Dažnas lietuvis, atvykęs į Palangą atostogų, kraipo galvą – nuo seno pamėgtame kurorte nėra ką veikti. Ne visiems priimtina iš daugelio J. Basanavičiaus gatvės kavinių sklindanti rusiška muzika. Reikia alternatyvų – nepraranda vilties entuziastai, tačiau Palangoje kurti naujas pasilinksminimų vietas – kryžiaus žygiams prilygstantis vargas.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pastaraisiais metais gero kurorto pavyzdžiu laikomi Druskininkai. Vandens pramogos, slidinėjimo trasa, gydyklos su sunkiai suskaičiuojamų paslaugų gausa. Ką jau kalbėti apie aplinkui telkšančius ežerus – važiuok ir mėgaukis. O kuo gi Palanga pranašesnė už kitus Lietuvos kurortus? Kvailas klausimas – žinoma, kad jūra ir gražiu paplūdimiu.

Jei pažvelgtume Europon kiek piečiau, rastume daugybę pavyzdžių, kaip kurortai sugeba išnaudoti paplūdimio zoną ir pritraukti minias poilsiautojų pajūryje vykstančiais renginiais.

Jei šie kurortai puikiai žino, kaip skatinti turizmą ir iš to gerai užsidirbti, kodėl negalėtume imti iš jų pavyzdžio? Skamba utopiškai? Tikrai taip, Ibizos Marijos žemei dar ilgai nereikės. O kiek paprastesnių paplūdimio pramogų?

Atidaryti naują barą – daugiau vargo nei naudos

Šiemet Lietuvos verslininkai pabandė į Palangos pajūrį atsivilioti pramogautojų – atidaryti keli paplūdimio barai. Tačiau naudos iš to – kur kas mažiau nei vargo ir nuostolių.

Populiaraus Lietuvoje klubo „Exit“ savininkas Arnoldas Vozbutas buvo pirmasis, kuris prieš du metus nusprendė paplūdimyje įkurdinti barą. Tuomet vidurdienį į paplūdimį ateidavo pagroti garsiausi Lietuvos didžėjai, todėl jaunimas buvo labai patenkintas tokia pramoga – ne kiekvienas gali sau leisti bilietą į klubą.

Tačiau šią vasarą prie jūros atidarytame bare „Sirenos“ niekas negroja. A. Vozbutas patikina nė nesvarstęs galimybės apie tokią pramogą dėl pareigūnų ir miesto valdžios aktyvaus priešinimosi tam.

Verslininkas sutinka, kad įsibėgėjus vasarai naktimis paplūdimyje siaučiantis jaunimas kelia didžiulį chaosą, tačiau smukdyti naujai sukurtas pasilinksminimo vietas – ne išeitis. Anot jo, pakaktų griežtų taisyklių, kad naujai atsiradusi paplūdimių barų pramoga taptų gražia tradicija. Trys pajūrio barai turi leidimus muziką leisti iki vidurnakčio taip, kad tai netrukdytų aplinkiniams. Tačiau būna visko.

Vozbutas patikino nepritariantis naktinėms paplūdimio linksmybėms ir garsiai grojančiai muzikai tamsiu paros metu: „Pagalvokime, kada žmonės eina prie jūros – nuo vidurdienio iki pavakario. Tokiu metu ir galime teikti šią pramogą. Vakarinė programa – taip pat neblogas sumanymas. Imkime pavyzdį iš Ibizos salos. Nors ši vieta garsėja didžiuliais paplūdimio vakarėliais, ten yra labai griežta tvarka – muzika paplūdimyje nustoja groti lygiai antrą nakties, net jei bare šoka tūkstančiai žmonių. Sutemus baro teritorija atskiriama, prie jos budi apsauga. Manau, mes taip pat sutiktume tuo pasirūpinti“.

Savivaldybė su verslininkais nebendradarbiauja

Pastaruoju metu žiniasklaidoje nemažai diskutuoja ne tik apie iš paplūdimio sklindantį triukšmą, bet ir apie kitas problemas. Palangos poilsiautojai skundžiasi, kad paplūdimio barų lankytojai šiukšlina labiau, nei visame paplūdimyje poilsiaujantys kartu sudėjus. Tačiau kavinių savininkai patikina mokantys nemažą šiukšlių išvežimo mokestį.

Paplūdimyje vis dar opi išlieka tualetų problema. Poilsiautojai skundžiasi dažnai savo reikalus atliekantys kopose arba jūroje, nes nėra kitos išeities. Kiekvienas paplūdimio baras privalo turėti po du tualetus. Nors šio nurodymo laikomąsi, problemos tai toli gražu neišsprendžia. Į barų tualetus eina ne tik pastarųjų lankytojai, bet visi norintys – barų savininkai patikina negalintys jų atskirti, o ir pagaliau nenorintys to daryti – negi neleisi žmogui pasinaudoti tualetu?

Problema kyla todėl, kad biotualetus administruojanti įmonė atvažiuoja jų pakeisti tik du kartus per savaitę – antradieniais ir penktadieniais, o intensyviai naudojamas tualetas prisipildo per kelias valandas, todėl dalį laiko tualetai ir stovi užrakinti.

Vozbutas patikina siūlęs savivaldybei verslininkų iniciatyva pastatyti didžiulius, konteinerius primenančius, tvarkingus, erdvius, septynių vietų tualetus (toks tualetas stovi pajūryje prie Ronžės upės), kuriais galėtų naudotis visi paplūdimyje besiilsintys, jei tik savivaldybė sutiktų juos prižiūrėti. Tačiau valdžia atsisakė prisidėti.

