aA
Į Seimo tribūną iškviesto susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atsakymai į pateiktus klausimus, įsiplieskus skandalui dėl galimos korupcinės veiklos, opozicijos neįtikino. Konservatoriai teigia, kad ministro atsakymų nesupratę todėl, užsiminė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, neatmestina galimybė, kad J. Narkevičiui bus inicijuota interpeliacija ar net parlamentinis tyrimas. Tuo tarpu liberalų atstovas Eugenijus Gentvilas, pritardamas konservatorių mintims dėl esą nuo klausimų išsisukinėjusio J. Narkevičiaus, galimybės interpeliacijai ar kitokioms procedūroms Seime teigė nematąs.
Jaroslavas Narkevičius
Jaroslavas Narkevičius
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Ši operacija vadinasi „Išgelbėti eilinį Narkevičių“. Mestos visos pastangos ir pajėgos pirmininkaujančių“, – po ministro J. Narkevičiaus atsakymų Seimo tribūnoje teigė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, pridurdamas, kad apskritai sunku buvo suprasti J. Narkevičiaus atsakymus.

Jo kolegė partijoje Agnė Bilotaitė atsakymus įvertino perfrazuodama premjerą Saulių Skvernelį, pastarąją savaitę LRT tyrimą dėl J. Narkevičiaus pavadinusį „sekamomis pasakomis“.

„Aš tai galėčiau pavadinti sekamomis pasakomis. Bandoma kažką vynioti, bet atsakymų normalių neišgirdome, bandoma prisidengti savo mirusiais tėvais“, – teigė politikė ir neatmetė galimybės ateityje inicijuoti atitinkamas procedūras J. Narkevičiui.

„Opozicija tarsis dėl interpeliacijos ir artimiausiu metu svarstys dėl šio klausimo“, – teigė politikė Jai antrino ir opozicijos lyderis G. Landsbergis.

„Tai yra būdas gauti tikslius atsakymus. Tačiau mes turime būti apsisprendę, kad tai yra geriausias kelias. Tarsimės su opozicija“, – aiškino G. Landsbergis.

Savo ruožtu liberalas E. Gentvilas teigia, kad opozicijai imtis tokių priemonių, apie kurias užsiminė A. Bilotaitė ir G. Landsbergis, neverta.

„Nematau prasmės. Interpeliacija sugrius, valdantieji turi daugumą. Bus sakoma, kad ir Seimas reabilitavo Narkevičių. Mano manymu, jei jau vyksta ikiteisminis tyrimas, tai viskas ir turi judėti šia kryptimi. Politinės atsakomybės klausimus opozicija gali kelti, bet užsiimti bevaisėmis interpeliacijomis – nematau prasmės“, – Seime žurnalistams teigė E. Gentvilas.

Politiko manymu, lemiamą žodį šioje istorijoje turėtų tarti visgi premjeras.

„Tai yra premjero atsakomybės klausimas. Jeigu Skvereliui viskas aišku, tada viskas gerai. Narkevičius turėtų premjerui pateikti dokumentus, premjeras peržiūrėti ir pranešti visuomenei, ar viskas tvarkoje. Duoti savo garbės žodį. Dabar premjeras pradeda guldyti galvą nematęs dokumentų. Tai nerimta“, – kalbėjo E. Gentvilas, pridurdamas, kad po J. Narkevičiaus atsakymų aiškumo didesnio neatsirado.

„Man atrodo, kad po šių atsakymų skaidrumo nepadaugėjo. Yra nesutampančių duomenų – namo rekonstrukcijos kaina: tarp 150 tūkst. šiandien pasakytų ir 400 tūkst. su viršum litų, anksčiau išdėstytų.

Man nuostabą kelia tai, kad paprastas valstybės tarnautojas šiuo laikotarpiu negalėjo turėti didelių pajamų, tačiau namą rekonstruoja pakankamai greitai be jokių paskolų“, – svarstė E. Gentvilas.

Seimo ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkėje J. Narkevičius atsakinėjo į opozicijos pateiktus klausimus dėl jo namo renovacijos Trakuose. Opozicija, reaguodama į LRT atlikto tyrimo išvadas, kėlė ir ministro politinės atsakomybės klausimą.

Tribūnoje J. Narkevičius pareiškė neketinąs atsistatydinti ir melu vadina teiginius, esą jis padėjo bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

„Neketinu atsistatydinti. Kartu džiaugiuosi, kad žiniasklaida jau pradėjo kritiškai vertinti šią sukurptą ir baltais siūlais susiūtą istoriją“, – Seimo tribūnoje, atsakydamas į Seimo narių klausimus, sakė J. Narkevičius.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.8000

Marius Narmontas apie „Rail Baltica“ projektą: šiais metais daugiausia dėmesio skiriama didelio masto statybos darbų pasirengimui (1)

Europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą vykdančios bendrovės „RB Rail AS”...

Vyriausybė veiklą atnaujinti leido, bet kino teatrai durų dar neatvers kelias savaites (31)

Vyriausybė nuo pirmadienio leido atnaujinti kino teatrų paslaugas, tačiau bilietų dar galima...

Po atlaisvinimų veiklą atnaujinusios sanatorijos ir SPA siūlo naujas paslaugas: telefonai netilo viso karantino metu (41)

Po Velykų Lietuvoje atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, darbą atnaujina per karantiną...

Apžvelgė VMI sąraše esančias įmones: rizika auga, bet feniksų nematyti (2)

VMI sąraše esančių įmonių rizika auga greičiau nei likusio verslo, darbuotojų skaičius vis...

Lietuvoje duris užvėrė „Promod“ parduotuvės, tačiau atsidarymo laukia kitas prekės ženklas (32)

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje ir Latvijoje duris užvėrė visos „Promod“ prekės ženklo...

Top naujienos

Kritiškai įvertino „valstiečių“ svarstymus trauktis iš derybų rengiant susitarimą dėl švietimo: trūksta argumentų ir kantrybės

Nacionalinio susitarimo dėl švietimo projektą rengiančių partijų atstovai kritiškai vertina...

Naujas reikalavimas gali tapti dar vienu iššūkiu abiturientams: jeigu jo neįvykdys, nebus prileisti prie egzaminų (19)

Šių metų abiturientai beveik visus mokslo metus mokėsi nuotoliniu būdu, bet tai ne vienintelis...

Šioje šalyje apie pandemiją jau primena tik kaukės: tai vienintelis kelias išspręsti tą baisią situaciją (283)

Vakcinacijos apimtimis pasaulyje lyderiaujantis Izraelis grįžta į normalų gyvenimą. Lietuvos...

Per praėjusią parą nustatyti 726 nauji koronaviruso atvejai, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės ligoninėse šiuo metu gydomas 1101 COVID-19 pacientas (144)

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 726 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

„Youtube“ asmenybė per 2 minutes pasiuntė UFC kovotoją į nokautą – nori pamokyti ir McGregorą

„Youtube“ asmenybė ir aktorius Jake'as Paulas savo ambicijas susigrumti su UFC žvaigžde Conoru...

Vyriausybė veiklą atnaujinti leido, bet kino teatrai durų dar neatvers kelias savaites (31)

Vyriausybė nuo pirmadienio leido atnaujinti kino teatrų paslaugas, tačiau bilietų dar galima...

NTAKD: apsinuodijimų alkoholiu per karantiną sumažėjo beveik dukart (2)

Apsinuodijimų alkoholiu Lietuvoje per pirmąjį karantiną ir dalį antrojo karantino pernai...