aA
Valstybės pagalbos paketas šiuo metu įgauna kontūrus: nuo COVID-19 verslas maždaug po mėnesio gali tikėtis subsidijų, už darbuotojų atlyginimus per prastovas bus mokamos didesnės kompensacijos, dengiančios iki 100 proc. atlyginimo. Apribotas pinigų tekėjimas „pro šalį“ – nebelieka subsidijų prastovoms pasibaigus, apkarpytos savarankiškai dirbančiųjų išmokos, darbo paieškos išmokos. Užsimenama apie antrą pagalbos paketą, kuris gali pasiekti nukentėjusius labiausiai.
Pagalbos paketas šiemet: valstybė apmokės algas per prastovas, mokės subsidijas, atidės mokesčius
© Shutterstock

Pagrindinė naujovė Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje – tiesioginės subsidijos nedidelėms įmonėms, kurių apyvartos siekia iki 50 mln. eurų. Tam skiriama 150 mln. eurų, o viena įmonė galės tikėtis 25 proc. per metus sumokėto GPM.

Dar ruošiamas papildomas 180 mln. eurų paketas, kuris taipogi galėtų virsti subsidijomis labiausiai nukentėjusiomis įmonėmis. Taip pat teberuošiama lengvatinių paskolų schema.

Darbdaviai prastovų metu gaus didesnes kompensacijas už mokamą atlyginimą darbuotojams, jų dydis apribotas iki 1,5 minimalios algos. Tai šiuo metu aktualu maždaug 50 tūkst. darbuotojų Tačiau nebeliko dosnių subsidijų po prastovų, kurios buvo mokamos 6 mėnesius po to, kai darbuotojai jau grįžo į darbus. „Delfi“ rašė, kad tam pernai prireikė apie pusės milijardo eurų, o šia parama naudojosi netgi įmonės, kurių darbuotojai nebuvo prastovose.

„Tikimasi, kad pasieks būtent tuos, kuriems paramos reikia labiausiai: nuo pandemijos nukentėjusį šalies verslą ir gyventojus“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas.

„Sodroje“ nuo pandemijos nukentėjęs verslas galės atidėti įmokas. VMI tęsia taikomas paramos priemones automatiškai, tačiau atnaujino nukentėjusiųjų įmonių sąrašą – iškritusios įmonės nebelaikomos nukentėjusiomis ir jos turi suskubti kreiptis dėl beprocentės paskolos sudarymo.

Gyventojams – taipogi yra naujovių. Darbo paieškos išmoką galės gauti tie, kurie neteko darbo ne anksčiau kaip 3 mėn. iki ekstremalios situacijos ar karantino paskelbimo.

Savarankiškai dirbantieji gaus trimis eurais didesnes išmokas, tačiau trumpiau, gavėjų sąrašas susiaurintas.

Subsidijos – 150 mln. eurų įmonėms, kurių pajamos mažesnės nei 50 mln. eurų

Vyriausybė jau yra pritarusi subsidijų nuo Covid-19 nukentėjusioms įmonėms koncepcijai, kurios tikslas – padėti labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms įveikti koronaviruso (COVID-19) sukeltas neigiamas pasekmes ir išsaugoti įmonės likvidumą.

Tačiau dabar numatoma, kad subsidijas gali gauti ir didesnės – tai yra daugiau nei 250 darbuotojų turinčios nuo pandemijos nukentėjusios įmonės.

„Anksčiau subsidijų paketą buvo svarstyta skirti smulkiam ir vidutiniam verslui, tačiau vertinant karantino poveikį visam verslui, buvo nutarta, kad į išmokas galės pretenduoti ir daugiau nei 250 darbuotojų turinčios įmonės. Subsidijos sieks 25 proc. praėjusiais metais sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (GPM), iš viso tam skirta 150 mln. eurų“, – „Delfi“ paaiškina Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Nuo pandemijos nukentėjusios įmonės galės gauti subsidijas, jei jų metinės pajamos pernai neviršijo 50 mln. eurų arba turto balansinė vertė 2019 metų pabaigoje neviršijo 43 mln. eurų.

Paramą gaus tos įmonės, kurių apyvarta 2020 m. kovo 1 d. – 2020 m. spalio 31 d., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., krito 30 procentų ir daugiau.

Tiesa, Vyriausybė ruošiamame pakeitime numatyta, kad jeigu pagrindinė ūkinė veikla uždrausta po 2020 m. lapkričio 30 d., pajamų sumažėjimui lyginamasis laikotarpis yra 2020 m. gruodžio 1 d. – 2021 m. sausio 31 d. lyginant su atitinkamu laikotarpiu prieš metus.

Šios paramos negalės gauti žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros sričių įmonės, kredito ir finansų įstaigos.

„Ši priemonė pradės veikti iš karto, kai tik bus pabaigti derinimai dėl techninio įgyvendinimo, planuojama, kad tai neturėtų užtrukti ilgiau nei dvi savaites (šiuo metu yra derinama pakeitimo schema su Europos Komisija)“, – informavo ministerija.

Subsidijos įmonėms bus dalijamos „pagal eilę“ – tęstinės atrankos būdu, kol bus išnaudoti 150 mln. eurų, arba baigsis terminas. Nurodoma, kad lėšų negalima naudoti dividendams išmokėti.

„Kovo mėnesį institucijos tam tikru galbūt ir atsitiktiniu būdu patikrins įmones ir jei taip nutiktų, kad apyvarta nėra nukritusi 30 proc., tą subsidiją gali tekti grąžinti. Vis dėlto tai yra dideli valstybės mokesčių mokėtojų pinigai“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

EIM atstovai informavo, kad terminas, kada būtų galima priimti paraiškas, priklausys nuo to, kada pavyks sklandžiai susitarti su socialiniais partneriais ir paramą patvirtini EK – optimistiniu scenarijumi, po mėnesio.

Kalba apie papildomus 180 mln. eurų nukentėjusioms įmonėms

A. Armonaitė informavo, kad verslui planuojamas antras paramos pakeltas, kuris savo dydžiu prilygs pirmajam.

„Konkrečiau galėsiu pasakyti visai netrukus, reikia suderinti su socialiniais partneriais. (…) Vertiname galimybes tokias: kaip padėti ypatingai nukentėjusiems verslams, kurių apyvarta krito 50 proc. ir daugiau, kaip papildomai be SADM priemonių padėti savarankiškai dirbantiems, kaip sukurti galimybių kurti ir naujas darbo vietas“, – vardijo A. Armonaitė.

Ministerijos atstovai pristatė, kad perskirstant lėšas buvo atrasti papildomi 150 mln. eurų, iš viso bendra antro paketo apimtis galėtų siekti 180 mln. eurų

„Mums ši tiesų yra prioritetas verslui, nes karantinas, dar matote, trunka ir truks, tai inventorizavome savo vidinius resursus“, – teigė A. Armonaitė.

Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė
© DELFI / Josvydas Elinskas

Prastovų metu algas moka valstybė

Nuo 2021 metų darbdaviams už prastovose esančius darbuotojus bus kompensuojamas visas (100 proc.) prastovų metu darbuotojui priskaičiuotas ir išmokamas darbo užmokestis.

Maksimalus kompensuojamas dydis sieks 1,5 minimalios mėnesinės algos, t. y. 963 eurus „ant popieriaus“ (apie 651 Eur „į rankas“). Tačiau kompensuojama suma negalės būti didesnė nei darbo sutartyje nustatytas darbo užmokestis iki antro karantino paskelbimo dienos. Subsidijos, skirtos darbdaviams kompensuoti darbo užmokestį prastovose esantiems darbuotojams, bus mokamos visą karantino laikotarpį ir dar vieną mėnesį po to, kai baigsis karantinas.

„2020 metais net ir visiškai veiklą sustabdžiusios įmonės turėjo mokėti 10 proc. darbo užmokesčio per prastovas, dėl ko dalis jų buvo priverstos rinktis darbuotojų atleidimą. Tikimasi, kad 100 proc. kompensavimas darbdavius labiau paskatins išlaikyti darbo vietas“, – informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, šiuo metu prastovas darbuotojams yra paskelbusios 7 tūkst. įmonių, apie 50 tūkst. darbuotojų Vien už lapkričio mėnesį dėl subsidijų prašymus pateikė 6126 įmonės už 35 332 darbuotojus, prašoma suma siekia 12,5 mln. eurų.

Užsuko paramos „kranelį“, kuriuo buvo remiama po prastovų

Nuo metų pradžios atsisakoma subsidijų po prastovų ar pagal patvirtinta tam tikrą veiklų sąrašą – subsidijos po prastovų yra mokamos iki 2020 metų gruodžio 31 d.

„Šia parama galėjo naudotis ir tos įmonės, kurioms praėję metai buvo sėkmingi, o darbuotojai nė nebuvo prastovose, kai tuo tarpu pernai parama nebūtinai pasiekė visas nukentėjusias įmones. Subsidijos po prastovų nepasiteisino. Tą pripažino ir ragino koreguoti ir verslo bendruomenė, ir ekonomistai“, – pripažįsta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovas.

Socialinės apsaugos ir darbo minsiterija (SADM) pandemijos pasekmių suvaldymui 2021 metais iš viso numačiusi skirti 280 mln. eurų. Dar papildomai yra numatyti 92 mln. eurų išmokoms už 2020 metų gruodžio mėnesį.

Už priimtą darbuotoją – paskata

Darbdaviai gali pasinaudoti remiamojo įdarbinimo priemonėmis ir gauti subsidijas darbo užmokesčiui, jeigu įdarbins labiausiai pažeidžiamus gyventojus ir padės jiems vėl sugrįžti į darbo rinką.

„Subsidijos gali būti mokamos darbdaviams, kurie įdarbina Užimtumo tarnybos siunčiamus papildomai darbo rinkoje remiamus bedarbius: pavyzdžiui, turinčius negalią, vyresnio amžiaus (nuo 45) ar jaunus asmenis (iki 29 metų), ilgalaikius, nekvalifikuotus bedarbius ir kt.“, – paaiškina T. Kavaliauskas.

Tomas Kavaliauskas
Tomas Kavaliauskas
© DELFI / Domantas Pipas

Savarankiškai dirbantiesiems – 260 eurų per mėnesį

Šiemet apribotos fiksuoto dydžio išmokos savarankiškai dirbantiems asmenims – jas gaus siauresnis asmenų sąrašas. Ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu bus galima gauti nebe 257 Eur, o 260 Eur, jei savarankiškai dirbantieji atitiks šias sąlygas:

  • Savarankiška veikla registruota bent 3 mėnesius per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki karantino ir ekstremalios situacijos paskelbimo dienos.
  • Dėl ūkinės veiklos ribojimų asmuo įtrauktas į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą.
  • Gaunamas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar prilyginamus teisinius santykius neviršija 642 eurų „ant popieriaus“.
  • Jei tai juridinis asmuo, jis negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas.

Karantinui pasibaigus, išmoka dirbantiems savarankiškai dar bus mokama vieną mėnesį (anksčiau buvo 2 mėn.), o vėliau jos mokėjimas nutraukiamas.

Verslas, savarankiškai dirbantieji gali atidėti „Sodros“ įmokas

Įmonės karantino laikotarpiu galės atidėti įmokas „Sodrai“ be palūkanų ir delspinigių. Šias įmokas atidėti galės tos įmonės, kurių ūkinė veikla Vyriausybės sprendimu apribojama, įmonė taip pat turi būti įtraukta į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų sąrašą.

COVID-19 poveikį patyręs verslas įmokų galės nemokėti už karantino laikotarpį, o padengti susidariusią skolą be palūkanų bus galima per ne ilgesnį nei 5 metų laikotarpį. Pirmojo karantino metu verslas įmokų galėjo nemokėti nuo karantino pradžios ir dar du mėnesius jam pasibaigus, informuoja SADM.

Per pirmąjį karantiną įmokos Sodrai buvo atidėtos apie 6000 įmonių. Per šį karantiną – kol kas keliems šimtams, bet beveik 4000 įmonių kreipėsi netaikyti sankcijų.

„Sodros“ Įmokas atidėti gali ir savarankiškai dirbantieji

Neigiamą COVID-19 poveikį patyrę savarankiškai dirbantys, kurių veikla apribota dėl karantino ir kurie įtraukti į VMI sąrašus, gali taip pat atidėti įmokų mokėjimą supaprastinta tvarka. Nuketėję nuo COVID-19 savarankiškai dirbantys asmenys įmokų galės nemokėti už karantino laikotarpį, o padengti susidariusią skolą be palūkanų bus galima per ne ilgesnį nei 5 metų laikotarpį, paaiškina SADM.

Savarankiškai dirbantieji gali atidėti ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas ir likti apdrausti.

