Politikas pozityviai įvertino tai, kad galiausiai buvo nuspręsta atsitraukti nuo pirminės Finansų ministerijos pozicijos.
„Man atrodo, kad tai vienas iš momentų, kai Vyriausybė iš tiesų išgirdo ir įsigilino į tai, ką sakė tame versle betarpiškai veikiantys asmenys“, – pirmadienį „Delfi“ televizijai sakė G. Paluckas.
Socialdemokratas akcentavo, kad lėtėjant ekonomikai, darbo vietas galinčių išsaugoti priemonių taikymas yra itin svarbus.
„Ten (restoranuose – ELTA) dirba žmonės, kurie yra studentai, arba turi mažesnes profesines galimybes. Galimos recesijos kontekste tuos dalykus reikia vertinti“, – įsitikinęs G. Paluckas.
ELTA primena, kad Vyriausybė apsisprendė kartu su kitų metų biudžetu Seimui teikti siūlymą, kuriame lengvatinis 9 procentų PVM tarifas viešbučiams liktų neribotam laikui, o restoranams pratęstas iki kitų metų vidurio.
Dar rugsėjo viduryje Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė, kad ministerija neplanuoja pratęsti PVM lengvatos maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms, kadangi ji buvo įvesta kaip laikina pagalbos priemonė per koronaviruso pandemiją.
Tačiau už lengvatos pratęsimą pasisakė ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė, taip pat Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.
Neterminuotą lengvatinį 9 proc. PVM tarifą apgyvendinimo paslaugoms siūlančias pataisas dar liepos pabaigoje įregistravo būtent M. Majauskas ir Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.
Birželio pradžioje Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybei susitikus su maitinimo įstaigų, sporto klubų, kino teatrų ir renginių atstovais, viceministras Vincas Jurgutis sakė, kad bus siūloma ir kitiems metams pratęsti 9 proc. lengvatinio PVM tarifo taikymą šiems sektoriams.
Laisvės frakcija rugsėjo mėnesį ragino Vyriausybę kartu su kitų metų biudžeto projektu teikti ir PVM lengvatos viešbučiams ir restoranams pratęsimą. Projektą, kuriuo iki 2023 m. pabaigos būtų pratęstas 9 proc. PVM tarifo taikymas maitinimo paslaugoms, Vytautas Mitalas ir Ieva Pakarklytė registravo dar pavasarį.