai: teko sumokėti dvigubai (34)

Už populiarią paslaugą didžiulę kainą sumokėjusi keleivė jaučiasi apgauta, dėl to nori...

Lietuvą merkia gausus lietus: skelbia ekstremalią situaciją (126)

Lietuvai, ypač šiauriniam ir šiaurės rytų regionui, kenčiant nuo stiprių liūčių, jau kelios...

Kareivių - Kalvarijų gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai, dvi merginos išvežtos į ligoninę formuojasi milžiniškos spūstys (7)

Penktadienio vakarą Vilniuje susidūrė „Audi“ ir „Škoda“ automobiliai. Įvykio metu buvo...

Gudrios gydymosi atostogos: sumoki dešimtis eurų – paslaugų gauni už tūkstančius (197)

Už keliasdešimt eurų – paslaugų už tūkstančius. Gudrūs emigrantai surado landą Lietuvos...

Iš atostogų grįžę lietuviai negali atsigauti: dėl gąsdinančių sekso pasiūlymų vengėme atokių vietų (14)

Kelionė į Taitį, be jokios abejonės, paryškintomis raidėmis įsirašys į egzotiškiausių...

„Žalgirio“ vadovas FIBA siūlymus keisti Eurolygos tvarkaraštį laiko absurdiškais (2)

Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas nelogiškais vadina Tarptautinės krepšinio...

Bėda viena nevaikšto: liberalams ruošia naują smūgį (459)

Valdančioji Vilniaus miesto koalicija pakibo ant plauko po to, kai Liberalų sąjūdžiui pareikšti...

JAV: Pchenjano vandenilinės bombos bandymas Ramiajame vandenyne pakeistų viską (29)

Jungtinės Valstijos , vyriausybės šaltinių duomenimis, rimtai vertina Šiaurės Korėjos...

Už 260 mln. dolerių parduodama trečdalis salos Havajuose (2)

Už 260 mln. JAV dolerių parduodamas trečdalis Molokajo salos, penktos didžiausios Havajų salyne,...