„Karantino metu savarankiškai dirbantys asmenys yra laikinai atleisti nuo PSD mokėjimo. Net ir nemokėdami PSD, šie gyventojai gali gauti sveikatos paslaugas. PSD įmokas už karantino laikotarpį savarankiškai dirbantys gyventojai galės sumokėti per dvejus metus. Karantinui pasibaigus, PSD įmokos bus mokamos kaip įprasta“, – paaiškina SADM.

VMI automatiškai pratęsė taikomas priemonės – reikia būti naujame sąraše

VMI paskelbė 67,4 tūkst. įmonių sąrašą, kurioms mokestines pagalbos priemones taikys ateinantį pusmetį, daugiau kaip 50 proc. įmonių mokestinės pagalbos priemonės, kurios buvo taikomos anksčiau, yra pratęstos, jos buvo taikomos ir anksčiau. Naujai sudarytas įmonių sąrašas yra skelbiamas VMI interneto svetainėje.

Mokesčių atidėjimai pratęsti iki balandžio 30 dienos – iki tos datos ir dar du mėnesius nebus skaičiuojami delspinigiai, nevykdomi mokesčių išieškojimo veiksmai.

VMI siūlo sudaryti mokestinės paskolos sutartis be palūkanų, į naują sąrašą įtraukti verslininkai prašymą VMI turės pateikti iki balandžio 30 d. Pirmąsias paskolos įmokas galima prašyti atidėti vieneriems metams.

„Jei įmonė iškrito iš sąrašo, ji nebėra laikoma nukentėjusia nuo pandemijos ir turi kreiptis dėl beprocentės paskolos iki 2021 vasario 28 dienos“, – informavo VMI atstovai.

Sudarant naująjį sąrašą mokesčių administratorius atsižvelgė ir į įmonės veiklos rodiklius. Pvz. į sąrašą nėra įtrauktos įmonės, kurių apyvarta pernai spalio – lapkričio mėn., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., nesumažėjo. Į jį nepateko įmonės, įtrauktos į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą, taip pat buvo vertinama ar įmonė nėra bankrutuojanti, likviduojama ir kt. Be to, VMI pasilieka teisę patikrinti ar įmonė patyrusi neigiamą COVID-19 poveikį iš tiesų susidūrė su realiais finansiniais sunkumais.

Pagalbos paketas šiemet: valstybė apmokės algas per prastovas, mokės subsidijas, atidės mokesčius
© Shutterstock

Apie 50 proc. į sąrašą įtrauktų įmonių vykdoma veikla buvo apribota ir pavasarį įvesto karantino metu, ir dabar, tad joms mokestinės pagalbos priemonės yra pratęsiamos. Kita pusė įmonių į sąrašą pavasarį įtrauktos nebuvo, tačiau rudens karantino metu yra laikomos nukentėjusiomis – joms mokestinės pagalbos priemonės yra taikomos nuo 2021 m. sausio 1 d.

Gyventojai, kurių ekonominė veikla įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą, taip pat gali pasinaudoti atleidimu nuo deklspinignių, nebus vykdomi nauji išieškojimo veiksmai, jie nebus laikomi skolingi valstybei, jei skolos susidarė po 2020 m. kovo 16 dienos.

Lengvatinės paskolos taipogi derinamos su EK

Verslas netrukus galės tikėtis tiesioginių paskolų iš „Invegos“ – jos bus skiriamos tik nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms. Kol kas tenurodoma, kad priemonė rengiama ir ji bus pradėta įgyvendinti tik gavus EK sprendimą. Šiuo metu ši parama derinama su visuomene, socialiniais partneriais ir institucijomis.

Taip pat rengiama rizikos rizikos kapitalo priemonė, skirta startuoliams „Akceleratorius 2“, finansinė priemonė „Perspektyva“. Pastarosios pagrindinis tikslas – skatinti inovacijų veiklas, suteikiant verslo subjektams palankias finansavimo sąlygas tiesiogiai „Invegos“ teikiamų paskolų forma bei antrasis subsidijų paketas, kurio gaires Ekonomikos ir inovacijų ministerija tikisi pristatyti kitą savaitę.

Taip pat šiuo metu galioja šios priemonės verslui: Eksporto kredito garantijos, priemonė Alternatyva, sutelktinės paskolos „Avietė“, Tiesioginės „Invega“ paskolos turizmo paslaugų teikėjams ir viešojo maitinio įstaigoms, Garantijos už kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimą, Pagalbos verslui fondas, Rizikos kapitalo priemonės, Kūrybiniai čekiai COVID-19, E-verslo modelis COVID-19, Individualios garantijos, Individualios garantijos didelėms įmonėm, Dalinis palūkanų kompensavimas.

