Planuojamas nekilnojamojo turto mokestis fiziniams asmenims, patalpas naudojantiems komercinei veiklai, kurorto gyventojams jau dabar kelia rūpestį. Vos per keletą mėnesių turintys užsidirbti palangiškiai gali būti priversti atsisakyti veiklos ar imtis “tradicinių” priemonių.
Palanga, Basanavičiaus gatvė
© images.lt
Kelia nerimą

Verslu užsiimantys kurorto gyventojai su nerimu laukia Vyriausybės bei Seimo apsisprendimo dėl naujų mokesčių įvedimo. Ypač baiminamasi, kad komercinei veiklai naudojamos patalpos gali būti apmokestinamos, neatsižvelgiant į išskirtinę kurorto specifiką.

Laikraščio kalbinta 60 narių vienijančios privataus apgyvendinimo paslaugas teikiančios organizacijos “Svetingas šeimininkas” pirmininkė I.Švanienė neslėpė – nerimauti yra dėl ko.

“Aptarti šį klausimą buvo susirinkusi “Svetingo šeimininko” taryba. Jei bus apsispręsta skaičiuoti 1 procento nuo turto vertės mokestį, susidarys nemažos sumos – kalbama bus ne apie šimtus, o apie tūkstančius litų”, - teigė I.Švanienė. Ji atkreipė dėmesį, jog premjeras Algirdas Brazauskas pažymėjo, kad komercinėms patalpoms priskiriami ir nuomojami kambariai.

“O juk visi puikiai žino, kad 90 proc. kurorto gyventojų verčiasi būtent šia veikla. Tai – jų pajamos, iš vasarą gautų pinigų žmonės turi išgyventi dešimt mėnesių”, - kalbėjo I.Švanienė.

Kainų nekels

Anot “Svetingo šeimininko” pirmininkės, norėdami susigrąžinti dėl mokesčių prarastus pinigus apgyvendinimo paslaugų teikėjai turėtų kelti nuomos kainas, bet kyla klausimas, kiek tai būtų efektyvu. “Poilsiautojai ir šiaip labiau linkę apsistoti gerokai pigiau kainuojančiuose namuose be patogumų, tad “Svetingo šeimininko” nariai, dar labiau sukėlę kainas, vargu ar sulauktų nuomininkų. Juo labiau kad paslaugos kokybė nepagerėtų”, - sakė I.Švanienė.

Organizacijos pirmininkė teigė mananti, jog įvestas mokestis turėtų įtakos ir kurorte teikiamų paslaugų kokybei. “Prarasdami dalį pajamų palangiškiai pradėtų mažiau investuoti, tad po kelerių metų paslaugų kokybė suprastėtų”, - mano kurorto gyventoja.

Kreipėsi į premjerą

Sunerimę dėl numatomų mokesčių, “Svetingo šeimininko” atstovai nusprendė raštu kreiptis į premjerą A.Brazauską, Seimo pirmininką Artūrą Paulauską ir parlamentarą Stasį Mikelį. “Kodėl S.Mikelį? Jis yra Seimo Savivaldybių komiteto pirmininkas. Buvęs Neringos meras – jam, pagalvojome, turėtų rūpėti šie klausimai”, - teigė organizacijos pirmininkė.

Rašte palangiškai išdėstė jiems aktualią problemą – nurodė, jog “Svetingo šeimininko” nariai yra tos nuomonės, kad komercinių patalpų mokesčio įvedimas nėra teisingas palangiškių atžvilgiu, nes kurortas poilsiautojų sulaukia tik vasarą, o mokėti mokestį turėtų už visus metus. “Gavau atsakymą, kad klausimas perduotas spręsti finansų ministrui. Abejoju, kad bus atsižvelgta”, - kalbėjo I.Švanienė.

Stebisi apatija

I.Švanienė pripažino, jog įvestas nekilnojamojo turto, naudojamo komerciniams tikslams, mokestis jos vadovaujamos organizacijos atstovų visiškai nesužlugdytų, bet neatmetė galimybės, kad atsirastų norinčių nuslėpti veiklą.

“Tik keista, kad į Vyriausybės planus visiškai nereaguoja kiti kurorto verslininkai – juk komercija užsiimama visoje J.Basanavičiaus gatvėje, tokios paslaugos teikiamos ir kitur – mieste veikia gėlių parduotuvės, kirpyklos ir kita”, - sakė palangiškė. Anot jos, jei kurorto verslininkai susiburtų ir kreiptųsi į premjerą, norimą rezultatą pasiekti būtų lengviau. “Aš manau, kad minėtą mokestį reikėtų diferencijuoti – atsižvelgiant į Palangos kurorto specifiką jis turėtų būti žymiai mažesnis nei kituose šalies miestuose”, - pabrėžė I.Švanienė.