Neseniai spaudoje buvo teigiama, kad barų savininkai bando padidinti jiems leistiną baro plotą paplūdimyje ant smėlio pridėlioję sėdmaišių. Verslininkai su tuo nesutinka patikindami, kad sėdmaišiai yra skirti visiems paplūdimio poilsiautojams, o ne tik baro svečiams, ir už juos neimamas joks mokestis.

Išeitis – muzikinė paplūdimio zona

Norint išspręsti triukšmo problemą paplūdimyje, barų savininkai siūlo labai paprastą ir visame pasaulyje populiarų variantą – įkurdinti paplūdimyje muzikinę zoną. Kaip dabar niekas nekelia problemos dėl nudistų pležo – tie, kas nori degintis nuogi, eina ten, o kiti šią vietą aplenkia. Taip ir su muzikine paplūdimio zona - norintys ramybės tokią zoną galėtų aplenkti, o ištroškę linksmybių trauktų į šią paplūdimio vietą.

Daug metų pramogų pasaulyje dirbantis A. Vozbutas apgailestauja, kad apie jaunimo pasilinksminimo vietas žiniasklaidoje sklando kone vien tik neigiamos žinios: „Tuos, kas lankosi klubuose, tokios žinios veikia mažiau. Tačiau kita visuomenės dalis yra susidariusi nuomonę, kad naktinės pasilinksminimų vietos tėra narkotikų ir visų kitų blogybių šaltinis“.

Verslininkas prisimena dėl šios priežasties sykį į Palangos klubą „Exit“ pasikvietęs už kovą su narkotikais atsakingą tyrėją iš Palangos miesto komisariato. „Mes įsilieję į minią visą vakarą praleidome klube bandydami rasti nuo narkotikų apsvaigusius klubo lankytojus. Iš tą vakarą apsilankiusiųjų aštuonių šimtų žmonių suradome tris tokius. Pareigūnas apskaičiavo procentą ir liko ramus – tiek pat galima jų rasti savaitgalio vakarą ir tiesiog gatvėje“, - sako A. Vozbutas.

Palangos meras patenkintas paplūdimio tvarka, bet ne barais

Paklaustas, koks likimas laukia paplūdimio kavinių, Palangos mero Šarūnas Vaitkus priminė, kad prieš apsiimdami teikti paslaugas savivaldybės viešosiose vietose verslininkai žinojo taisykles, jog paplūdimiuose negalima važinėti keturračiais ar kitokia technika, o muziką groti galima tik iki 22 val., su leidimu renginiui – iki 24 val. Po vidurnakčio paplūdimio kavinėse muzikuoti yra griežtai draudžiama.

„Šią savaitę verslininkai, iš kurių kavinių naktimis sklido triukšmas, buvo pakviesti į pasitarimą bei įspėti, jog tuo atveju, jei jie ir ateityje nepaisys Prekybos viešosiose vietose taisyklių, praras leidimą prekiauti ir teikti paslaugas. Savivaldybės administracijos direktorius gali panaikinti leidimą verslininkui, kuriam yra surašyti 2 administracinių teisės pažeidimų protokolai. Tokių priemonių ir bus imamasi, todėl geriau paisyti galiojančių taisyklių ir verslą vykdyti kultūringai“, - įspėja meras.

Š. Vaitkus patikino, kad Palangos paplūdimiai nėra netvarkingi ir priteršti. „Palangos komunalininkai keletą kartų per parą išvalo paplūdimius, tad problemų dėl šiukšlių tikrai neturime. Natūralu, kad dieną, kai paplūdimyje ilsisi daug žmonių, komunalininkų technika negali įvažiuoti į pajūrį, tačiau vakare paplūdimiai sutvarkomi.

Kalbant apie viešųjų tualetų skaičių paplūdimiuose, tikrai nereikia tirštinti spalvų – jų pakanka. Stacionarūs tualetai yra įrengti priekopėje prie kiekvieno išėjimo iš paplūdimio, vienas nuo kito jie nutolę maždaug 300 metrų atstumu. Nemanau, kad yra sunku paeiti du šimtus metrų iki tualeto, čia – kiekvieno kultūros reikalas. Tačiau jei žmogus nenorės naudotis tualetu, jo nepriversime“, - sako meras.

Išgirdęs apie pasiūlymą įrengti paplūdimyje muzikinę pajūrio zoną, Palangos meras patikino, kad šį variantą savivaldybės taryba galėtų svarstyti, tačiau tokia zona atsirasti galėtų nebe šią vasarą ir tikrai ne centriniame paplūdimyje, kur netoliese yra viešbučiai, poilsio namai. „Miesto svečiai, apsistoję Palangoje, turi teisę pailsėti, normaliai išsimiegoti. Galbūt jaunimui skirta zona galėtų atsirasti paplūdimio atkarpoje tarp Palangos ir Šventosios“, - įsitikinęs Š. Vaitkus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Departamentas spręs, ką daryti dėl akoholio reklamos užsienio leidiniuose (23)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas svarstys, ką daryti su Lietuvoje...

Saksofonus džiazo legendoms gaminusi įmonė bus patikėta investiciniam fondui (1)

Logotipas skaičiuoja ilgesnę nei šimto metų istoriją, tačiau, panašu, kad vienus geriausių...

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (63)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (9)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (2)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Top naujienos

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (74)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (123)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs

Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (104)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (280)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (134)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Net geriausieji prisipažįsta: mokytojų trūksta taip, kad tenka susimąstyti apie išlikimą (88)

„Ieškodami mokytojų, verčiamės sunkiai. Privalome išlaikyti savo licėjaus lygį, todėl...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (727)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje (2)

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (22)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...