Tačiau parlamento Darbo partijos frakcijos atstovas ir vienas iš pagrindinių idėjos iniciatorių Vytautas Gapšys tvirtina, kad nesėkmė renkant gyventojų parašus paties projekto nenumarina ir rudens sesijos metu įstatymas gali būti teikiamas Seime. Pasak jo, „gyvai" pasirašiusių buvo „tūkstančiai", tuo tarpu el. būdu – šiek tiek virš 2 tūkst. gyventojų.

„Parašų aišku nesurinkome. Gaila, kad gyventojai, kurie turi būsto paskolas ir kurie gyvai sutikti mielai pasirašydavo, nepasistengė elektroniniu būdu išnaudoti šios galimybės. Bet mes svarstome, pasiderinę su opozicija, rudenį teikti tą projektą. Taip padėkodami, atkreipdami dėmesį į tuos žmones, kurie pasirašė, tūkstančiai yra pasirašiusių“, – Eltai teigė V. Gapšys.

„Manome, kad visuomenės nuomonė, apklausos rodo, jog problema yra aktuali. Būsto palūkanos, kaip buvo paskelbta, yra antros didžiausios Europos Sąjungoje, nedaug atsiliekame nuo latvių. Ir dar kils (palūkanos – ELTA), nes Europos Centrinis Bankas labai tikėtina, kad kitą savaitę dar kartą didins bazines palūkanų normas“, – aiškino jis.

Jeigu bus bendras opozicijos palaikymas, projektas bus teikiamas Seime

V. Gapšys pažymėjo, kad sąlygos minėto projekto pateikimui Seime yra, tačiau bus siekiama bendro sutarimo opozicijoje. Jeigu jį pavyks rasti, anot parlamentaro, rudens sesijoje klausimą bus galima kelti, bet parašų nesurinkimas silpnina galimybes gauti daugiau palaikymo Seime.

„Sąlygos tam projektui pasiekti Seimo salę yra, tarsimės su opozicija. Jeigu visi palaikys opozicijoje, toliau projektą registruosime ir rudens sesijoje bandysime klausimą kelti. Bet aišku, tai, kad nesurinkome parašų, tai susilpnino mūsų galimybes – nereikia to slėpti. Valdantiesiems tai bus tam tikras argumentas į projektą žiūrėti laisviau, negu būtų žiūrėję, kai būtume turėję pilną gyventojų palaikymą“, – sakė „darbietis“.

„Jeigu visa opozicija palaikys tą idėją, tai kartu, kad tai būtų visų bendras projektas, surinksime parašus ir registruosime. Jeigu toks palaikymas bus, jį registruosime“, – akcentavo jis.

Projekto turinio keisti neplanuojama

Darbo partijos frakcijos narys galiausiai aiškino, kad planas būtų įstatymo projektą teikti tokia formuluote, kokia yra numatyta dabar. Tačiau jis neatmetė galimybės projekto tobulinimui.

„Manau, kad taip, nebent kažkas surastų kažkokias formuluotes, kurias reikėtų patobulint. Bet dabartinė pasiūlyta, manau, atlaikė tam tikrą laiko išbandymą ir atrodo, kad ji visiems iki šiol tiko ir buvo priimtina, apie kurią būtų galima kalbėti“, – tikino V. Gapšys.

„Bet aišku, jeigu bus siūlymų po pateikimo Seime, jie galėtų būti svarstomi, t. y. natūrali procedūra, kuri galėtų būti pradėta. Pradžioje, manau, remtumėmės šia (įstatymo projekto versija – ELTA)“, – teigė jis.

ELTA primena, kad balandžio pradžioje Seimo opozicinės frakcijos parengė GPM įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo gyventojai, mokantys išaugusias palūkanas už būsto paskolas, galėtų atgauti dalį pinigų, sumokėję gyventojų pajamų mokestį. Pasak Seimo „darbiečių“, tam, kad šio siūlymo valdantieji neignoruotų, bus siekiama surinkti daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų parašų, kas lems projekto patekimą į Seimo darbotvarkę. Surinkus tiek parašų įstatymo projektas į Seimą atkeliautų kaip visuomenės iniciatyva.

Pagal siūlomą projektą, nuolatiniai Lietuvos gyventojai, apskaičiuodami ir deklaruodami pajamas už 2023 metus, galėtų iš jų atimti palūkanas už vieną paimtą kreditą, taip sumažindami išaugusių paskolų palūkanų poveikį namų ūkiams.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)