“Svetingo šeimininko” pirmininkė taip pat mano, jog geresnį efektą būtų galima pasiekti, jei aktyviau planuojamų mokesčių klausimu pasisakytų ir Palangos valdžia.

Silpnesnieji iškristų

“Vakarinės Palangos” kalbintas Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas G.Rekašius, vertindamas planus įvesti minėtą mokestį, sutiko, jog tai verslininkams sukeltų papildomų problemų. Anot G.Rekašiaus, Palangoje turtas yra ganėtinai brangus, tad paprasta kavinukė gali būti įkainota ir puse milijono litų. “Vienas procentas turto vertės gali siekti nuo vieno tūkstančio iki dešimčių tūkstančių litų. Tačiau šiuo klausimu dar nėra apsispręsta”, - pabrėžė jis.

Anot asociacijos prezidento, jau dabar aišku, kad papildomas mokestis priverstų kelti komercinių patalpų nuomos kainas, tad kartu tektų branginti ir paslaugas. G.Rekašius atkreipė dėmesį, kad ypač skaudžiai naujovę pajustų verslininkai, neturintys savų patalpų. “Nuomos kaina Palangoje ir taip didelė, tad prisidėjus naujiems mokesčiams silpnesni žaidėjai turėtų nebedalyvauti komercijoje”, - mano verslininkas.

G.Rekašiaus nuomone, pareikšdama savo nuomonę Palangos valdžia taip pat galėtų kiek padėti verslininkams. “Manau, būtų tvirčiau, jei miesto vadovai išsakytų nuostatą, kad būtina atsižvelgti į kurorto specifiką bei diferencijuoti mokestį”, - sakė G.Rekašius.

Aptars vėliau

Asociacijos prezidentas atkreipė dėmesį, jog Palangos verslininkų situacijos negalima lyginti su vilniečių ar kauniečių. “Kituose miestuose, priešingai nei Palangoje, kavinės veikia ištisus metus, o pas mus verslininkai dirba porą mėnesių. Todėl bandysime daryti įtaką projekto rengėjams, kad komercinio turto mokestis, jei bus nuspręsta jį įvesti, būtų diferencijuojamas”, - kalbėjo G.Rekašius.

Trisdešimt du narius vienijančios asociacijos vadovas teigė, jog pirmiausia šį klausimą aptarti ketinama asociacijos susirinkime. “Dabar visi rengiasi artėjančiai vasarai, turi pakankamai rūpesčių, tad, manau, apie tai diskutuosime rudenį, kai jau bus aišku, ar šis mokestis tikrai bus. Beje, kreipsimės ir į Nacionalinę viešbučių ir restoranų asociaciją bei palaikysime jų poziciją”, - sakė G.Rekašius.

"Vakarinė Palanga"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prancūzijos valdžia atsisakė planų statyti tarptautinį oro uostą vakarinėje šalies dalyje

Prancūzijos vyriausybė atsisakė prieštaringų planų statyti naują tarptautinį oro uostą...

„Telegram“ planuoja ICO, tikisi pritraukti 1,2 mlrd. JAV dolerių (3)

Išmaniąją šifruoto susirašinėjimo programėlę „Telegram“ sukūręs startuolis planuoja iki...

Kanados centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą iki 1,25 proc. (2)

Kanados centrinis bankas trečiadienį padidino bazinę palūkanų normą 25 baziniais punktais iki...

Ministras atleido Eriką Bėrontą (44)

Nuo rytdienos (ketvirtadienio) naujai paskirtas senasis Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovas...

FED: JAV pramonė gamybos prieaugis pernai - didžiausias nuo 2010 metų (2)

JAV pramonė 2017 metais atsigavo, - jos gamybos prieaugis buvo didžiausias per septynerius...

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių reitingų varžytuvėse – intriga: duomenys išsiskyrė (33)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai – vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (2)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (16)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (470)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

15 metų seriale „Kobra 11“ besifilmuojantis Erdoganas Atalay atskleidė užkulisius: keisti dalykai, vykę televizijoje anksčiau

Greitkelių detektyvo Semiro Gerkhano vaidmenį ilgą laiką RTL televizijos rodomame seriale...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (452)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (8)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Valančiūno ir Drummondo dvikovoje – žvėriški dvigubi dubliai ir lietuvio komandos pergalė (1)

NBA pirmenybėse po nesėkmingos atkarpos pergalės skonį vėl pajuto Toronto „Raptors“ (30-13)...

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (14)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...