Kiek šiemet iš viso kainuos Ekonomikos ir inovacijų minsiterijos teikiama parama verslui nukentėjusiam dėl COVID-19, šiuo metu nėra paskaičiuota.

Netekus darbo – papildoma 212 eurų paieškos išmoka

Be standartinės paramos bedarbiams, toliau bus mokama papildoma darbo paieškos išmoka, tačiau jos mokėjimas apribotas.

Į darbo paieškos išmoką gali pretenduoti Užimtumo tarnyboje registruoti ir bedarbio statusą turintys asmenys, nedalyvaujantys aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, darbo netekę ne anksčiau kaip 3 mėn. iki ekstremalios situacijos ar karantino paskelbimo.

Darbo paieškos išmokos negalės gauti asmenys, kurie turi teisę gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką ar kai jos mokėjimo laikotarpis asmens kreipimosi į Užimtumo tarnybą metu yra pasibaigęs.

Atšaukus ekstremaliąją situaciją ar karantiną, darbo paieškos išmoka bus mokama dar 1 mėnesį. Darbo paieškos išmoka 2021 metais sieks 212 eurų.

Prižiūrint vaiką galima gauti ligos išmoką

Ekstremaliosios situacijos ir karantino metu atsiradus būtinybei prižiūrėti vaiką iki 4 klasės ar pagal bendrojo arba specialiojo ugdymo programą besimokantį vaiką su negalia, galima pasinaudoti ligos išmokomis, jos gali būti skiriamos tėvams, globėjams ir dirbantiems seneliams.

Nedarbingumo pažymėjimas taip pat išduodamas ir ligos išmoka mokama, kai tenka prižiūrėti vaiką iki 4 klasės ir vaiką su negalia dėl privalomos izoliacijos ar paskelbto infekcijų plitimą ribojančio režimo.

Ligos išmoka siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“ – tai atitinka 85 proc. darbo užmokesčio „į rankas“.

Pagalbos paketas šiemet: valstybė apmokės algas per prastovas, mokės subsidijas, atidės mokesčius
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Atskirų išmokų pensininkams ar vaikams nebežada

Socialinė apsaugos ir darbo ministerija nebežada kartoti pernykštės praktikos skirti vienkartines išmokas, kaip pvz., pernai pensininkams skirti 200 eurų.

„Parama nukentėjusiems nuo pandemijos šiais metais siekiama, kad būtų tikslingesnė ir taiklesnė, todėl siekiama, kad ji pasiektų tuos, kuriems paramos reikia labiausiai. Nėra planuojama mokėti vienodo dydžio vienkartines išmokas tam tikroms tikslinėms grupėms, bet ieškoma būdų, kaip padėti jautriausioms socialinėms grupėms“, – paaiškina SADM atstovas T. Kavaliauskas.

Vienišų senjorų skurdą ir atskirtį ketinama mažinti vienišų asmenų pensija, kuri pasiektų ne tik našlius.

Psichologinė pagalba
Psichologinė pagalba
© Shutterstock

Papildomai skiriant 41 Eur dydžio vaiko pinigus nepasiturinčioms šeimoms, kurių pajamos sumažėjo, šiemet atsižvelgiama ne į 12 praėjusių mėnesių, o 3 mėnesių pajamas. Nepasiturinčia šeima laikoma tokia, kurioje vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 256 eurų, neskaitant pačių vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio bei nedarbo socialinio draudimo išmokos. Toks palengvinimas galios dar 6 mėnesius po ekstremaliosios situacijos ir karantino atšaukimo.

Socialinė parama – kai pajamos neviršija 140,8 eurų

Su finansiniais sunkumais susidūręs asmuo ar šeima į savo savivaldybę gali kreiptis piniginės socialinės paramos: socialinės pašalpos, būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijų. 2021 metais teisę į socialinę pašalpą įgis asmenys, kurių vidutinės mėnesio pajamos asmeniui neviršys 140,8 eurų.

Apskaičiuojant vidutines mėnesio pajamas, neįskaitoma išmoka vaikui (vaiko pinigai), dalis darbinių pajamų ir nedarbo socialinio draudimo išmokos. Nustatant teisę į piniginę socialinę paramą, laikinai nevertinamas besikreipiančiojo nuosavybės teise turimas turtas. Toks palengvinimas galios dar 6 mėnesius po ekstremaliosios situacijos ir karantino dėl koronaviruso pandemijos pabaigos.

Pasibaigus šiems 6 mėnesiams, jeigu šeimos arba asmens nuosavybės teise turimo turto vertė viršys nustatytą ribą, į turtą bus neatsižvelgiama 3 mėnesius, kai dėl paramos kreipiasi pirmą kartą arba praėjus 2 metams nuo paskutinio paramos gavimo.

www.DELFI.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
2.3158

Kanada pasiūlė Ukrainai paskolą ekonomikai stiprinti (5)

Kanada pasiūlė Rusijos puolimo grėsmę šiuo metu patiriančiai Ukrainai 120 mln. Kanados...

Ekonomistas siūlo išeitį sušvelninti infliacijai: daliai mokesčius mažinti, kitiems – didinti (70)

Ekonomistas Paulius Kunčinas tikina, kad Lietuva su infliacija galėtų kovoti daliai gyventojų...

Auganti infliacija skatina investuoti į auksą: ekonomistai pažymi, kad ši alternatyva leidžia sutaupyti, o ne užsidirbti (3)

Daugelyje pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvoje , sparčiai auganti infliacija yra vienas iš...

Aplinkos ministerija pradeda reformą: žemės valdymas bus perduodamas savivaldai (3)

Prasideda vienas svarbiausių laukiamų pokyčių, po kurio savivaldybės patikėjimo teise valdytų...

Šiaulių regione stabdomas šiukšlių rūšiavimas (18)

Šiaulių regiono komunalines atliekas rūšiuojanti bendrovė „NEG Recycling“ nuo šeštadienio...

Top naujienos

D+Naomi Kresge, Tim Loh, Fergal O'Brien, DELFI

Ekspertai: omikron – dar ne pabaiga, galimas ir juodasis scenarijus (1)

Dvejus metus sėjęs užkratą ir mirtis, COVID-19 ir vėl keičiasi. Omikron atmaina plinta...

Lietuvos aviacijoje pažėrė naujienų: kelionės brangs, bet žada daug naujų krypčių (4)

Praėję metai visai aviacijos industrijai buvo itin permainingi metai. Vasarą Lietuvoje sparčiai...

Pedofilui mirtiną egzekuciją surengęs žudikas: tai buvo jaunystės klaida (99)

„Tai buvo jaunystės klaida, už kurią jau pakankamai sumokėjau“, – įsitikinęs dėl tyčinio...

D+Vaidas Mikaitis

Uždariausios valstybės diktatorius įsigeidė sunaikinti vienintelį patrauklų šalies objektą: ar jam pavyks užverti pragaro prieangį?

Turbūt pastebėjote, jog paskutiniai du mano pasakojimai buvo apie buvusias sovietines centrinės...

Orai: aprimus vėjui naktimis pašals smarkiau

Sekmadienį šalyje jau sustiprės aukšto atmosferos slėgio laukas. Nors debesų vis dar bus...

Kaunas pradeda savo kaip Europos kultūros sostinės metus: minios žmonių susirinko į atidarymo renginį (50)

Sausio 22-ą, šeštadienį, Kaune prie „Žalgirio“ arenos minios žmonių susirinko į renginį...

D+Modesta Meškė

Tai yra madingiausia ir gražiausia antakių forma šiais metais: įkvėpė seksualioji aktorė, į kurią daugelis nori lygiuotis

Pažiūrėję į save veidrodyje atkreipkite dėmesį į vieną svarbią išvaizdos detalę –...

Palydovai užfiksavo, kas vyksta Žemės atmosferoje: per metus – kardinalūs CO2 pokyčiai (28)

Šioje animacijoje pavaizduota, kaip augalai sugeria ir išskiria anglies dioksidą keičiantis metų...

D+Giedrė Balčiūtė

Atsakė į amžiną klausimą: valytis dantis geriau prieš pusryčius ar po?

Dantis būtina valyti dukart per dieną – ryte ir vakare, tik taip juos išsaugosime sveikus. Tai...

Gyventojai stveriasi už galvų: už šildymą moka šimtais eurų, bet namuose – vos 15 laipsnių šilumos (122)

Sąskaitos už šildymą skaičiuojamos sumokant šimtus eurų, tačiau namuose – vos 15-17...