Didieji Kinijos e. prekybininkai diegia specialų sprendimą, kuris leis vartotojams PVM už prekes, kurių vertė nesiekia 150 eurų, susimokėti iš karto perkant prekę, kaip teigiama viešai prieinamoje informacijoje. Naudodama ES patvirtintą IOSS (Import One-Stop Shop) sprendimą prekyvietė pati administruos prekių apmokestinimą PVM mokesčiu ir šių mokesčių sumokėjimą į kiekvienos ES šalies biudžetą. Tai reiškia, kad, siuntai pasiekus ES, pačiam vartotojui nereikės atlikti jokių papildomų veiksmų.

„Tie Kinijos prekybininkai, kurie prisijungs prie IOSS sistemos, ES šalių vartotojams palengvins visų prekių, kurių vertė siekia iki 150 eurų, įsigijimą. Turint omeny, kad didžiąją dalį Lietuvos vartotojų iš Kinijos užsakytų siuntų sudaro būtent mažesnės vertės prekės, toks palengvinimas yra išties reikšmingas ir naudingas mūsų klientams“, – sako bendrovės „Omniva LT“ generalinis direktorius Simonas Bielskis.
S. Bielskio manymu, net ir įsigaliojus naujajai prekių iš ne ES valstybių importavimo ir apmokestinimo tvarkai, siuntų skaičius iš Kinijos į Lietuvą stipriai sumažėti neturėtų.

Pakeitimai atveria daugiau galimybių vietos prekybininkams, kurių konkurencingumas dėl įsigaliojusios tvarkos turėtų augti. Patys vartotojai taip pat turės daugiau galimybių atrasti ir vietos e. parduotuves. Dėl to, S. Bielskio teigimu, ES e. prekybos rinkai naujoji tvarka išeis į naudą.

„Kad ir kaip būtų, vartotojai internetu pirkti tikrai nenustos. Tikėtina, kad vis daugiau ne ES šalių prekybininkų prisitaikys prie pasikeitusios tvarkos ir prisijungs prie IOSS sistemos“, – sako S. Bielskis.
Iki šių metų liepos 1 d. iš ne ES valstybių importuojamoms prekėms, kurių vertė neviršija 22 eurų, buvo taikoma PMV apmokestinimo išimtis. Nuo liepos pradžios ji yra panaikinta, todėl už tokias prekes papildomai reikės sumokėti 21 proc. PVM mokestį. Už iš trečiųjų šalių atkeliaujančias didesnės nei 150 eurų vertės prekes taip pat reikia mokėti muito mokestį. Ši tvarka taikoma visoms siuntoms, atkeliaujančioms iš ne ES valstybių, įskaitant Kiniją, JAV, Didžiąją Britaniją ir kitas.

„Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje. Jį sudaro 300 paštomatų su daugiau nei 40 tūkst. siuntų skyrelių. Bendrovė pernai taip pat pristatė pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo platformą FLIPO. „Omniva LT“ priklauso Estijos paštui – AB „Eesti Post“, kuris valdo didžiausią paštomatų tinklą Baltijos šalyse.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos