Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad laikinų darbuotojų paieškos šiuo metu vyksta intensyviai.

„Kaip ir kiekvienais metais artėjant sezonui pradedamos paieškos – atsidaro vasarą veikiančios kavinės, reikia padidinti esantį personalą, nes žmonių srautas padidėja. Paieškos pradėtos, jos yra intensyvios“, – sakė L. Taučiūtė.

Jos teigimu, labiausiai ieškoma maitinimo bei apgyvendinimo įstaigų darbuotojų.

Palanga Joninių savaitgalį

„Tai virėjai, padavėjai, barmenai, pagalbininkai, kambarinės ir daug įvairiausių darbuotojų, susijusių su maitinimo bei apgyvendinimo įstaigomis“, – sakė L. Taučiūtė.

Darbo paieškos portaluose šiuo metu apstu pasiūlymų Palangoje, susijusių su darbu restoranuose ar viešbučiuose, kai kurie darbdaviai tiesiogiai įvardija, jog darbas – sezoninis. Kandidatams, be atlyginimo, taip pat siūlomas nemokamas apgyvendinimas, kvalifikaciniai kursai, kitos naudos.

Kai kurie pasiūlymai išsiskiria atlyginimu – pavyzdžiui, vienas restoranas virėjui arba sušio meistrui siūlo 2,2 tūkst. eurų algą po mokesčių.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė teigia, kad tai – realus pasiūlymas, atitinkantis kvalifikaciją.

„Priklauso nuo virėjo patirties, požiūrio į darbą ir, jeigu žmogus vertas tų pinigų, tai verslas yra pasiruošęs mokėti ir didesnį atlygį“, – sakė L. Taučiūtė.

Manoma, kad Palangoje kiekvieną vasaros sezoną laikinai įdarbinama apie tūkstantį žmonių.