„Pandemijos poveikį pajutome stipriai. Keliavimo apribojimai lėmė drastišką klientų srautų sumažėjimą, o vėliau, siekdami užtikrinti darbuotojų ir klientų saugumą, turėjome papildomai investuoti į higienos sąlygų užtikrinimą, riboti lankytojų srautus.

Pandemijos akivaizdoje teko pavėlinti mūsų susitarimus su tarptautiniu viešbučių tinklu „AccorHotels“, buvo atidėta jau pradėta viešbučio renovacija, teko iš naujo suplanuoti investicijų tęstinumą ir ieškoti papildomo finansavimo galimybių“, – sakė viešbučio „Royal SPA Residence“ direktorius Rimantas Šimkevičius.

Pasak viešbučio vadovo, suplanuotos investicijos yra būtinos siekiant užtikrinti viešbučio konkurencingumą ir patrauklumą vietos bei užsienio svečiams, taip pat stengiantis atliepti tarptautinės franšizės reikalavimus apgyvendinimo ir SPA paslaugų teikimo kokybei.

„Baigiantis metams jaučiame, kad įmonių poreikis finansavimui yra pasikeitęs ir pandemija gali turėti ne tik trumpalaikes, bet ir ilgalaikes sistemines pasekmes. Panašiomis nuotaikomis gyvena ir visa Europa. Europos Komisija jau atkreipė dėmesį, kad pandemiją gali lydėti vangesnės verslo investicijos ir ragina ES valstybes nares skatinti investicijų intensyvumą, padėti verslui pasiruošti ekonomikos atsigavimo periodui.

Taigi, Fondo teikiamas finansavimas investicijų tęstinumui yra tvarus būdas ne tik padėti atskiroms įmonėms ir paskatinti nukentėjusius sektorius, bet ypatingai bus svarbus šalies tarptautinio konkurencingumo kontekste ekonomikos atsigavimo laikotarpiu“, – investicijų skatinimo svarbą pabrėžė VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Fondo sutartis su viešbučiu pasirašyta šešerių metų laikotarpiui, kuriam pasibaigus įmonė grąžins pasiskolintas lėšas. Taip pat numatyta galimybė be jokių apribojimų lėšas grąžinti anksčiau sutarto termino.

Pagal ūkio sektorius, 2020 m. prie Lietuvos ekonomikos susitraukimo daugiausiai prisidėjo paslaugų sektorius, o apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios įmonės patyrė daugiau nei 12 mln. eurų nuostolių. Fondo finansavimo modelis leidžia per trumpą laiką atstatyti įmonių likvidumą ir padeda užtikrinti investicijų bei inovacijų vystymo tęstinumą, prisideda prie tarptautinio įmonių konkurencinio potencialo išsaugojimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės