Vyriausybė trečiadienį nusprendė panaikinti beveik metus galiojusį antidempingo muitą iš Rusijos į šalį importuojamam cementui, nes anot Ūkio ministerijos pareigūnų, jo įvežama labai mažai (apie 1 proc.) ir jis nedaro žalos.

Iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos į Lietuvą įvežamo cemento antidempingo muitai įsigaliojo nuo 2001-ųjų spalio 12-osios. Jie buvo įvesti siekiant apsaugoti vidaus rinką.

Į Lietuvą įvežamam Baltarusijoje pagamintam cementui taikomas 52 litų už toną antidempingo muitas, Ukrainoje pagamintam - 47 litų už toną, o Rusijoje - 22 litų už toną muitas.

Muitai naudingi Lietuvos cemento gamybos bendrovei "Akmenės cementas", kurios pardavimus ir užimamą rinkos dalį pernai gerokai sumažino importuojamas cementas.

"Akmenės cemento" generalinio direktoriaus Prano Krikštopaičio nuomone, toks Vyriausybės sprendimas gali turėti neigiamos įtakos bendrovės darbui. Pasak jo, užsidarius Suomijos rinkai, cemento importas iš Rusijos į Lietuvą ateityje gali gerokai išaugti.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės